domowa pielegnacja wlosow

Domowa pielęgnacja doczepianych włosów

Która z nas nie marzy o pięknej, lśniącej i bujnej fryzurze na co dzień? Nie każda kobieta jednak może pochwalić się naturalnie gęstymi, długimi i przyciągającymi wzrok włosami. Tu z pomocą może przyjść nam fryzjer i dobrej jakości włosy doczepiane.

Jest wiele sposobów na zamocowanie doczepianych włosów, jednak poza jednym wyjątkiem, zawsze należy udać się do zaufanego fryzjera, który doradzi i fachowo doczepi włosy. Nie zaleca się robienia tego na własną rękę, gdyż bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności wynik nie będzie zadowalający. Po wyjściu od fryzjera trzeba dużą wagę przywiązać do pielęgnacji takich włosów. Pozwoli to na możliwie jak najdłuższe zachowanie ich w idealnym stanie.

Właściwa pielęgnacja włosów doczepianych

Aby jak najdłużej cieszyć się pięknymi, długimi i gęstymi włosami trzeba należycie o nie dbać poprzez szczotkowanie ich kilka razy dziennie, najlepiej przy pomocy dedykowanej do tej czynności szczotki do włosów, która zapewni gładkie rozczesanie i nie będzie plątać kosmyków. Dedykowane akcesoria do włosów doczepianych znajdziemy w sklepie https://besthair.pl/.

W sklepie Best Hair znajdziesz włosy doczepiane w dwóch seriach:

  • Seria MAGIC – zaliczamy do niej włosy naturalne struktury słowiańskiej, pasma przygotowywane są z włosów dziewiczych po uprzednim obrabianiu, selekcjonowaniu i farbowaniu. Żywotność tych pasm to 10-20 miesięcy. Seria MAGIC posiada gwarancję.
  • Seria BASIC – są to włosy struktury europejskiej, pasma produkowane są z naturalnych składników. Ich żywotność to 2-6 miesięcy.

Jak odpowiednio myć włosy doczepiane?

Doczepiane włosy należy dokładnie rozczesać przed umyciem, a następnie dopiero po całkowitym wysuszeniu. Nie zaleca się czesania włosów doczepianych na mokro. Do ich umycia należy wybierać specjalnie do tego przeznaczone preparaty. Używanie zwykłych drogeryjnych preparatów grozi zniszczeniem, plątaniem oraz znacznym skróceniem czasu użytkowania takich włosów. Korzystajmy z preparatów polecanych przez profesjonalistów, dzięki którym włosy będa głęboko nawilżone i lśniące.

Doczepione włosy wymagają uważności przy myciu – najlepiej robić to w pozycji pionowej i przy użyciu niezbyt ciepłej wody. Delikatne ruchy góra – dół zapobiegają plątaniu włosów. Przy wycieraniu stosujmy metodę odsączania tak, aby włosy były jak najmniej narażone na powstawanie kołtunów.

Do spania włosy muszą być całkowicie suche i rozczesane. Warto je związać, aby zapobiec nocnemu splątaniu kosmyków.

Zabiegi stylizacyjne

Po kąpieli można pozwolić włosom wyschnąć lub wysuszyć je suszarką, najlepiej letnim podmuchem powietrza. Bez obaw można poddawać fryzurę zabiegom stylizacyjnym, takim jak prostowanie czy kręcenie, zawsze jednak warto przestrzegać zaleceń, aby robić to jak najkrócej przy użyciu jak najniższej skutecznej temperatury.

Czy można farbować włosy doczepiane?

W przypadku, gdy zdecydujesz się na doczepienie pasemek, to zawsze upewnij się na stronie producenta, jakie zabiegi fryzjerskie mogą być wykonywane na danych włosach. Warto z taką wiedzą udać się do fryzjera, aby uniknąć ich ewentualnego zniszczenia.

Farbowanie włosów na własną rękę, a także inne zabiegi z wykorzystaniem chemii do włosów są stanowczo odradzane – mogą doprowadzić do częściowego lub całkowitego zniszczenia doczepionych pasemek.

Stosując się do powyższych zasad możesz mieć pewność, iż zrobiłeś wszystko co najlepsze dla swoich doczepionych włosów. Prawidłowa pielęgnacja to gwarancja zadowolenia z pięknych, gęstych i długich włosów, przez cały okres podawanej żywotności.