wygodne-marynarki-damskie

Czy matka małego dziecka może sobie pozwolić na nieco elegancji?

Gdy kobieta staje się matką, to dosłownie jej życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Nie da się ukryć, że nagle jej pociecha staje się numerem jeden, a wszystko inne spada na drugi plan. Niestety kobiety zapominają o sobie, a także o własnych potrzebach. Gdy ten stan trwa już bardzo długo, to widać tego konsekwencje. Matki tracą na pewności siebie, spada ich samoocena, a na dodatek czują się nieatrakcyjnie. Pora zmienić to możliwie jak najszybciej. Zacznijmy od zadbania o swoją fryzurę, makijaż, a także stylizacje codzienne. 

Zatroszcz się o swoją fryzurę

Po włosach i ich stanie możemy ocenić wiek danej osoby. Młode matki najczęściej doprowadzają do poszarpanych włosów, rozdwojonych końcówek, odrostów na połowę głowy, a także przetłuszczonej fryzury. Trzeba przyznać, że w tak zaniedbanych włosach nikt nie będzie dobrze wyglądał. 

Zacznijmy od codziennej pielęgnacji. Regularne mycie włosów, a także nakładanie odżywki spowoduje, że efekty pojawią się niemal od razu. Warto odwiedzić także fryzjera, aby pofarbował nasze włosy i zadbał o właściwe cięcie. W razie zapotrzebowania można także skusić się na zabieg pielęgnacyjny. 

Pora na makijaż

Bardzo często młode matki zapominają na dobrych kilka miesięcy o nakładaniu makijażu. Nie mają na to po prostu czasu. Większość czasu spędzają w domu z dziećmi, a gdy dzieciaczki śpią, to nie mają już nawet siły go nakładać. Dochodzą także z czasem do wniosku, że go nie potrzebują. 

Nawet kobiety, które prześlicznie wyglądają bez makijażu, powinny o niego zadbać. W każdej sytuacji w makijażu wygląda się lepiej. Nikt nie każe nam nakładać mocnego makijażu, czy też kolorowych cieni do powiek. Raczej mamy na myśli delikatny podkład, puder i tusz do rzęs. 

W takiej wersji od razu lepiej się poczujemy i stwierdzimy, że zmiana jest spora. Warto o tę sferę zadbać, chociażby ze względu na swoje samopoczucie. 

Odpowiednio dobrane stylizacje

Poza fryzurą i makijażem trzeba także dobrze się ubrać. Siedzenie cały dzień w dresie, a także załatwianie w nim spraw na mieście jest bardzo wygodne, ale raczej nie wygląda się w takich stylizacjach zbyt atrakcyjnie. Na kobiecości na pewno się nie zyskuje. Warto byłoby wprowadzić nawet do naszych codziennych stylizacji nieco więcej elegancji.

Ciekawych propozycji na rynku nie brakuje. Należy poszukać w sklepach stacjonarnych, a także przejrzeć ofertę punktów sprzedaży internetowej. Nie chodzi nam oczywiście o to, aby spacerować z dzieckiem po parku w sukni wieczorowej. Ubranie musi być dobrane do konkretnych okoliczności i sytuacji. 

Marynarka damska kwintesencją kobiecości

W szafie każdej matki powinna się znajdować marynarka damska. Bez dwóch zdań jest ona elementem garderoby, który pasuje do przeróżnych stylizacji. Z jednej strony można ją włożyć na jakieś ważne wyjście, ale nie tylko. Okazuje się, że można w niej chodzić na co dzień. Dobierzmy do niej jeansy, czy też luźne spodnie z lampasami oraz wygodne buty. Pod marynarkę załóżmy ciekawą bluzkę, czy też koszulę, a nasza stylizacja tylko i wyłącznie na tym zyska. 

W takiej kreacji będziemy od razu czuć się znacznie bardziej kobieco, a także atrakcyjniej. Nasze samopoczucie się poprawia, gdy tylko włożymy coś modnego, w czym pięknie się prezentujemy. Przy małym dziecku musimy zagwarantować sobie swobodę ruchów. Co więcej, często dochodzi do pewnych zabrudzeń. Przy dziecku raczej polecamy nosić ubrania w kolorach niebrudzących się, czy też zrobione z takich materiałów, które łatwo się czyści. Tych trudno piorących lepiej unikać. Nawet jeśli rzeczywiście dobrze pilnujemy swojego dziecka, to chwila moment i nasze dziecko potrafi się umorusać się od stóp do głów. 

Do wspomnianej marynarki i wygodnych spodni oczywiście warto dobrać buty sportowe. Mogą to być, chociażby trampki. Rzeczywiście są one wygodne, a jednocześnie nie zepsują one naszej stylizacji. Wiosną i latem stawiajmy na obuwie w jasnych kolorach, czy też pastelowych. 

modna-odziez-w-Answear

Zaoszczędź czas na zakupach

Młode matki są naprawdę zapracowane i mają mało wolnego czasu. Nawet gdy jeszcze korzystają z urlopu macierzyńskiego, to ich doba wydaje się naprawdę zbyt krótka. Czasami nie mają nawet czasu na zakupy spożywcze, a już dopiero na zakup ubrań.

Warto rozważyć możliwość zrobienia zakupów w sieci. Dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko dobrych kilka godzin, ale także uda się nam kupić marynarkę, czy też inne elementy garderoby znacznie taniej. W Internecie mamy także zdecydowanie większy wybór ubrań markowych. Możemy wybierać do woli. Znajdziemy idealną odzież nawet w sytuacji, gdy nasza figura nie jest jeszcze po porodzie idealna i przydaje się ukryć pewne kompleksy. Wybór właściwego fasonu jest kluczem do sukcesu. Dzięki wyborowi właściwych ubrań możemy wyglądać niczym milion dolarów, seksownie, apetycznie, ale wciąż odpowiednio do młodej matki. Tego rodzaju wyważenie i znalezienie złotego środka jest kluczowe. Niestety wciąż wiele z nas zapomina o tym, że można jednocześnie być matką i atrakcyjną kobietą.