kobieta myje zeby

Dlaczego warto wybrać szczoteczkę soniczną dla dzieci marki Seysso?

Próchnica jest najpowszechniejszym problemem z uzębieniem wśród dzieci i młodzieży – badania pokazują, że w Polsce jest ona diagnozowana już u ponad połowy dzieci w wieku trzech lat. Trudno o bardziej dosadne dowody na to, że higiena jamy ustnej u dzieci w naszym kraju stoi na – niestety – bardzo niskim poziomie. Dlatego warto zadbać o zęby swojego dziecka jeszcze dziś! Pierwszym krokiem do tego powinno być kupienie odpowiedniej szczoteczki do zębów. Czy tutaj dobrym rozwiązaniem będzie szczoteczka soniczna dla dzieci? Sprawdźmy!

Szczoteczki soniczne – co to?

Zacznijmy od podstaw, czyli wyjaśnienia, czym w ogóle charakteryzują się szczoteczki soniczne. Modele soniczne zaliczane są do szczoteczek elektrycznych, jednak w przeciwieństwie do standardowych „elektryków” wykorzystują one nie ruch okrężny, a wymiatająco-pulsacyjny, który jest jeszcze efektywniejszy.

Włosie w szczoteczce sonicznej wykonuje szybkie ruchy wymiatająco-pulsacyjne (w zależności od modelu jest to od 16 000 do około 80 000 ruchów na minutę). Dzięki temu końcówki do szczoteczek sonicznych znakomicie sprawdzają się podczas usuwania zabrudzeń i przebarwień oraz masowania dziąseł, jednocześnie nie uszkadzając szkliwa i dziąseł.

Czy szczoteczka soniczna dla dzieci jest dobrym wyborem?

Mówiąc wprost: jak najbardziej. Szczoteczka soniczna dla dzieci może być bardzo dobrym wyborem dla dziecka zarówno kilkuletniego, jak i w wieku nastoletnim. Powodów tego jest przynajmniej kilka:

  • Szczoteczka soniczna dokładnie usuwa zabrudzenia i przebarwienia, zmniejszając w ten sposób ryzyko rozwoju próchnicy.
  • Dobrze dobrany model, na przykład szczoteczka soniczna do zębów Seysso z serii Baby, może delikatnie rozmasowywać dziąsła dziecka podczas okresu ząbkowania, przynosząc ulgę w tym trudnym czasie.
  • Zasadniczo wszystkie szczoteczki soniczne mają wbudowany timer, który odmierza czas mycia zębów. Dzięki temu taki model jest doskonałym wyborem dla dziecka, które do higieny jamy ustnej podchodzi w sposób niedbały.
  • Szczoteczki soniczne przeznaczone dla dzieci wyposażane są często w różne „gadżety”, mające na celu zainteresowanie malucha. Przykładem może tu być podświetlana końcówka.

Szczoteczka soniczna do zębów Seysso

Obecnie wielu producentów sprzętu technologicznego ma w swoich ofertach szczoteczki soniczne. My jednak polecamy korzystanie z produktów marek, których działalność jest skoncentrowana stricte na ochronie jamy ustnej. Przykładem może tu być marka Seysso.

Warto też zauważyć, że dziecięca szczoteczka soniczna do zębów Seysso – poza tym, że posiada wszystkie wymienione wyżej cechy – ma też wyprofilowaną, odpowiednią dla najmłodszych rękojeść. Bez dwóch zdań to najlepsza opcja dla Twojej pociechy!

Gdzie kupować końcówki do szczoteczek sonicznych?

Generalnie szczoteczka soniczna do zębów Seysso jest fabrycznie wyposażona w wymienne końcówki. Te jednak trzeba regularnie wymieniać, dlatego po pewnym czasie będzie konieczne ich kupienie. Gdzie najlepiej to zrobić? Końcówka do szczoteczki sonicznej Seysso może być kupiona w wielu sklepach z branży AGD, a także na oficjalnej stronie producenta seysso.pl.