Kolorowanki zima – pobierz i wydrukuj!

 

Kolorowanki mają bardzo dobry wpływ na rozwój dzieci. Maluchy wyrabiają ręce – uczą się, jak poprawnie trzymać kredki i jak je kontrolować, co ułatwi również naukę pisania, uczą się jak mocno naciskać na kartkę oraz jak być precyzyjnym w manualnych pracach. Część dzieci wycisza się przy kolorowaniu, uczy się skupiać i ćwiczy koncentrację, cierpliwość oraz wytrwałość.

Kolorowanki dla dzieci – zima

Zimowe kolorowanki rozwijają wyobraźnie maluchów. Dzieci mogą samemu ozdobić bożonarodzeniowe obrazki, zimowe pejzaże i zaśnieżone drzewa.

Kolorowanki do druku z naszej strony można wydrukować w domu i wykorzystać do zabawy. Dzieci uczą się z czym wiąże się zima. Jest wiele obrazków związanych z Bożym Narodzeniem, tak uwielbianym świętem przez najmniejszych. Święty Mikołaj uśmiecha się na jednej grafice, a obok niego są sanie pełne niespodzianek. Można pokazać dziecku, kto mu co roku przynosi prezenty pod choinkę. Jest wiele innych wzorów z tym starszym panem. Na niektórych, dzieci mogą pokolorować renifery czy bałwanki.

Nasze kolorowanki uczą i bawią. Oprócz przyjemnie spędzonego czasu, można wyjaśnić pociechom kilka rzeczy. Są kolorowanki przedstawiające sporty zimowe. Na jednej z nich jest dziewczynka na nartach. Dzieci na pewno będą zaciekawione jazdą na nartach, a więc można im powiedzieć co zrobić, aby było to bezpieczne. Jest to też dobry moment, aby wspomnieć o niebezpiecznych zabawach zimą. Trzeba zwracać uwagę na śnieg i lód podczas tej białej pory roku – nieuwaga może doprowadzić do wypadku. Na innych kolorowankach są dzieci robiące bałwany ze śniegu. Jest to świetna zabawa, w której można uczestniczyć zimą, gdy tylko spadnie śnieg. Maluchy się ucieszą z takiego pomysłu, a przy okazji można przy tym spędzić czas w rodzinnej atmosferze.

Kolorowanki – zwierzęta zimą

Dzieci mogą nie zdawać sobie sprawy, z tego, jakie zwierzęta możemy spotkać zimą. Jednym z popularniejszych zwierząt zimowych jest niedźwiedź polarny. W naszej bazie znajduje się kolorowanka z tym misiem, razem z nim są jego dzieci. Nawet niedźwiadki zakładają szaliki, aby się nie przeziębić!

Dobrze jest uczulać dzieci na los zwierząt i uczyć je empatii. Do wyboru jest kolorowanka z ptakami w karmniku. Można w ten sposób pokazać dzieciom, że należy dokarmiać zwierzęta zimą, bo nie zawsze potrafią same znaleźć jedzenie. Ptaki są szczęśliwe i wdzięczne za prezenty od ludzi. Nasze pociechy po pokolorowaniu takiego obrazka mogą same przypominać nam o zapełnianiu przelotnego domku ptaków. Przy okazji można wspomnieć dzieciom, które ptaki zostają w Polsce na zimę, a które z niej wylatują i wracają dopiero na wiosnę.

Na innej kolorowance, grupka dzieci lepi bałwana, a towarzyszy im pies. Można też znaleźć wzory z reniferami, które pomagają Świętemu Mikołajowi w dowożeniu prezentów w każdy zakamarek świata.

Zimowe kolorowanki dla dorosłych

Dla starszych osób znajdą się trudniejsze wzory. Można je wykorzystać do spędzania czasu razem z dzieckiem. Można pomagać maluchom lub wydrukować wzory do ozdabiania na własny sposób. Dla przykładu jest grafika z płatkiem śniegu, który ma wiele małych szczegółów. Kolorowanki pozwalają dorosłym na rozluźnienie, ćwiczenie koncentracji, cierpliwości oraz wytrwałości.

Kolorowanka bałwan – zimowa odsłona malowanek dla dzieci

Dzieci, które nie mogą się doczekać zimy dostają obecnie możliwość umilenia oczekiwania na pierwszy śnieg. Bałwan kolorowanka to na pewno jeden z takich bardziej popularnych motywów jakie są obecnie w internecie dostępne. W sieci znajdziemy do wydrukowania malowanki z bałwanami i wystarczy nam tyko drukarka i kilka kartek w rozmiarze A4. Tylko jak będzie można kolorować bałwanka. W rzeczywistości bowiem jak wszyscy wiemy jest on biały. Jednak trzeba pamiętać, że to tylko kolorowanka i jej wypełnienie będzie wyłącznie uzależnione od dziecięcej wyobraźni, dlatego nic się nie stanie, gdy bałwan będzie wielobarwny. Dla dziecka takie malowanie może być świetną zabawą.

Bałwan kolorowanka do wydruku i pomalowania

Zimową porą roku wszystkie dzieci będą marzyły o śniegu. Nic więc w tym dziwnego, ponieważ doskonałą zabawą będzie możliwość rzucania się śnieżkami, zjeżdżania sankami z wysokiej górki czy ulepienie postaci jaką będzie bałwan. Kolorowanka, na którym ten symbol zimy się pojawia to bardzo popularna obecnie propozycja. W ten sposób mimo, że pogoda nie daje takiej szansy dziecko jednak będzie mogło otrzymać nieco klimatu zimowego.

Popularne bałwany w kolorowankach dla każdego malucha

Kolorowanki zimowe to sposób na to, by rozwijać u dziecka umiejętności malowania. W celu zachęcania maluchów do takiej aktywności na pewno warto będzie szukać bajkowych bałwanów. Między innymi kolorowanki z Olafem – bohaterem Krainy Lodu są taką popularną opcją. Ta postać może sprawić, że dziecko będzie chciało faktycznie po kolorowanki sięgać. Podobnie popularny bałwanem będzie Bouli, który występuje we francusko – belgijskim filmie animowanym.