Kolorowanki zoo / Afryka – pobierz i wydrukuj!

 

Urocza kolorowanka ZOO przeniesie dziecko do bajkowej dżungli, pozwalając mu obcować z małpkami, słoniami i żyrafami! Maluch sam zdecydować może, jak wyglądać będzie zwierzątko na kartce. Wybrana kolorowanka z Afryką może być wydrukowana, pokolorowana przez dziecko, a następnie powieszona w mini galerii w pokoju! Pozwól maluchowi uwolnić wyobraźnie – kliknij w dowolną kolorowankę ZOO i wydrukuj ją w swoim domu. Dziesiątki wzorów z uroczymi zwierzątkami czekają!

Kolorowanki ZOO, które zapewnią godziny zabawy!

Obrazki udostępnione na stronie prezentują dobrze znane zwierzątka z dżungli i zoo. Bajkowa kolorowanka Afryka może przedstawiać radosne małpki, uśmiechnięte słoniki, a nawet całe stado uroczych zwierzątek. To od rodziców i maluchów zależy, jaki wzór trafi pod kredki młodego artysty. Wszystkie kolorowanki ze zwierzętami w ZOO można w łatwy sposób wydrukować w dowolnej ilości egzemplarzy! Rozdzielczość obrazków przygotowana została tak, by po pobraniu i druku wyglądały one tak, jak na stronie. Maluch widzi tym samym grube linie, za które nie powinien wyjeżdżać kredkami. Pobrane ze strony kolorowanki w zwierzęta z ZOO można malować tradycyjnymi kredkami, świecówkami lub mazakami, w zależności od upodobań dziecka. Można je drukować na standardowym papierze A4 w kolorze kredowym.

Urocze kolorowanki Afryka gwarantują wielogodzinną zabawę dla pociech. Dzięki wielu dostępnym wzorom można stworzyć z nich małą książkę z kolorowankami, przez co pod ręką dziecka zawsze będzie obrazek czekający na malowanie. Aby przygotować kolorowanki ZOO do wydruku wystarczy kilka kliknięć – okienka z instrukcjami pomogą zamienić cyfrowe obrazki na papierowe kolorowanki!

Kreatywność, zabawa, rozwój

Dedykowane dzieciom kolorowanki do druku zwierzęta z ZOO ćwiczą kreatywność i zdolności manualne malucha. Pociecha uczy się, jak prawidłowo dobrać kolor futerka do danego zwierzątka, dodatkowo ćwicząc precyzyjne korzystanie z kredek. Dostępne na stronie kolorowanki ze zwierzętami z ZOO mogą wspierać naukę w przedszkolu, ćwiczyć kreatywność w domu, albo być pierwszym doświadczeniem dziecka w przygodzie z kolorowaniem. Słodkie zwierzątka zainspirują dziecko do nieprzerwanej zabawy!

Na stronie znaleźć można nie tylko kolorowanki afrykańskie zwierzęta …

 ale także obrazki z punktami do połączenia. Przed przejściem do malowania pociecha musi w pierwszej kolejności podążać za cyferkami z obrazka, które po połączeniu stworzą bajkowy wzór. Uzupełniana w towarzystwie rodzica, bądź nauczyciela kolorowanka z mapą Afryki pomoże dziecku zdobyć wiedzę o otaczającym świecie, nauczy go nazw zwierzątek, ich barw, a nawet wydawanych odgłosów. Różnorodne kolorowanki Afryki można wykorzystać zatem do celów edukacyjnych, dzięki czemu wiedza będzie przyswajana przez dziecko z radością!

Wspólnie z maluchem wybierzcie dowolny wzór kolorowanki, a następnie kliknijcie, aby go wydrukować. Kilka kroków wystarczy, by przenieść się do świata dżungli i poznać uśmiechnięte zwierzątka, które na co dzień żyją w Afryce!