Kolorowanki zoo / Afryka – pobierz i wydrukuj!

Zobacz również inne nasze kolorowanki

Kolorowanki Boże Narodzenie Kolorowanki choinka Kolorowanki dinozaury Kolorowanki dla chłopców Kolorowanki dla dorosłych Kolorowanki dla dziewczynek Kolorowanki edukacyjne Kolorowanki farma Kolorowanki gwiazdy Kolorowanki jednorożce Kolorowanki Jezus Kolorowanki konie Kolorowanki koparki Kolorowanki kotki Kolorowanki kreskówki Kolorowanki króliczki Kolorowanki księżniczki Kolorowanki kwiaty Kolorowanki lato / wakacje Kolorowanki liczby Kolorowanki liście/jesień Kolorowanki misie Kolorowanki motyle Kolorowanki owoce Kolorowanki pisanki Kolorowanki połącz punkty Kolorowanki pieski Kolorowanki renifery Kolorowanki ryby Kolorowanki samochody Kolorowanki samoloty Kolorowanki serca Kolorowanki sowy Kolorowanki ssaki Kolorowanki syrenki Kolorowanki tęcza Kolorowanki traktory Kolorowanki warzywa Kolorowanki Wielkanoc Kolorowanki wiosna Kolorowanki ze św. Mikołajem Kolorowanki zima Kolorowanki zoo / Afryka Kolorowanki zwierzęta Pozostałe kolorowanki

Urocza kolorowanka ZOO przeniesie dziecko do bajkowej dżungli, pozwalając mu obcować z małpkami, słoniami i żyrafami! Maluch sam zdecydować może, jak wyglądać będzie zwierzątko na kartce. Wybrana kolorowanka z Afryką może być wydrukowana, pokolorowana przez dziecko, a następnie powieszona w mini galerii w pokoju! Pozwól maluchowi uwolnić wyobraźnie – kliknij w dowolną kolorowankę ZOO i wydrukuj ją w swoim domu. Dziesiątki wzorów z uroczymi zwierzątkami czekają!

Kolorowanki ZOO, które zapewnią godziny zabawy!

Obrazki udostępnione na stronie prezentują dobrze znane zwierzątka z dżungli i zoo. Bajkowa kolorowanka Afryka może przedstawiać radosne małpki, uśmiechnięte słoniki, a nawet całe stado uroczych zwierzątek. To od rodziców i maluchów zależy, jaki wzór trafi pod kredki młodego artysty. Wszystkie kolorowanki ze zwierzętami w ZOO można w łatwy sposób wydrukować w dowolnej ilości egzemplarzy! Rozdzielczość obrazków przygotowana została tak, by po pobraniu i druku wyglądały one tak, jak na stronie. Maluch widzi tym samym grube linie, za które nie powinien wyjeżdżać kredkami. Pobrane ze strony kolorowanki w zwierzęta z ZOO można malować tradycyjnymi kredkami, świecówkami lub mazakami, w zależności od upodobań dziecka. Można je drukować na standardowym papierze A4 w kolorze kredowym.

Urocze kolorowanki Afryka gwarantują wielogodzinną zabawę dla pociech. Dzięki wielu dostępnym wzorom można stworzyć z nich małą książkę z kolorowankami, przez co pod ręką dziecka zawsze będzie obrazek czekający na malowanie. Aby przygotować kolorowanki ZOO do wydruku wystarczy kilka kliknięć – okienka z instrukcjami pomogą zamienić cyfrowe obrazki na papierowe kolorowanki!

Kreatywność, zabawa, rozwój

Dedykowane dzieciom kolorowanki do druku zwierzęta z ZOO ćwiczą kreatywność i zdolności manualne malucha. Pociecha uczy się, jak prawidłowo dobrać kolor futerka do danego zwierzątka, dodatkowo ćwicząc precyzyjne korzystanie z kredek. Dostępne na stronie kolorowanki ze zwierzętami z ZOO mogą wspierać naukę w przedszkolu, ćwiczyć kreatywność w domu, albo być pierwszym doświadczeniem dziecka w przygodzie z kolorowaniem. Słodkie zwierzątka zainspirują dziecko do nieprzerwanej zabawy!

Na stronie znaleźć można nie tylko kolorowanki afrykańskie zwierzęta …

 ale także obrazki z punktami do połączenia. Przed przejściem do malowania pociecha musi w pierwszej kolejności podążać za cyferkami z obrazka, które po połączeniu stworzą bajkowy wzór. Uzupełniana w towarzystwie rodzica, bądź nauczyciela kolorowanka z mapą Afryki pomoże dziecku zdobyć wiedzę o otaczającym świecie, nauczy go nazw zwierzątek, ich barw, a nawet wydawanych odgłosów. Różnorodne kolorowanki Afryki można wykorzystać zatem do celów edukacyjnych, dzięki czemu wiedza będzie przyswajana przez dziecko z radością!

Wspólnie z maluchem wybierzcie dowolny wzór kolorowanki, a następnie kliknijcie, aby go wydrukować. Kilka kroków wystarczy, by przenieść się do świata dżungli i poznać uśmiechnięte zwierzątka, które na co dzień żyją w Afryce!