ciezarna w luznych spodniach

Spodnie w ciąży – jakie nosić? Radzimy!

Każdej kobiecie zależy na tym, by dobrze wglądać. Moda, stylizacje i wizaż są to jej główne zainteresowania, nad którymi spędza sporą część swojego wolnego czasu. W okresie ciąży, gdy brzuch staje się większy, zmuszona jest ona zrezygnować z wygodnych, dopasowanych jeansów. Czy to oznacza, że może nosić tylko legginsy ciążowe? Otóż nie, na rynku pojawiło się wiele spodni, które przeznaczone są właśnie dla pań spodziewających się dziecka, a co ważniejsze są również modne, jak te dla szczupłych kobiet.

Na co zwrócić uwagę wybierając idealne spodnie w ciąży?

Spodnie w ciąży nie muszą być jedynie wygodne i szerokie. Producenci stanęli na głowie, aby zaproponować kobietom spodziewającym się dziecka, zwłaszcza gdy brzuszek jest już pokaźny, spodnie, które są dopasowane i kobiece. Oczywiście wybierając spodnie dla kobiet w ciąży, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Przede wszystkim powinny być one wykonane z materiału, który nie tylko nie będzie krępował ruchów, ale również będzie przepuszczał powietrze, najpopularniejsze to te z bawełny lub jedwabiu.

Drugim nie mniej ważnym czynnikiem jest funkcją, jaką powinny spełniać spodnie dla kobiet w ciąży. Oczywiste jest, że z miesiąca na miesiąc brzuszek kobiety staje się coraz większy, co oznacza, że co chwilę będą one potrzebowały szerszych spodni w pasie, a jest to nie mały wydatek. Na szczęście można tego uniknąć. Na rynku pojawiło się sporo modeli, które mają rozszerzającą się gumę w pasie lub guziki, które można przesuwać.

ciezarna kobieta w dresach

Spodnie w ciąży – jakie można nosić?

Jakie spodnie w ciąży? Najważniejsze jest, aby były wygodne, nie krępowały ruchów kobiety oraz przepuszczały powietrze. Jeszcze kilka lat temu panie spodziewające się dziecka nie miały wyboru i kupowały jeden ich fason. Dziś na rynku pojawiło się ich sporo i zależnie od okazji, kobiety w ciąży również mogą wyglądać atrakcyjnie.

Brzuch przyszłej mamy rośnie z miesiąca na miesiąc, nie ma więc możliwości, by przetrwała ona ten okres z jedną parą spodni w szafie. Nie ma też powodu, by kupować ich 15 par, powinny one zastanowić się jakie spodnie w ciąży będą jej tak naprawdę potrzebne. Najczęściej dziewczyny wybierają dresy, legginsy, jeansy i jedna parę eleganckich. To w zupełności wystarczy.

Bardzo ważne jest również zwrócić uwagę na rozmiar spodni. Nigdy nie powinno kupować się kilka rozmiarów za dużych. Jeśli wybieramy spodnie przeznaczone dla kobiet w ciąży, to należy zakupić taki ich rozmiar, jaki nosiły one przed ciążą. Jeśli więc przykładowo przed zajściem w ciąży nosiła ona rozmiar 38, to spodnie ciążowe również powinny być w tym rozmiarze.

Czy kobiety w ciąży mogą nosić jeansy?

Mimo że wiele kobiet na czas ciąży rezygnuje z jeansów, to tak naprawdę nie ma takiej potrzeby. Po pierwsze są to najbardziej popularne spodnie, po drugie pasują one do każdej stylizacji, a po trzecie przyszła mama nie musi nosić jedynie legginsów lub dresów. N rynku pojawiło się wiele fasonów jeansów. Jeansy dla kobiet w ciąży są obecnie bardzo wygodne, przepuszczają powietrze, a co najważniejsze nie uciskają brzucha. Wpływa na to szeroka guma w pasie, która rozciąga się wraz z brzuchem, który z miesiąca na miesiąc rośnie w zatrważającym tempie. Panie, które nie mają możliwości zakupienia takiego produktu, powinny wiedzieć, że jeansy dla ciężarnej można wykonać samemu w domu. Wystarczy tylko po obu stronach, na biodrach wszyć wstawki z szerokiej gumy. Jest to jednak zajęcie czasochłonne i trzeba umieć szyć.

Tak czy inaczej, wybierając jeansy dla kobiet w ciąży, należy mieć na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo dziecka. Najważniejsze jest, aby nie uciskały one brzucha, ponieważ może doprowadzić to do wielu dolegliwości. Niestety w okresie ciąży panie są trochę zmuszone do wprowadzenia zmian, jeśli chodzi o ich garderobę.

Obecnie na rynku pojawiło się wiele rodzajów i fasonów. Każda z pań może wybrać takie spodnie dla kobiet w ciąży, jakie lubi nosić. Nie są one drogie, nie ma więc konieczności spędzania kilku wieczorów na przeróbce ubrań ciążowych.

kobieta w ciazy w spodniach

Jakie spodnie nosić na początku ciąży?

Kiedy należy zacząć nosić spodnie ciążowe? Otóż nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Każda z pań tyje w swoim tempie, pojawienie brzuszka również nigdy nie odbywa się książkowo. Każda z nas jest inna, oznacza to, że należy obserwować swoje ciało i samemu zdecydować, kiedy nasze spodnie przestają być wygodne, a guzik się nie dopina. Każdy ucisk, zarówno na brzuch, jak i biodra nie powinien mieć miejsca, ponieważ grozi to nie tylko wieloma dolegliwościami, ale również nieprzyjemnymi konsekwencjami, a przecież bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. To my powinniśmy o nie zadbać.

Od kilku lat na rynku pojawiają się coraz to nowsze fasony. Spodnie w ciąży nie są już dla kobiet żadnym problemem i mają one niemały wybór. Mamy spodziewające się potomka nie muszą rezygnować z rurek, legginsów, cygaretek czy jeansów.

  • Spodnie rurki – jest to świetny fason, ponieważ można nosić go zarówno do stylizacji casualowych, jak i eleganckich. Na szczęście panie w ciąży, nawet te z dużym brzuchem nie muszą z nich rezygnować.
  • Spodnie legginsy – są to spodnie najbardziej wygodne, a przede wszystkim nie ograniczają one ruchów kobiety.
  • Spodnie jeansy – wiele kobiet uważa, że należy zrezygnować z nich w czasie ciąży. Nie jest to jednak konieczne. Na rynku pojawił się szeroki wybór jeansów z gruba guma w pasie, które świetnie sprawdzą się aż do porodu.
  • Spodnie dresy – jest to najwygodniejszy element garderoby. Panie spodziewające się dziecka bardzo chętnie po nie sięgają, są nie tylko wygodne, ale również luźne.
  • Spodnie eleganckie – okres ciąży nie oznacza, że przez 9 miesięcy kobieta nigdzie nie wychodzi i nie uczestniczy w żadnych okazjonalnych spotkaniach. Dlatego też ważne jest, aby w jej szafie znalazła się choć jedna para takiego fasonu spodnie. Te przeznaczone dla kobiet spodziewających się dziecka są wykonane z elastycznego materiału, przepuszczającego powietrze, a przede wszystkim zapewniającego pełen komfort.

Jeśli chodzi o spodnie w ciąży na początku, w pierwszych miesiącach, to nie ma jeszcze potrzeby kupować specjalnie do tego przeznaczonych. Najważniejsze jest, aby były wygodne i co najważniejsze nie uciskały brzucha przyszłej mamy. Nie ma też potrzeby, by zwlekać z zakupem spodni, które mogą przydać się, gdy brzuch będzie już okazały. Prędzej czy później i tak będą one zmuszone wymienić garderobę na rozmiar większą.

Jakie spodnie w późniejszych etapach ciąży?

Mimo że zakupimy spodnie o większym rozmiarze, to niestety najprawdopodobniej w końcowych miesiącach nie będą one przydatne. Brzuch będzie uciskany, a dodatkowo nie będą one wygodne. Warto jest więc podczas zakupów udać się do sklepu z odzieżą dla kobiet w ciąży i kupić te z szeroką gumą w pasie lub przesuwanymi guzikami. Ważne jest także to, jak będziemy się w nich czuć, nie tylko nie powinny uciskać brzucha, ale powinny być przede wszystkim wygodne.