kobieta przy laptopie

Jak zdobyć klientów jako konsultantka kosmetyczna pracująca zdalnie?

Jeśli porozmawiasz z rodziną i znajomymi, z pewnością znajdziesz wielu chętnych na zamówienie czegoś z katalogu Avon. Podobnie, w każdej pracy spotkasz osoby, które choćby z okazji świąt, urodzin członka rodziny czy przyjaciółki chętnie zakupią w prezencie jakiś kosmetyk, a nawet zestaw. To wcale nie takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Przeczytaj nasze wskazówki i rozwiej swoje wątpliwości!

Praca konsultantki Avonu nie ma nic wspólnego z telesprzedażą

To zajęcie, które możesz wykonywać w 100% na własnych zasadach. To Ty decydujesz, kogo doprosić do zamówienia. Nie zajmiesz boksu w żadnym call center, nie będziesz musiała odhaczać osób z podanej bazy danych, albo uczyć się na pamięć żadnego skryptu rozmowy. Możesz zapytać znajomych lub rodzinę przy okazji wizyty u nich, czy nie są zainteresowani dołączeniem do Twojego zamówienia. Brzmi jak telesprzedaż? Absolutnie nie. Przejrzawszy katalog, każdy znajomy skusi się na jakiś kosmetyk, dla siebie bądź na prezent. Jest to więc w zasadzie zajęcie łatwe, lekkie i przyjemne. Tym bardziej, że możesz je wykonywać, kiedy, gdzie i jak chcesz. O taką swobodę trudno w wielu miejscach pracy.

Czy konsultantka Avonu musi mieć jakieś specjalne umiejętności?

Nie, to zajęcie nie wymaga żadnych specjalnych predyspozycji. Podjęcie pracy jako konsultantka Avonu nie wiąże się z tradycyjną rekrutacją, testami czy wieloetapowym procesem rozmów z różnymi pracownikami wyższego szczebla. Możesz zacząć swoją pracę, gdy wypełnisz formularz na stronie Avon, ale też w dowolnym, innym momencie. Nie masz sztywnego grafiku ani ustalonych „targetów”. Sama jesteś swoim szefem. Wystarczy, że lubisz ludzi, a rozmowa przychodzi Ci naturalnie. Jeśli do tego masz szerokie grono bliższych i dalszych znajomych oraz dużą rodzinę, ta praca powinna być dla Ciebie łatwa, lekka i przyjemna. Jeśli lubisz testować nowości ze świata beauty, orientować się w najnowszych trendach kosmetycznych i rozmawiać o tym z koleżankami, to tym lepiej dla Ciebie.

Masz liczne grono znajomych, jesteś osobą aktywną towarzyszko, zostań konsultantką!

Często spotykasz się na kawie z przyjaciółkami? Lubisz podejmować gości w swoim domu? Masz stałą pracę, której nie chcesz porzucać? Uczestniczysz w jakichś zajęciach po godzinach? To wymarzone zajęcie dla osoby, która lubi łączyć przyjemne z pożytecznym. A jeśli do tego naturalna jest dla Ciebie rozmowa o kosmetykach lub lubicie z koleżankami plotkować o nowinkach i trendach ze świata beauty, ta praca będzie dla Ciebie czystą przyjemnością. Klientów możesz pozyskać wszędzie – w szkole, na uczelni, w stałej pracy, wśród rodziny, znajomych czy sąsiadów.

Jak zostać liderem i kierować własnym zespołem?

Chcesz spróbować swoich sił w roli managerki, a przy tym zwiększyć swoje zarobki? Nic prostszego, wystarczy, że zachęcisz koleżanki i zbudujesz własny team konsultantek, który może się nawzajem wspierać i uczyć od siebie. W awansie z pewnością pomoże Ci udział w prestiżowych konferencjach, szkolenia dedykowane sprzedaży i podejściu do klienta oraz rozmaite poradniki. Praca lidera zespołu to same korzyści. Nie dość, że nabywasz nowe umiejętności zarządzania zespołem, to dodatkowo zyskujesz takie benefity, jak wyższe zarobki, jeszcze większe rabaty, możliwość uczestnictwa w specjalnych programach z atrakcyjnymi nagrodami czy promocjami oraz tańsza dostawa kosmetyków.