ubrania dla dzieci

Ubrania dla dzieci – kolorowe modele, które dodadzą optymizmu

Wybór ubrań dla dzieci jest ogromny. Od minimalistycznych modeli po zdobne, wzorzyste ubranka z przeróżnych materiałów. Jakie wybrać, by rodzice byli zadowoleni z decyzji, a dzieci zakładały je z przyjemnością? Zdradzamy, co warto wziąć pod uwagę, by efekty były jak najlepsze dla każdego.

Ubrania dziecięce dopasowane do potrzeb

Ciuchy dla dzieci powinny być przede wszystkim tworzone pod potrzeby maluchów. Muszą uwzględniać ich specyficzne wymagania, które wynikają z ich wieku. Na inne elementy trzeba zwrócić uwagę przy dzieciach, które wymagają jeszcze zakładania pieluszki, inne właściwości natomiast powinny mieć ubranka dla odpieluchowanych dzieci. Rozwiązania konstrukcyjne odzieży muszą uwzględniać wszelkie dziecięce aktywności i ułatwiać je. Przy maluszkach muszą zapewniać szybkie zakładanie i ściąganie, przy starszych dzieciach powinny kłaść nacisk na komfort poruszania. Projektanci, tworzący ubrania dla dzieci doskonale o tym wiedzą, warto więc postawić na sprawdzone marki, które specjalizują się w tego typu ubraniach.

Kolorowe dziecięce szafy

Kolory stymulują rozwój dziecka – to fakt ogólnie znany. Im więcej barw tym więcej bodźców może docierać do mózgu dzieci. Skoro więc doskonale wiemy, że kolory odgrywają dużą rolę w prawidłowym rozwoju naszych pociech, dlaczego nie wprowadzić kolorów także do dziecięcych szaf? Oczywiście w przypadku najmłodszych kolory nie mają takiego znaczenia, bo maluszki nie potrafią ich jeszcze rozróżniać. Jednak już starsze dzieci jak najbardziej widzą kolory, co więcej, dzieci bardzo lubią kolorowe przedmioty i ubranka.

Barwne ubranka od MyBasic

Kolory oddziałują na emocje, wyobraźnię i kreatywność. Wprowadzenie ich do dziecięcej garderoby jest doskonałym pomysłem. W MyBasic tworzone są ubranka niemal w każdym kolorze. Ponad 20 barw do wyboru pozwala zdecydować się na ten idealny. Marka postawiła na urozmaicenie ubranek dla dzieci i trudno odmówić im rozmachu. Potrzebujecie pastelowych, delikatniejszych kolorów, bo takie najchętniej wybiera Wasz maluch? Nie ma problemu. Błękit, mięta, morela i wiele więcej łagodnych, rozbielonych barw znajdziecie u tej marki. Równie dużo tu energetycznych kolorów jak czerwienie, żółcie, pomarańcze.

Jakie kolory ubranek wybrać dla dzieci?

Często dzieje się tak, że kolory ubrań dopasowujemy do pory roku. Wiosną i latem wybieramy soczyste kolory, podkreślające budzącą się do życia przyrodę, czy błękity podkreślające morskie klimaty. Jesienią dominują natomiast pobudzające i energetyczne czerwienie, poprawiające humor pomarańcze czy idealne na dni pozbawione słońca żółcie. Nie jest to jednak zasada, której trzeba się trzymać. Warto pozwolić dzieciom wybierać samodzielnie. Kilkuletnie dzieci wiedzą już, jakie kolory się im podobają i mogą samodzielnie podejmować kolorystyczne decyzje. Takie postawienie sprawy da im także sprawczość i pozwoli uczyć się samodzielności.

Kolory, które wprowadzają w pozytywny nastrój

Psychologia koloru to termin znany od dawna. Barwy mają ogromną moc i warto ja wykorzystywać w dziecięcych strojach. Relaksujący i odprężający zielony, motywujący pomarańczowy, świeży i rześki niebieski czy beztroski różowy? Dodaj dziecku energii każdego poranka. Obcowanie z kolorami pomoże dziecku w wyrobieniu sobie gustu i z pewnością ułatwi kreowanie stylu w przyszłości. Wybierając kolorowe ubrania dla dzieci w jednolitych kolorach, sprawiasz, że ubieranie będzie prostsze.