dzieci otwieraja prezenty

Oryginalne pomysły na świąteczny prezent dla dziecka na stronach Empik.com

Święta to szczególny czas dla każdego, lecz największa radość dla dzieci. Co można podarować najmłodszym członkom rodziny, by podtrzymać ich entuzjazm? Oryginalne pomysły na prezent świąteczny dla dziecka znaleźć można między innymi na stronie Empik: https://www.empik.com/prezenty-dla-dziecka. Propozycje dotyczą różnych grup wiekowych, przez co łatwo będzie wybrać prezent, który ucieszy malucha. Co można podarować dziecku z okazji świąt?

Puzzle i gry planszowe – dlaczego warto podarować je dziecku?

Zarówno puzzle, jak i gry planszowe to prezenty, którymi warto obdarować malucha niezależnie od wieku. Puzzle wymagają wysiłku umysłowego i spostrzegawczości, przez co stanowią świetny trening dla mózgu, co może pozytywnie wpływać na rozwój dziecka. Dopasowywanie drobnych elementów nie pozostaje obojętne również dla zdolności manualnych, najmłodsze maluchy będą mogły poćwiczyć rączki, przy okazji układania kolorowych obrazków. Kupując puzzle z bohaterami ulubionych kreskówek lub bajeczek zyskujemy większą pewność, że maluch chętnie zabierze się za zabawę. Puzzle z Puciem, pokemonami, czy zwierzakami z Psiego Patrolu powinny ucieszyć każdego przedszkolaka. Starszym dzieciom podarować można puzzle edukacyjne, na przykład z literkami alfabetu, czy kolorami po angielsku.

Gry planszowe to równie ciekawa propozycja, jeśli chodzi o świąteczne prezenty dla dzieci. Planszówki doskonale wpływają na wyobraźnię malucha, są o wiele lepszą opcją niż gry komputerowe i wymagają więcej wysiłku. Gry planszowe to też doskonała okazja do spędzania czasu z bliskimi, co jest szczególnie istotne w tak wyjątkowym czasie, jak święta.

Lalki i pluszaki dla najmłodszych dzieci

Kupując prezenty dla dzieci, warto dopasować je do ich wieku. Najmłodszym podarować można pluszaka lub lalkę. Dzieci w wieku 2 – 4 lata nie potrzebują wiele by się zająć, na tym etapie rozwoju należy wspierać ich wyobraźnię i zachęcać do samodzielnej zabawy. Lalka lub pluszak to zawsze dobry wybór, który pozwala na nieskończoną wręcz ilość scenariuszy zabaw. Mając przy sobie ulubioną lalkę, lub maskotkę można pobawić się w dom, szkołę, czy sklep, jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Mięciutkie pluszaczki będą też doskonałymi towarzyszami przy wieczornych rytuałach usypiania. Wśród misiów i lalek znaleźć można wizerunki Myszki Miki, Świnki Peppy, Binga, Sonika i innych, ulubionych postaci każdego kilkulatka.

Zabawki kreatywne, akcesoria plastyczne – wspieranie rozwoju dziecka

Przy okazji kupowania prezentu dla dziecka warto pomyśleć o tym, co dobre dla jego rozwoju. Zabawki kreatywne to jedna z najlepszych opcji. Odpowiednio dobrane nie tylko potrafią zająć malucha zabawą na kilka godzin, ale też pozytywnie wpływają na zdolności plastyczne, zachęcają do odkrywania świata, zadawania pytań i nauki. Najmłodsze dzieci zachwycą się zestawem z ciastoliną, czy piaskiem kinetycznym pozwalającym na wspaniałą zabawę, nawet gdy pogoda na zewnątrz każe zapomnieć o piaskownicy. Maluszkom dopiero raczkującym również podarować można kreatywną zabawkę, dostosowaną do ich wieku, dobrą opcją są między innymi tablice manipulacyjne, czy kolorowe, szeleszczące książeczki z materiału, którymi bawić się można też w kąpieli. Starszaki mogą ucieszyć się z zestawów do samodzielnego tworzenia biżuterii, czy samochodu 3D do kolorowania. Zestawy kredek, farbek, czy pisaków są odpowiednie zarówno dla kilkulatków, jak i starszych dzieci ze względu na to, że przydają się w szkole, na przykład do tworzenia czytelnych notatek.

Prezenty dla starszych dzieci i nastolatków – komputery, telefony

Jaki efektowny prezent można podarować nieco starszemu dziecku lub nastolatkowi?. Dzieci w wieku nastoletnim z pewnością ucieszą się z elektronicznych gadżetów, które przydadzą się im do nauki, czy kontaktu z rówieśnikami. Komputer stacjonarny lub laptop to bardzo duży gest, a przy tym i spora inwestycja, dlatego warto podczas wyboru zwrócić uwagę na firmę i parametry techniczne, by dostosować sprzęt do potrzeb dziecka.