kobieta w gorach

Ubezpieczenie na życie – zabezpiecz przyszłość swoich najbliższych

Ubezpieczenie na życie to dobrowolna polisa, która zostanie wypłacona na wypadek poważnego zachorowania, uszczerbku na zdrowiu lub śmierci. Jest to świetny sposób na zabezpieczenie przyszłości swojej oraz najbliższej rodziny. Na rynku dostępnych jest wiele ofert polis na życie, dlatego warto wiedzieć, czym się one od siebie różnią. Dowiedz się, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie i bądź spokojny o to, co przyniesie przyszłość.

Czym jest ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie jest polisą, która ma zabezpieczyć finansowo najbliższych w razie śmierci ubezpieczonego. Odszkodowanie może zostać wypłacone również w przypadku:

 • hospitalizacji,
 • uszczerbku na zdrowiu,
 • niezdolności do wykonywania pracy zarobkowej,
 • poważnej choroby.

Dokładny zakres ubezpieczenia ustala ubezpieczony z towarzystwem, w którym kupuje polisę. Warto wiedzieć, że ten produkt może mieć charakter wyłącznie ochronny lub mieszany. W drugim przypadku zabezpieczenie życia i zdrowia jest łączone z długoterminowym oszczędzaniem lub inwestowaniem części opłacanej składki. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy nie tylko na ochronie, ale także na możliwości pomnożenia swoich pieniędzy.

Rodzaje ubezpieczeń na życie

Zanim zdecydujesz się na zakup polisy na życie, musisz wiedzieć, jakie są jej rodzaje. W ofertach poszczególnych towarzystw można znaleźć następujące typy polis:

 • ubezpieczenie na życie i dożywocie – jest zawierane na określony w umowie czas, świadczenie zostaje wypłacone w przypadku śmierci lub dożycia do wskazanego terminu,
 • ubezpieczenie na wypadek śmierci – odszkodowanie jest wypłacane najbliższym w przypadku zgonu ubezpieczonego,
 • ubezpieczenie grupowe – to rodzaj polisy, do której może przystąpić wiele osób, najczęściej można się z nią spotkać w miejscu pracy,
 • ubezpieczenie posagowe – jest to zabezpieczenie na przyszłość dziecka, gdyż środki z polisy są wypłacane po osiągnięciu pełnoletniości i mogą zostać przeznaczone na dowolny cel.

To, na którą polisę się zdecydujesz, zależy przede wszystkim od Twoich potrzeb, a także tego, jaką kwotę możesz przeznaczyć na składkę. Zdecydowanie najtańsze są ubezpieczenia grupowe, ale ich zakres jest najczęściej bardzo ograniczony.

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie na życie?

Zakup ubezpieczenia na życie daje przede wszystkim duży komfort psychiczny. Decydując się na taką polisę, masz pewność, że w razie różnego rodzaju problemów ze zdrowiem czy na wypadek śmierci Twoi najbliżsi nie zostaną bez wsparcia finansowego. Wybierając ubezpieczenie obejmujące poważne zachorowanie, masz gwarancję, że otrzymasz środki, które będziesz mógł przeznaczyć na prywatne leczenie czy zakup leków.

Polisa na życie może być także formą zabezpieczenia przyszłości Twojego dziecka. Wypłacone odszkodowanie pozwoli mu się dalej kształcić, a także da Ci pewność, że w momencie, gdy Ciebie zabraknie, nie zostanie bez środków do życia.

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

To, ile zapłacisz za ubezpieczenie na życie, zależy od wielu czynników. Najważniejsze z nich, to przede wszystkim:

 • suma ubezpieczenia – możesz ubezpieczyć się na kwotę od 10 000 do nawet 2 000 000 zł,
 • zakres ochrony – im więcej zdarzeń obejmuje oferta, tym składka będzie wyższa,
 • stan zdrowia – przed zawarciem umowy będziesz musiał wypełnić ankietę dotyczącą Twojego zdrowia, co pozwoli ubezpieczycielowi ocenić ryzyko poważnego zachorowania,
 • wiek – młodsze osoby mogą liczyć na nieco niższe składki,
 • rodzaj polisy – najdroższą opcją są ubezpieczenia połączone z możliwością oszczędzania.

Trudno jest więc jednoznacznie określić, ile zapłacisz za swoje ubezpieczenie. Składka może wahać się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie?

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia na życie musi być dobrze przemyślany. To od niego zależy, czy w konkretnej sytuacji będziesz mógł liczyć na wsparcie finansowe. Przede wszystkim zastanów się, od jakich nieprzewidzianych zdarzeń chcesz się zabezpieczyć.

Przeglądanie ofert poszczególnych towarzystw jest czasochłonne. Możesz to jednak zrobić wygodnie, używając kalkulatora polis na życie, który znajdziesz pod adresem https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator.

Aby otrzymać propozycje dopasowane do Twoich potrzeb, wystarczy wypełnić formularz zawierający 7 pytań. Dotyczą one m.in. zakresu ubezpieczenia, który Cię interesuje, Twojego wieku czy wykonywanego zawodu. Na podstawie wprowadzonych danych otrzymasz oferty od najpopularniejszych towarzystw.

Po zapoznaniu się z ich szczegółami będziesz mógł porozmawiać z doradcą. Nie tylko sporządzi on wniosek oraz przygotuje wszystkie dokumenty, ale także odpowie na wszystkie Twoje pytania. Umowę ubezpieczenia otrzymasz na podany adres mailowy. Aby cieszyć się ochroną, jaką zapewnia taka polisa, musisz jedynie opłacić składkę w dogodny dla Ciebie sposób.

Ubezpieczenie na życie to dobrowolna ochrona, która da Ci spokój i komfort psychiczny. Korzystając z wygodnego kalkulatora, znajdziesz ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb oraz ze składką, która nie nadwyręży domowego budżetu.