ciezarna kobieta

Nowoczesne badanie prenatalne VERACITY Premium

Ciąża to niezwykły czas w życiu kobiety. To okres radosnego oczekiwania ale również niepokoju o zdrowie maleństwa. Na szczęście, w dzisiejszych czasach kobiety mogą korzystać z możliwości, które daje im medycyna. Nowoczesne badania prenatalne takie jak VERACITY Premium są rozwiązaniem, dzięki któremu przyszła mama może spać spokojnie.

Czym są badania prenatalne?

Na początku wyjaśnijmy czym w ogóle są badania prenatalne. Mówiąc najprościej badania prenatalne to zespół procedur diagnostycznych i badań, które są wykonywane w okresie przed urodzeniem dziecka w celu oceny jego zdrowia i ewentualnego wykrycia wrodzonych wad lub chorób genetycznych. Badania te pozwalają przyszłym rodzicom na uzyskanie informacji o stanie zdrowia ich nienarodzonego dziecka i mogą dostarczyć ważnych danych, które pomagają w podejmowaniu decyzji dotyczących opieki medycznej i dalszego postępowania.

VERACITY Premium – na czym polega?

Badanie prenatalne VERACITY Premium to innowacyjne badanie prenatalne, które na polega na szczegółowej analizie wolnego, pozakomórkowego DNA płodu obecnego we krwi ciężarnej. Dzięki temu, że próbka pobierana jest z krwi matki nie zaś z płynu owodniowego badanie VERACITY Premium jest nieinwazyjne i nie stanowi zagrożenia dla rozwijającego się płodu i nie zwiększa ryzyka poronienia. Dla wielu ciężarnych jest to ogromnie ważnym czynnikiem. Badanie VERACITY Premium pozwala na wykrycie wybranych trisomii, aneuploidii i mikrodelecji płodu już we wczesnym etapie ciąży. Wykonanie badania jest możliwe już po 10 tygodniu ciąży a więc wcześniej niż USG przesiewowego, które najczęściej wykonywane jest w czasie od 11 do 14 tygodnia ciąży. Co równie ważne, badanie to charakteryzuje się wysoką skutecznością potwierdzoną zarówno w przypadku ciąż pojedynczych, bliźniaczych czy poczętych metodą in vitro.

Kto powinien wykonać badanie prenatalne VERACITY Premium?

Zasadniczo, każda ciężarna kobieta, która chce mieć pewność, że jej dziecko prawidłowo się rozwija może wykonać badanie prenatalne VERACITY Premium, ponieważ, tak jak wspominaliśmy, jest ono bezpieczne dla płodu. Niemniej jednak istnieje tzw. “grupa ryzyka” czyli grupa ciężarnych kobiet, u których prawdopodobieństwo wystąpienia nieprawidłowości i mutacji DNA płodu jest większe. W ich przypadku wykonanie badania jest szczególnie zalecane. Mowa tu o kobietach, które zaszły w ciążę po 35 roku życia, tych u których stwierdzono wady genetyczne w poprzednich ciążach oraz o ciężarnych, które otrzymały nieprawidłowe wyniki tradycyjnych przesiewowych badań prenatalnych, takich jak USG i test PAPP-A. Wskazaniem jest również występowanie chorób genetycznych w rodzinie ciężarnej lub ojca dziecka.

Podsumowując, medycyna daje nam coraz to nowsze i skuteczniejsze możliwości wykrywania wad genetycznych płodu na bardzo wczesnym etapie ciąży. Badanie VERACITY Premium jest jedną z nich. Jeśli więc jesteś w ciąży i chcesz mieć pewność, że wszystko przebiega prawidłowo, jest to rozwiązanie, z którego z pewnością warto skorzystać.