kobieta w ciazy mysli

Stringi w ciąży – czy są bezpieczne w ciąży? Nosić czy nie?

Nie jest zaskoczeniem, że w czasie ciąży kobieta zmuszona jest zrezygnować z wielu rzeczy lub je ograniczyć. Niestety taka jest kolej rzeczy, wszystko spowodowane jest zmianami, które zachodzą w jej organizmie. Wprowadzenie diety, zrezygnowanie z obecnych przyzwyczajeń, nacisk na pęcherz i szybkie meczenie się, są tylko ziarnem na długiej liście koniecznych zmian. Konieczna jest również wymiana garderoby, co zatem z bielizną? Czy stringi w ciąży są bezpieczne? Czy należy z nich zrezygnować?

Czy można nosić stringi w ciąży, czy lepiej nie?

Majtki w ciąży to bardzo ważny element w czasie ciąży, ponieważ mają za zadanie nie tylko ochronić okolice intymne, ale również podtrzymać brzuch. Warto jest dobierać odpowiednie fasony do pory roku, w czasie zimny powinny one chronić przez zmarznięciem, w lecie natomiast nie powinny powodować otarć i oparzeń. Należy pamiętać, że okolice intymne u pań spodziewających się dziecka są bardziej narażone na wszelkie infekcje.

Stringi to rodzaj matek, który z przodu ma kawałek materiału w kształcie trójkąta, a z tyłu cienki pasek. Obecnie na rynku pojawił się ich bardzo duży wybór, zarówno te sportowe, bawełniane, syntetyczne, jak i koronkowe. Panom kojarzą się one z pociągiem seksualnym, panie natomiast chętnie wybierają je ze względu na brak widocznej bielizny podczas noszenia obcisłych sukienek i spódnic. Owszem, stringi są elementem bielizny, który kojarzony jest z seksownym wyglądem, każda mama spodziewająca się dziecka chce nadal wyglądać atrakcyjnie i podobać się swojemu parterowi. Czy oznacza to, że powinna ona zrezygnować ze stringów na czas ciąży?

Wiele kobiet zadaje sobie to pytanie, szukając odpowiedzi, kierują się do swoich lekarzy ginekologów, którzy również mają swoje zdanie na temat tego rodzaju bielizny. Nie ma medycznych przeciwwskazań do ich noszenia, jednak specjaliści są za tym, aby je ograniczyć do minimum. Dlaczego? Przede wszystkim nie zawsze wykonane są one z nieodpowiednich materiałów, które nie przepuszczają powietrza. Poza tym są to jednak majki bardzo obcisłe, z tego względu panie spodziewające się dziecka często dopadają wszelkie infekcje spowodowane przenoszeniem bakterii z odbytu do cewki moczowej. Ponadto zwłaszcza w okresie letnim często powodują również otarcia i odparzenia. Wszystko to nie wpływa dobrze na kobiecy organizm, zwłaszcza gdy jest on już osłabiony podczas ciąży.

Nie oznacza to jednak, że należy z nich całkowicie zrezygnować. Należy jednak wybierać te wykonane z wysokiej jakości materiału, luźniejsze i przepuszczające powietrze. Zarówno materiały, jak i kroje mają tuta największe znaczenie. Należy także mieć na uwadze, że w okresie zimowym, gdy przyjdą mrozy, może być nam w nich zdecydowanie za zimno. Co więcej, grozić nam może przeziębienie, które nie jest bezpieczne dla dziecka, ze względu na konieczność przyjmowania leków. Warto jest więc zastanowić się, czy gra jest warta świeczki.

Jak wybrać bezpieczne stringi ciążowe?

Na rynku od kilku lat pojawia się coraz to więcej ubrań, które przeznaczone są dla kobiet spodziewających się dziecka. Co ciekawe znajdziemy również taką bieliznę, nie tylko biustonosze i majtki, ale także seksowne body czy stroje kąpielowe. Czym różnią się stringi od stringów dla kobiet w ciąży? Przede wszystkim są one wykonane z myślą o przyszłych mamach i ich komforcie. Są nie tylko bardzo wygodne, ale także wykonane z materiałów, które zapewnią im higienę.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru stringów, które będziemy nosić podczas ciąży?

  • Materiał, który będzie przepuszczalny, najlepiej ten bezszwowy
  • Rozmiar stringów, nie powinny być one za luźne, by nie zsuwały nam się one z bioder, za ciasne również są zakazane, ponieważ mogą uciskać brzuch. Najlepsze będą te elastyczne.
  • Pora roku, w czasie zimy grozi to przeziębienie i koniecznością przeprowadzenia leczenia, które może być długotrwałe, zważając na to, że kobieta nie może przyjmować wielu leków.

Stringi w ciąży, zakupione w wyznaczonych sklepach, które posiadają szeroką ofertę dla kobiet, spodziewających się dziecka mają obniżony przód. Oznacza to, że nie uciskają brzucha, są umiejscowione pod nim. Drugą ważną rzeczą jest materiał, z jakiego są wykonane, najczęściej jest to bawełna lub włókna bambusowe, które zapewniają przewiew, ochronę miejsc intymnych oraz minimalizują ryzyko otarć i oparzeń.

Stringi a ciąża – czy mogą zaszkodzić ciężarnej?

Czy stringi w ciąży są bezpieczne? Czy w jakikolwiek sposób, mogą zaszkodzić przyszłej mamie? Czy należy z nich całkowicie zrezygnować aż do porodu? Panie zadają sobie te pytania bardzo często i starają się uzyskać rzetelna odpowiedź. Oczywiście nie ma co do tego jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ zależy to od wielu różnych czynników, biorąc pod uwagę, że każdy organizm kobiecy jest inny. Co jednym szkodzi, na innych nie działa.

Jeśli chodzi o stringi w ciąży i zdanie na ten temat lekarzy to niestety nie zalecają oni ich noszenia. Bardzo często powodują otarcia, odparzenia, a jeszcze częściej panie, które je noszą częściej narażone są na wszelkiego rodzaju infekcje, które należy później przez długi czas leczyć. Kobiety w ciąży bardzo często mają problemy z hemoroidami, okazuje się również, że noszenie tak skąpej bielizny wpływa na zapalenie odbytu.

Poza tym stringi w ciąży w okresie jesiennym i zimowym nie zapewniają przyszłym mamom ochrony przed zimnem, co niestety również prowadzi do zapaleń, przeziębień i infekcji. Bielizna powinna być dobrana do pory roku.

Nie oznacza to jednak, że musimy z nich całkowicie rezygnować. Kobiety w ciąży mogą udać się do sklepu z odzieżą ciążową, gdzie znajda stringi, które wykonane są z myślą o nich. Nie, tylko jeśli chodzi o odpowiedni i bezpieczny materiał, ale także wygodę.