zabawa w aquaparku

Niezapomniane wakacje: top hotele z aquaparkiem dla dzieci!

Wakacje spędzone z całą rodziną, to czas, na który każdy z nas czeka. Jednak dzieci mają swoje potrzeby — zwłaszcza w kontekście aktywności. Dlatego właśnie powinniśmy wybrać taki hotel, w którym żadna pociecha nie będzie miała czasu się nudzić. Najlepszym wyborem są tutaj obiekty z aquaparkiem. Sprawdźmy więc, gdzie znajdują się najlepsze miejsca z basenami.

Jakie atrakcje znajdują się w aquaparku?

Hotel z aquaparkiem dla dzieci (https://travelist.pl/listing/polska-aquapark-dla-rodzin/) powinien być wyposażony w zjeżdżalnie o różnej wielkości, aby zarówno starsze dzieci, jak i młodsze mogły z nich skorzystać. Dużą popularnością cieszą się również, tzw. bubble, które pełnią funkcję niezbyt stromej ścianki wspinaczkowej, trampoliny i zjeżdżalni.

Basen z generatorem fali to również dobry pomysł. Przyciąga tłumy zarówno dorosłych, jak i najmłodszych. W aquaparku nie powinno również zabraknąć wulkanów bądź armatek wodnych oraz przeróżnych zabawek, piłek, którymi można bawić się w basenie.

Właściciele hotelu, w którym dostępna jest strefa basenów zewnętrznych, muszą pamiętać również o rodzicach. W aquaparku powinny znajdować się baseny z hydromasażem, solanki, czy też bar, w którym oprócz napojów, można zamówić coś do jedzenia dla całej rodziny.

Najpopularniejsze hotele z aquaparkiem

Sprawdźmy do jakich polskich hoteli, w których dostępne są atrakcyjne baseny zewnętrzne, warto się wybrać. Wybraliśmy pięć najpopularniejszych obiektów. Co oferują swoim gościom? Za chwilę się dowiemy!

Crystal Mountain ★★★★★

Obiekt położony w pięknej okolicy Góry Bukowej, z wyjątkowym widokiem na Wisłę. W okolicy znajdują się liczne szlaki turystyczne zarówno piesze, jak i rowerowe. Fani narciarstwa również będą zadowoleni, ponieważ tuż obok mieści się stok.

Właśnie w tym obiekcie jest jeden z największych aquaparków przyhotelowych w Polsce. Dla gości udostępniono: 3 baseny z jacuzzi, 3 sauny, studio kosmetyczne. A dla najmłodszych? Małpi gaj, zjeżdżalnie, pokój zabaw.

Hotel ten spełni wymagania zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Hotel Gorzelanny ★★★★

Obiekt zlokalizowany na terenie Parku Krajobrazowego Góry Opawskie z bezpośrednim dostępem do jeziora. Nowoczesny i komfortowy wystrój pokoi z widokiem na wodę, zachęca gości do wizyty w tym miejscu.

Świeżo wybudowany aquapark wyposażony jest w baseny zewnętrzne, wodny plac zabaw dla dzieci, rwącą rzekę oraz różnej wielkości zjeżdżalnie. Ciekawą atrakcją jest również całoroczny park linowy. Dodatkowo gościom została udostępniona strefa spa, kręgielnia oraz sala fitness.

Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka ★★★★★

Położenie tuż przy morzu, w otoczeniu sosnowego lasu — to marzenie osób, które chcą wypocząć z dala od zgiełku. Teren hotelu oferuje ogromną powierzchnię użytkową, gdzie każdy znajdzie odpowiednią dla siebie atrakcję.

Baseny zlokalizowane są na dwóch kondygnacjach — jeden pełni funkcję basenu sportowego, drugi — rekreacyjnego ze zjeżdżalnią oraz sztuczną rzeką. Do tego wanny z jacuzzi, basen z termalną wodą solankową o właściwościach leczniczych, sauny, grota solna czy kubły z zimną wodą.

Dla najmłodszych dzieci przeznaczono specjalny brodzik, dla starszych — małpi gaj, kręgle, czy pokój gier.

Platinum Mountain Hotel & SPA ★★★★★

Przenosimy się w sam środek gór i lasów — do Szklarskiej Poręby, skąd dzieli nas 15 minut spaceru od najpopularniejszego stoku narciarskiego w tej okolicy. To idealny hotel do spędzania czasu z całą rodziną.

Do użytku gości przeznaczono aż trzy baseny wewnętrzne: pływacki, rekreacyjny i dla dzieci (z gejzerami oraz ozonowaną wodą). Nie mogło zabraknąć zbiornika również na zewnątrz — basen ten zbudowany jest w miejscu naturalnego górskiego stawu, dlatego jego woda jest podgrzewana. Dodatkowo goście mogą korzystać ze strefy saun, sali fitness wyposażonej w sprzęt sportowy, a także bogatego w ofertę zabiegów i masażów SPA dr Ireny Eris.

Jakie atrakcje zaplanowano dla naszych dzieci? Do ich użytku przeznaczono: salę zabaw, program animacyjny wraz z opieką animatorów, plac zabaw i rodzinne kino.