Kolorowanki zima – pobierz i wydrukuj!

Zobacz również inne nasze kolorowanki

Kolorowanki Boże Narodzenie Kolorowanki choinka Kolorowanki dinozaury Kolorowanki dla chłopców Kolorowanki dla dorosłych Kolorowanki dla dziewczynek Kolorowanki edukacyjne Kolorowanki farma Kolorowanki gwiazdy Kolorowanki jednorożce Kolorowanki Jezus Kolorowanki konie Kolorowanki koparki Kolorowanki kotki Kolorowanki kreskówki Kolorowanki króliczki Kolorowanki księżniczki Kolorowanki kwiaty Kolorowanki lato / wakacje Kolorowanki liczby Kolorowanki liście/jesień Kolorowanki misie Kolorowanki motyle Kolorowanki owoce Kolorowanki pisanki Kolorowanki połącz punkty Kolorowanki pieski Kolorowanki renifery Kolorowanki ryby Kolorowanki samochody Kolorowanki samoloty Kolorowanki serca Kolorowanki sowy Kolorowanki ssaki Kolorowanki syrenki Kolorowanki tęcza Kolorowanki traktory Kolorowanki warzywa Kolorowanki Wielkanoc Kolorowanki wiosna Kolorowanki ze św. Mikołajem Kolorowanki zima Kolorowanki zoo / Afryka Kolorowanki zwierzęta Pozostałe kolorowanki

Kolorowanki mają bardzo dobry wpływ na rozwój dzieci. Maluchy wyrabiają ręce – uczą się, jak poprawnie trzymać kredki i jak je kontrolować, co ułatwi również naukę pisania, uczą się jak mocno naciskać na kartkę oraz jak być precyzyjnym w manualnych pracach. Część dzieci wycisza się przy kolorowaniu, uczy się skupiać i ćwiczy koncentrację, cierpliwość oraz wytrwałość.

Kolorowanki dla dzieci – zima

Zimowe kolorowanki rozwijają wyobraźnie maluchów. Dzieci mogą samemu ozdobić bożonarodzeniowe obrazki, zimowe pejzaże i zaśnieżone drzewa.

Kolorowanki do druku z naszej strony można wydrukować w domu i wykorzystać do zabawy. Dzieci uczą się z czym wiąże się zima. Jest wiele obrazków związanych z Bożym Narodzeniem, tak uwielbianym świętem przez najmniejszych. Święty Mikołaj uśmiecha się na jednej grafice, a obok niego są sanie pełne niespodzianek. Można pokazać dziecku, kto mu co roku przynosi prezenty pod choinkę. Jest wiele innych wzorów z tym starszym panem. Na niektórych, dzieci mogą pokolorować renifery czy bałwanki.

Nasze kolorowanki uczą i bawią. Oprócz przyjemnie spędzonego czasu, można wyjaśnić pociechom kilka rzeczy. Są kolorowanki przedstawiające sporty zimowe. Na jednej z nich jest dziewczynka na nartach. Dzieci na pewno będą zaciekawione jazdą na nartach, a więc można im powiedzieć co zrobić, aby było to bezpieczne. Jest to też dobry moment, aby wspomnieć o niebezpiecznych zabawach zimą. Trzeba zwracać uwagę na śnieg i lód podczas tej białej pory roku – nieuwaga może doprowadzić do wypadku. Na innych kolorowankach są dzieci robiące bałwany ze śniegu. Jest to świetna zabawa, w której można uczestniczyć zimą, gdy tylko spadnie śnieg. Maluchy się ucieszą z takiego pomysłu, a przy okazji można przy tym spędzić czas w rodzinnej atmosferze.

Kolorowanki – zwierzęta zimą

Dzieci mogą nie zdawać sobie sprawy, z tego, jakie zwierzęta możemy spotkać zimą. Jednym z popularniejszych zwierząt zimowych jest niedźwiedź polarny. W naszej bazie znajduje się kolorowanka z tym misiem, razem z nim są jego dzieci. Nawet niedźwiadki zakładają szaliki, aby się nie przeziębić!

Dobrze jest uczulać dzieci na los zwierząt i uczyć je empatii. Do wyboru jest kolorowanka z ptakami w karmniku. Można w ten sposób pokazać dzieciom, że należy dokarmiać zwierzęta zimą, bo nie zawsze potrafią same znaleźć jedzenie. Ptaki są szczęśliwe i wdzięczne za prezenty od ludzi. Nasze pociechy po pokolorowaniu takiego obrazka mogą same przypominać nam o zapełnianiu przelotnego domku ptaków. Przy okazji można wspomnieć dzieciom, które ptaki zostają w Polsce na zimę, a które z niej wylatują i wracają dopiero na wiosnę.

Na innej kolorowance, grupka dzieci lepi bałwana, a towarzyszy im pies. Można też znaleźć wzory z reniferami, które pomagają Świętemu Mikołajowi w dowożeniu prezentów w każdy zakamarek świata.

Zimowe kolorowanki dla dorosłych

Dla starszych osób znajdą się trudniejsze wzory. Można je wykorzystać do spędzania czasu razem z dzieckiem. Można pomagać maluchom lub wydrukować wzory do ozdabiania na własny sposób. Dla przykładu jest grafika z płatkiem śniegu, który ma wiele małych szczegółów. Kolorowanki pozwalają dorosłym na rozluźnienie, ćwiczenie koncentracji, cierpliwości oraz wytrwałości.

Kolorowanka bałwan – zimowa odsłona malowanek dla dzieci

Dzieci, które nie mogą się doczekać zimy dostają obecnie możliwość umilenia oczekiwania na pierwszy śnieg. Bałwan kolorowanka to na pewno jeden z takich bardziej popularnych motywów jakie są obecnie w internecie dostępne. W sieci znajdziemy do wydrukowania malowanki z bałwanami i wystarczy nam tyko drukarka i kilka kartek w rozmiarze A4. Tylko jak będzie można kolorować bałwanka. W rzeczywistości bowiem jak wszyscy wiemy jest on biały. Jednak trzeba pamiętać, że to tylko kolorowanka i jej wypełnienie będzie wyłącznie uzależnione od dziecięcej wyobraźni, dlatego nic się nie stanie, gdy bałwan będzie wielobarwny. Dla dziecka takie malowanie może być świetną zabawą.

Bałwan kolorowanka do wydruku i pomalowania

Zimową porą roku wszystkie dzieci będą marzyły o śniegu. Nic więc w tym dziwnego, ponieważ doskonałą zabawą będzie możliwość rzucania się śnieżkami, zjeżdżania sankami z wysokiej górki czy ulepienie postaci jaką będzie bałwan. Kolorowanka, na którym ten symbol zimy się pojawia to bardzo popularna obecnie propozycja. W ten sposób mimo, że pogoda nie daje takiej szansy dziecko jednak będzie mogło otrzymać nieco klimatu zimowego.

Popularne bałwany w kolorowankach dla każdego malucha

Kolorowanki zimowe to sposób na to, by rozwijać u dziecka umiejętności malowania. W celu zachęcania maluchów do takiej aktywności na pewno warto będzie szukać bajkowych bałwanów. Między innymi kolorowanki z Olafem – bohaterem Krainy Lodu są taką popularną opcją. Ta postać może sprawić, że dziecko będzie chciało faktycznie po kolorowanki sięgać. Podobnie popularny bałwanem będzie Bouli, który występuje we francusko – belgijskim filmie animowanym.