rodzina

Najlepsza polisa na życie dla rodziny – jaką wybrać?

Planujesz powiększenie rodziny? Masz dzieci i zastanawiasz się, jak zadbać o nie w przyszłości? Istnieje wiele rozwiązań ubezpieczeniowych, które mogą zapewnić bezpieczeństwo finansowe najbliższym nawet przy trudnych zdarzeniach losowych. Dowiedz się, jaką polisę na życie warto mieć.

Ubezpieczenie na życie – jaki może mieć zakres ochrony?

Warto zadbać o bezpieczeństwo finansowe swoje i bliskich. Dzięki temu, gdy nadejdą trudne chwile, TU wypłaci świadczenie pozwalające na ich przetrwanie. Zakres ochrony ubezpieczenia na życie można dopasować do swoich potrzeb. W najbardziej podstawowym wariancie działa ono tylko w przypadku śmierci ubezpieczonego. Natomiast możliwe jest jego rozszerzenie, np. o:

  • hospitalizację,
  • poród,
  • poronienie,
  • urodzenie dziecka przedwcześnie,
  • niezdolność do pracy,
  • doznanie uszczerbku na zdrowiu,
  • śmierć najbliższych.

Warto dopasować zakres ochrony tak, aby uwzględnić najbardziej prawdopodobne wydarzenia. Dzięki temu zadbasz o bezpieczeństwo finansowe całej rodziny.

Jakie ubezpieczenie na życie będzie odpowiednie dla rodziny?

Zanim zdecydujesz się na zakup polisy na życie, warto dowiedzieć się, jakie rodzaje ubezpieczenia najlepiej sprawdzą się dla rodziny.

Indywidualne ubezpieczenie na życie

To propozycja dla osób ceniących sobie możliwość dostosowania zakresu ochrony do swoich potrzeb. Decydując się na indywidualne ubezpieczenie na życie, masz wpływ na liczbę i rodzaj ryzyk wliczonych w odpowiedzialność TU oraz na wysokość sumy ubezpieczenia. Ponadto możesz objąć ochroną swoich bliskich – np. partnera czy dziecko.

Ubezpieczenie posagowe

To odpowiednie rozwiązanie dla osób chcących zapewnić dziecku bezpieczeństwo finansowe w przyszłości. Taka polisa na życie pełni funkcje książeczki oszczędnościowej – pozwala na zaoszczędzenie konkretnej kwoty, która zostanie wypłacona uposażonemu we wskazanym czasie. Ponadto ubezpieczenie posagowe działa w momencie śmierci opiekunów – przez zapewnia dziecku lepszą przyszłość, nawet gdy zabraknie rodziców. Środki uzyskane w ramach polisy posagowej można przeznaczyć np. na prywatne studia, podróże po świecie, zakup samochodu czy wpłatę wkładu własnego na poczet kredytu hipotecznego.

Ubezpieczenie NNW szkole dla dziecka

Korzystnym wyborem dla każdego rodzica jest wykupienie ubezpieczenia NNW szkolnego dla dziecka. W ten sposób można zadbać o finansowe zabezpieczenie malucha, nawet gdy dozna szkody poza domem. W zależności od wyboru oferty, w zakresie ochrony znajdą się takie zdarzenia jak np. złamanie kości, pogryzienie przez zwierzę czy cyberprzemoc. W ramach polisy NNW można uzyskać dodatkowe środki lub refundację opieki medycznej i psychologicznej.

Wybór takich ubezpieczeń na życie zwiększy bezpieczeństwo finansowe Twojej rodziny.

Gdzie znaleźć ubezpieczenie na życie?

Najlepsza polisa na życie to taka, która jest dostosowana do konkretnych potrzeb, a przy tym łatwo dostępna. Dobre oferty ubezpieczeń znajdziesz przez porównywarki internetowe. Wystarczy poświęcić kilka minut, aby uzyskać zestawienie z ofertami od wielu TU. To pozwala na porównanie propozycji i wybór najlepszej opcji dla swoich najbliższych.