Kolorowanki warzywa

Zobacz również inne nasze kolorowanki

Kiedy dzieci się nudzą, trzeba im znaleźć interesujące zajęcie. Doskonałym sposobem na urozmaicenie wolnego czasu pociech mogą być kolorowanki – jesienne warzywa to jeden z przykładów zabawy na towarzyszącą porę roku. Do wyboru pozostaje całe mnóstwo ciekawych wzorów.

Kolorowanka – warzywa jesienne. Który rysunek wybrać dla dziecka?

O wydrukowanie prosi się całe mnóstwo, ale przecież trzeba zdecydować i wybrać pierwsze owoce i warzywa. Kolorowanki przedstawiają różne z tych poznanych w szkole – od marchewki, przez pomidora, po bakłażan. Wybór powinien zależeć bezpośrednio od gustu i wyrażanego zainteresowania pociechy. Mogą to być ulubione pod względem smaku albo o kolorze, którym najbardziej malować. Niektóre z rysunków przedstawiają śmieszne warzywa, kolorowanki te wzbudzają mnóstwo radości. Inna z kolei przedstawia groźnego na pozór, lecz przyjacielskiego stracha na wróble z dyniami.

Są też jednak bardziej zwyczajne kolorowanki dla dzieci, warzywa tam stoją grzecznie obok siebie. Przykładem jest dynia czy rzepa, które posiadają bardzo dokładne kontury i z pewnością sprawią przyjemność przy wypełnianiu pustych pól. Jeszcze inna z opcji przedstawia buraczki, cebulę, szparagi i inne, zajmując całą przestrzeń kartki i leżąc obok siebie. Dzięki temu dziecko może po kolei radośnie zamalowywać warzywa i owoce kolorowanki.

Kolejna kolorowanka warzywa przedstawia w jeszcze innym składzie, a w roli głównej jest to kalarepa, marchewka i bakłażan. Wśród nich są jednak jeszcze inne, dzięki czemu zabawy wystarczy na jeszcze dłużej, a czas wolny pociechy zostanie zorganizowany nawet na cały wieczór.

Co jeszcze przedstawiają kolorowanki jesienne dla dzieci?

Niektóre z rysunków znacznie różnią się od innych, owoce i warzywa kolorowanka przedstawia w zupełnie odmiennych sytuacjach. Mamy tutaj do wyboru uśmiechnięte, stojące obok siebie i wesoło machające jak papryka, cukinia, kukurydza czy dane warzywa jesienne kolorowanki ułożone w koszyku sklepowym. Te ostatnie na przykład nie zostały urozmaicone o buźki i zawierają więcej detali, dzięki czemu mogą się okazać lepszym wyborem dla starszych dzieci. Dla młodszych dużo bardziej atrakcyjne okazują się zazwyczaj te wesołe, pozytywne i zwariowane, jak kolorowanki warzyw do wiersza na straganie.

Najlepsza kolorowanka – owoce, warzywa ulubione u dziecka!

Jeśli nie mamy pomysłu, który rysunek wydrukować, najlepiej zdecydować się na najchętniej zjadane warzywa i owoce. Kolorowanki takie będą dużo bardziej zachęcać do zabawienia się z nimi. Innym sposobem na dokonanie wyboru może okazać się wybieranie tematyczne. Na przykład jeżeli wybieramy się do kina z popcornem – niech to będzie kolorowanka “kukurydza”. Może strzałem w dziesiątkę będzie nawiązanie do dzisiejszego lub jutrzejszego obiadu, wtedy kolorowanka dla dzieci warzywa skojarzy ze smaczną przygodą. Z kolei jeżeli zamierzamy udać się na pizzę, na której będzie pomidor, papryka – kolorowanka z pewnością okaże się ciekawsza! Z wycieczką do lasu na grzybobranie, łatwo domyślić się jaka będzie najlepsza kolorowanka. Grzyb do pomalowania to konieczność i gwarancja świetnej zabawy.