Rodzaje dresów dla dzieci

Spodnie dresowe dla dzieci – jak zapewnić dzieciom pełnię swobody każdego dnia?

Wybór spodni dla dzieci może być wyzwaniem. Sklepy prześcigają się w modnych ofertach ubranek, które różnią się stylem, jakością, wzornictwem i przeznaczeniem. Rodzice mają więc w czym wybierać. Jednak głównym kryterium, które powinno im przyświecać, jest komfort maluchów. Niezależnie od wyglądu i rodzaju, spodnie muszą być wygodne.

Od dekad jednak w szafie dzieci króluje jeden typ spodni, bez którego rodzice nie wyobrażają sobie ubierania dziecka. Mimo bogatej oferty spodnie dresowe dla dzieci nie doczekały się jeszcze godnego rywala, który zająłby ich miejsce. Czy można wyobrazić sobie funkcjonalną i wygodną garderobę dziecięcą bez dresów? Nie! Dlatego zdecydowanie warto postawić na ten rodzaj spodni. Mają one wiele zalet, które za chwilę przybliżymy. I choć kiedyś kojarzone były wyłącznie z odzieżą domową, to dziś zyskały pełnoprawne miejsce w świecie mody.

Komfort – cecha wpisana w DNA spodni dresowych

Dlaczego tak bardzo kochamy dresy? Bo są wygodne. Uwielbiamy je za komfort i wiele osób zakładałoby je na każdą okazję, gdyby tylko mogło. Z dziećmi jest podobnie. One dodatkowo nie muszą przejmować się opinią innych i mogą wybierać dresy kiedy chcą. Za takie przyjemne odczucia odpowiada odpowiednia dzianina – dresówka pętelkowa. Zapewnia ona przede wszystkim miękkość i elastyczność. Nie dziwne jest, że dresy mimo upływu lat wciąż zajmują ważne miejsce w dziecięcym ubiorze.

Jakie jeszcze cechy posiadają dobre spodnie dresowe dla dzieci?

Dresy dziecięce to modele dla wszystkich dzieciaków. Można je zakupić nawet młodszym. Najmniejszym szkrabom oczywiście w zakładaniu będą musieli pomóc rodzice, jednak już przedszkolak poradzi sobie z tym sam. To kolejna zaleta spodni dresowych. Można je łatwo założyć i szybko zdjąć, co w przypadku maluchów jest bardzo ważne. Dzięki temu, że modele nie posiadają zamków i guzików, ich założenie jest dużo prostsze. Wygodna gumka w pasie pozwala natomiast na lepsze dopasowanie do figury, ale nie uciska brzucha. Co jeszcze sprawia, że spodnie dresowe są tak lubiane?

  • miły w dotyku materiał,
  • ściągacze u dołu nogawki, które chronią przed podwijaniem i wychłodzeniem,
  • zapewnienie swobody ruchu nawet podczas zabawy i szaleństw na podwórku,
  • wytrzymałość.

Oczywiście na te cechy ma wpływ zastosowany surowiec. Polecamy wybierać spodnie dresowe dziecięce bawełniane z niewielką domieszką elastanu. Poprawi on trwałość modelu, przedłuży żywotność, uchroni przed zbyt szybkim wypychaniem się np. na kolanach i zachowa spodnie w pierwotnej formie na dłużej. Zobacz spodnie dresowe dla dzieci w MyBasic, tam znajdziesz modele z optymalnym składem i z certyfikowanych dzianin.

Rodzaje dresów dla dzieci

Wśród dresów można wyróżnić kilka rodzajów, które sprawdzą się do różnych zastosowań. Dla młodszych dzieci, które uwielbiają zabawę na dywanie i które najszybciej przecierają swoje spodnie na kolanach, polecamy dresy ze wzmocnieniem. Dodatkowa warstwa materiału pomoże uchronić dresy przed przedarciem. Natomiast na chłodniejsze, zimowe dni warto zdecydować się na dresy z meszkiem. To model, który po wewnętrznej stronie posiada charakterystyczny meszek, który powstaje poprzez drapanie dzianiny. Dzięki temu model jest bardzo przyjemny w dotyku, mięciutki i ciepły. Do tego spodnie dresowe dla dzieci mogą występować w wielu wzorach. Z kieszonkami bocznymi, z kieszeniami z tyłu lub całkowicie bez kieszeni.

Kolorowe dresy urozmaicą stylizację

Spodnie dresowe dziecięce mogą także występować w rozmaitym wzornictwie. Mogą to być nadruki ze znanymi postaciami lub napisami. Wybór najlepszego modelu zależy od preferencji małego użytkownika, my polecamy jednak gładkie, kolorowe modele. Mają one wiele zalet, dużo łatwiej komponować z nimi szybkie stylizacje, które wyglądają poprawnie. Natomiast kolory to coś, co powinno dominować w szafie dzieci, więc żywe czerwienie i pomarańcze czy słodsze róże i błękity to dobry wybór. W kolorowych ubraniach zawsze nastrój się poprawia.

Materiał promocyjny.