Kolorowanki Ssaki – pobierz i wydrukuj za darmo!

 

Dzieci uwielbiają zwierzęta! Nie dziwi więc fakt, że jednymi z najczęściej wybieranych kolorowanek są właśnie te, które przedstawiają świat zwierząt. Szukasz kolorowanki dla swojego dziecka? W naszej bogatej kolekcji znajdziesz piękne kolorowanki zwierzaki- bez wątpienia zachwycą Twoje dziecko! W tej kategorii przedstawiamy kolorowanki ssaki, które pomogą Twojemu maluchowi poznać królestwo tych niezwykłych zwierząt.

Kolorowanka zwierzątka- nauka poprzez zabawę

Kolorowanki znane są już od dawna, a jednak od dziesięcioleci nie wychodzą z mody. Poprzez kolorowanie dziecko rozwija swój zmysł estetyczny, uczy się koncentracji i nabiera zdolności manualnych. Przedstawiające ssaki kolorowanki są też świetną pomocą dydaktyczną. Za ich pomocą możesz uczyć swoje dziecko nazw poszczególnych zwierząt. Kiedy wspólne kolorowanie wzbogacisz o przyjemną rozmowę na temat cech, miejsca występowania i sposobu odżywiania się każdego z przedstawionych ssaków, wtedy zabawa stanie się idealną okazją do poszerzania wiedzy dziecka. Co więcej, poprzez kolorowanie wizerunków ulubionych zwierząt maluch może rozwijać swoje zainteresowania. Być może sam zechce dowiedzieć się czegoś więcej na temat kolorowanego ssaka.

Kolorowanka ssaki- dla najmłodszych i dla nieco starszych

W naszym katalogu znajdziesz ukazujące ssaki kolorowanki do druku. Wystarczy, że wspólnie z dzieckiem wybierzesz najciekawszą kolorowankę, klikniesz w nią myszką i wydrukujesz. Nie pozostaje już nic innego, tylko wziąć w dłoń kredki i oddać się kolorowaniu. Proponujemy kolorowanki zarówno dla młodszych dzieci, jak i dla tych starszych. Maluszki mogą wybrać chociażby kolorowankę z żyrafą, zajączkiem, lwem, pieskiem, czy niedźwiadkiem. Wesołe pyszczki zwierzątek i ich śmieszne pozy uprzyjemnią maluchom zabawę i wywołają uśmiech na ich twarzach!

Starsze dzieci z pewnością ucieszą się z nieco utrudnionego zadania. Zamiast prostej kolorowanki możesz wydrukować dla swojego dziecka kolorowankę z rodzaju Połącz Punkty. Dziecko najpierw musi narysować kontur zwierzaka poprzez łączenie nadrukowanych cyferek, a dopiero później pokolorować go według własnej fantazji. A może chcesz uczyć dziecko odwzorowywania kolorów? Wybierz dla niego jedną z kolorowanek złożonych z dwóch części- jedną przedstawiającą barwny obrazek, a drugą do pokolorowania. W naszej kolekcji znajdziesz na przykład malowankę ze słoniem na spadochronie, uroczą wiewiórką oraz lwem łowiącym ryby.

Twoje dziecko lubi wyzwania? Kolorowanki ssaki

Nie brakuje u nas kolorowanek o naprawdę dużym stopniu trudności! Polecamy między innymi fantazyjne kolorowanki złożone z setki malutkich elementów- kolorowanka Zamyślony kotek, Buldog w okularach, czy Tygrysek i gwiazdy to prawdziwa gratka dla małych artystów! Jeśli szukasz kolorowanki z ssakami, która sprawdzi się jako materiał edukacyjny, możesz wybrać jedną z dostępnych w tej kategorii kolorowanek tematycznych. Kolorowanka zwierzaki Australii, ssaki na sawannie, czy zwierzątka USA pozwolą dziecku dowiedzieć się, jakie stworzenia zamieszkują różne obszary Ziemi.