audiobooki dla dzieci online

Darmowe audiobooki dla dzieci online – zobacz jak je znaleźć i poznaj najpopularniejsze tytuły powieści i bajek do słuchania

Audiobooki, książki drukowane i książki elektroniczne, czyli ebooki, pozwalają dzieciom rozwijać wyobraźnię, wyciszać się i odpoczywać. Ponadto zachęcają do czytania i słuchania książek w przyszłości. Warto więc zadbać o to, by już od małego uczyć dziecka obcowania z literaturą. Jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku taką podstawę i zastanawiasz się, gdzie znaleźć audiobooki online dla dzieci, zapraszamy do lektury!

Darmowe audiobooki dla dzieci online – gdzie znaleźć ofertę bajek dla dzieci za darmo

Jeśli planujesz włączać dziecku audiobooki regularnie, warto rozważyć wykupienie abonamentu na jednej ze stron internetowych lub aplikacji, w której znaleźć można ogromną bazę tytułów do wyboru. Darmowe platformy oferują bowiem zazwyczaj niezbyt dużą dostępność wartych uwagi pozycji, dodatkowo przerywając je reklamami. Wykupując abonament w bibliotece internetowej, otrzymujesz dostęp do audiobooków dla dzieci korzystając z dostępu do internetu i offline, po pobraniu książki na swój smartfon, komputer, tablet lub inne urządzenie obsługujące pliki mp3. W czołówce bibliotek z książkami audio jest na pewno Audioteka. Wartość abonamentu za nielimitowany miesięczny dostęp do aż 17 000 pozycji wynosi jedynie 29.90 zł. W tej cenie możesz przesłuchać wszystkich dostępnych na liście audiobooków. Jako użytkownik abonamentowy, dostajesz też możliwość wykupienia książek audio z listy 20 000 pozycji w promocyjnej cenie dla klubowiczów. Abonament optymalny w Audiotece pozwala więc na przesłuchanie darmowych bajek i wszystkich innych książek dla dzieci i dorosłych bez limitu. Jeśli chcesz mieć możliwość odtwarzania bez ograniczeń, ten plan będzie dla Ciebie idealny. Jeżeli jednak szukasz opcji limitowanej, za jedyne 19,90 zł otrzymasz dostęp do tej samej liczby audiobooków, z dziesięciogodzinnym ograniczeniem miesięcznym.

Audiobooki dla dzieci online – dlaczego polecamy słuchanie i czytanie maluchom baśni i bajek na dobranoc

Bajki przed snem pozwalają na uspokojenie się i zrelaksowanie po całym dniu atrakcji, co znacząco ułatwia zasypianie. Nie jest to tajemnicą, ponieważ od lat wiadomo jak ważny jest etap wyciszenia przed snem. Warto więc zadbać o to, by zapewnić swojej pociesze bajki lub innego rodzaju treści dziecięce przed zaśnięciem. Jeśli jako rodzic nie masz możliwości czytania dziecku książek osobiście, rozważ włączenie mu audiobooka. Odpowiednio dopasowane treści pozwolą na skuteczne wyciszenie się i lepszy sen. Jeżeli szukasz propozycji dla młodszych i nieco starszych dzieci, w dalszej części poradnika znajdziesz konkretne tytuły książek do przesłuchania dla dzieciaków.

Audiobooki dla dzieci online – sprawdź jakie są najpopularniejsze książki i książeczki mp3

Aby ułatwić Ci sprawę, poniżej znajdziesz prezentowane na stronie Audioteka.com bestsellery dla dzieci. Jeżeli wykupisz abonament do tej biblioteki internetowej, będziesz mieć możliwość odsłuchania ich bez dodatkowych kosztów. Jako, że na stronie jest opcja sortowania zawartości katalogu, możesz wpłynąć na kierunek wyników wyszukiwania. Ten akapit poświęciliśmy bowiem bestsellerom, natomiast możesz również ustawić wyszukiwarkę na sortowanie alfabetyczne a także według daty lub popularności. Starając się wyjść naprzeciw naszym czytelnikom, postanowiliśmy podzielić propozycje na te dla starszych i młodszych dzieci. Już za chwilę podamy Ci najpopularniejsze obecnie propozycje książek dla dzieci starszych. W następnym akapicie znajduje się z kolei zestaw bestsellerów dla najmłodszych słuchaczy. Pełna lista znajduje się oczywiście na stronie Audioteki, nasza kolekcja obejmuje jedynie najwyższe pozycje. Należą do nich następujące książki: „Opowieści z Narni. Lew, czarownica i stara szafa” C.S. Lewisa, „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara, „Mitologia. Grecja” Jana Parandowskiego, „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego, „Ania z Zielonego Wzgórza” L.M. Montgomery i „Mały książę” Antoine de Saint-Exupéry.

Audiobooki dla najmłodszych – poznaj tytuły ulubionych bajek do słuchania

Książki czytane głosem zawodowego lektora to wspaniały sposób na zachęcenie najmłodszych słuchaczy do spędzania czasu wolnego z książką. W ofercie biblioteki internetowej Audioteka znajduje się tak szeroki wybór książek i książeczek dla dzieciaków, że trudno zdecydować się na jedną. Jeżeli więc szukasz baśni, bajek i bajeczek dla najmłodszych, zachęcamy do zapoznania się z naszą listą. Znajduje się na niej m.in.: „Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy, „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren, „Mikołajek” Rene Goscinny, „Charlie i fabryka czekolady” Roald Dahl, „Ciocia Jadzia. Tęcza” Elizy Piotrowskiej, „Kuba i Buba w szpitalu” Grzegorza Kasdepke, „Calineczka” Jana Christiana Andersena a także inne baśnie tego wspaniałego pisarza. Wymieniliśmy jedynie kilka najpopularniejszych propozycji. Jeżeli masz taką chęć, w ofercie Audioteki przesłuchać można tylu bajek, że bez problemu zabierzesz swoją pociechę w długą podróż z ulubionymi i nowo poznanymi bohaterami. Są tam bowiem propozycje zarówno dla 3 latka, jak i dla 5 latka, a nawet dla nastolatka. Zachęcamy więc do korzystania z usług tej niezwykłej skarbnicy opowieści dla najmłodszych i nieco starszych dzieciaków.