Kolorowanki tęcza

Zobacz również inne nasze kolorowanki

Wspaniałe kolorowanki o tęczy pozwolą dziecku przenieść się w barwny, fantastyczny i baśniowy świat. Nie jest łatwo oderwać malucha od ekranu telewizora, komputera lub tableta. Jednak dzięki kolorowankom do druku z tęczą, maluch skupi się na rysowaniu i zdobywaniu nowych umiejętności. Rysunek tęcza jest bardzo prosty i nie sprawi trudności nawet dwulatkowi czy trzylatkowi. Dla starszych dzieci polecane są oryginalne kolorowanki jednorożec z tęczą.

Tęczowe motywy do kolorowania dla przedszkolaków

Rodzic, który szuka kolorowanki do drukowania dla przedszkolaka, powinien zwrócić uwagę na malowankę z tęczą. Wielobarwny łuk na niebie pomaga w rozpoznawaniu kształtów i estetycznym łączeniu kolorów. Symbol tęczy pojawia się w wielu bajkach, a dzieci, zwłaszcza dziewczynki go uwielbiają. Prosta tęcza z uśmiechniętymi chmurkami to odmienna wersja klasycznej malowanki. Inne, popularne tematy dla najmłodszych to kolorowanka tęcza z błyskawicą lub słońcem. Jeżeli maluch lubi kolorowanki kawaii tęcza będzie idealnym motywem do wydruku w domu.

Dla starszaków jednorożce z tęczą

Wybierając kolorowanki dla dziewczynek tęcza pojawi się w różnych zestawieniach tematycznych. Wyjątkowo popularne są kucyki i jednorożce z tęczą. Zgrabny, baśniowy koń najczęściej przedstawiany jest jako fantastyczny kucyk frunący lub skaczący w stronę barwnej kompozycji na niebie. Dla starszych dzieci w wieku szkolnym idealnie sprawdzą się kolorowanki jednorożce z tęczą. Mała artystka może wykorzystać kredki, pisaki, kolorowe długopisy, a nawet farbki do zdobienia ulubionego jednorożca i tęczy.

W wielobarwnym świecie tęczowych kolorowanek

Zaletą tęczowych kolorowanek do druku jest właściwie nieograniczona możliwość łączenia i mieszania kolorów. Kolorowanki dla dzieci uczą wyobraźni i pomagają wykształcić u najmłodszych zmysł estetyki. Takie ćwiczenia na kolorowankach z tęczą zaowocują w przyszłości. W szkole dziecko będzie lepiej posługiwało się kredkami, ołówkiem i długopisem. Nauczy się estetyk, trzymania się linii i reguł kształtowania kompozycji barwnej. Kolorowanki do druku z tęczą to świetna niespodzianka dla dziecka, sprawi, że pociecha zatopi się w fantastycznym świecie i oderwie od ekranu telewizora lub komputera. Barwne motywy pomagają skupić uwagę na jednej rzeczy. Dlatego warto drukować dzieciom kolorowanki z tęczą.

Kolorowanka z tęczą również dla dorosłych

Barwna tęcza do kolorowania może połączyć kilka pokoleń. Idealnie sprawdza się u nastolatków i dorosłych, jako sposób na odstresowanie i pobudzenie wyobraźni. Po wielogodzinnej pracy za biurkiem warto sięgnąć po kolorowanki dla dorosłych z tęczą. To zaawansowane, ciekawe kompozycje, np. z sercem i wieloma fantazyjnymi kształtami. Malowanie po godzinach może pomóc w walce z codziennym stresem i odciążyć umysł. Jeśli szukamy inspirującej kolorowanki do druku tęcza będzie doskonałym motywem. Jest niezwykle uniwersalna i wymaga zastosowania rozmaitych kolorów. Tęcza do kolorowania dla dorosłych może być wypełniona różnymi technikami, barwami, fakturami.