Imiona męskie – pełna baza 999 imion dla chłopców

Szukasz inspiracji do tego jakie imię przydzielić dla swojego przyszłego dziecka? A może zwyczajnie ciekawi Cię to jakie imiona męskie w 2022 roku były najbardziej popularne? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, a z pewnością znajdziesz odpowiedź na swoje pytania!

Spis treści

Najpopularniejsze imiona dla chłopców z roku 2021.

 1. Antoni 7821 (liczba chłopców nazwanych tym imieniem w roku 2021.) 
 2. Jan 6975
 3. Aleksander 6919
 4. Franciszek 6629
 5. Jakub 6427
 6. Leon 5296
 7. Mikołaj  5205
 8. Szymon 4962
 9. Filip 4884
 10. Stanisław 4899

Najpopularniejsze imiona dla chłopców z roku 2020.

 1. Antoni 8037 (liczba chłopców nazwanych tym imieniem w roku 2020.)
 2. Jan 7823
 3. Jakub 7614
 4. Aleksander 7541
 5. Franciszek 7499
 6. Szymon 7107
 7. Filip 6744
 8. Mikołaj 6587
 9. Stanisław 6522
 10. Wojciech 6416

Najpopularniejsze imiona dla chłopców z roku 2019.

 1. Antoni 8550 (liczba chłopców nazwanych tym imieniem w roku 2019.)
 2. Jan 8032
 3. Jakub 7966
 4. Aleksander
 5. Szymon 7177
 6. Franciszek 6805
 7. Filip 6169
 8. Mikołaj 5786
 9. Wojciech 5468
 10. Adam 4899

Najpopularniejsze imiona dla chłopców z roku 2018.

 1. Antoni 9329 (liczba chłopców nazwanych tym imieniem w roku 2018.)
 2. Jakub 8908
 3. Jan 8457
 4. Szymon 8234
 5. Aleksander 7324
 6. Franciszek 7094
 7. Filip 6407
 8. Mikołaj 6008
 9. Wojciech 5862
 10. Kacper 5437

Najpopularniejsze imiona dla chłopców z roku 2017.

 1. Antoni 9794 (liczba chłopców nazwanych tym imieniem w roku 2017.)
 2. Jakub 9099
 3. Jan 8546
 4. Szymon 8131
 5. Franciszek 6956
 6. Filip 6923
 7. Aleksander 6815
 8. Mikołaj 6479
 9. Wojciech 6303
 10. Kacper 5913

Najpopularniejsze imiona dla chłopców z roku 2016.

 1. Antoni 9183 (liczba chłopców nazwanych tym imieniem w roku 2016.)
 2. Jakub 8942
 3. Szymon 8264
 4. Jan 7584
 5. Filip 6674
 6. Franciszek 6551
 7. Mikołaj 6380
 8. Aleksander 6248
 9. Kacper 5995
 10. Wojciech 5915

Najpopularniejsze imiona męskie w 2022 roku 

Zastanawiasz się jakie męskie imiona były najbardziej popularne w zeszłym roku? Z pomocą przychodzi rządowa strona gov.pl, która dostarczyła nam bieżących informacji na temat tego, jakie imiona były najczęściej rejestrowane w Polskich Urzędach. Jak się okazuje, tegoroczny lider 'królował’ również w zeszłym roki, a jest nim imię Antoni. Na pozostałych stopniach podium znajduje się kolejno Jan i Aleksander. Czwarte miejsce zajmuje Franciszek, a piąte Nikodem. Miejsca 6-10 otrzymali kolejno Jakub, Leon, Stanisław, Mikołaj i Szymon. 

Pod jakim kątem rodzice wybierają imiona dla swoich dzieci?

Co kieruje rodzicami najczęściej kiedy wybierają imiona dla swoich pociech? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż czynników może być tutaj na prawdę wiele. Część osób nadaje imiona swoim dzieciom na przykład ze względu na ze względu na zmarłych już członków rodziny, aby uczcić ich pamięć. Inni rodzice ulegają trendom i wybierają imię, które w danym momencie jest najbardziej popularne i najchętniej wybierane przez innych rodziców. Jeszcze inni wybierają imiona na podstawie na przykład postaci religijnych bądź historycznych. Co więcej, rodzice coraz częściej decydują się również na imiona oryginalne i rzadko spotykane, aby ich dziecko miało wyjątkowe i niepowtarzalne imię oraz nazwisko.

Coraz częściej spotykamy również dzieci, które noszą imiona swoich dziadków. Czasem jest to po prostu rodzinny zwyczaj, a czasem chęć sprawienia przyjemności naszym bliskim i pokazania im jak wiele dla nas znaczą. Jeśli w Twojej rodzinie nie ma takiej tradycji, możesz ją rozpocząć samodzielnie. Każda babcia uroni łzę, gdy usłyszy, że jej wnuczka otrzyma imię po niej. 

Mądre imię dla chłopca

Część rodziców uważa, że imię to nie tylko talizman, który wpływa na przyszłość dziecka, ale także niezatarty rdzeń naszej osobowości. Dlatego wybierając imię dla chłopca kierują się znaczeniem i cechami związanymi z tym imieniem. Jakie imiona są uważane za mądre? Z pewnością te, które niosą pozytywne przesłanie i obiecują ciężką pracę, zdrowy rozsądek, kreatywność i odpowiedzialność. 

Ile ludzi tyle opinii. Nie inaczej wygląda to w kontekście nadawania swoim dzieciom imion. Jedni z nas preferuje imiona angielskie, inni tradycyjne a jeszcze inni te nowoczesne. Obecnie mądre imię dla chłopca określa się jako imiona krótkie. Tym samym wybór bardzo często pada na imiona takie jak Adam, Emil, Borys, Filip, Igor, Leon czy Maks. 

Oryginalne imiona polskie dla chłopców

Niezwykłe imiona dla chłopców można znaleźć na przykład wśród obcych kultur, ale także w naszych tradycyjnych polskich imionach. Imię chłopca może odróżnić go od rówieśników, ale nie powinno to sprawiać dziecku problemów. Dlatego trzeba je starannie dobierać i z pewnością mocno zastanowić się przed podjęciem takiej decyzji. Zastanawiasz się jakie oryginalne i rzadko spotykanie imię możesz wybrać dla swojego syna? Będzie to na przykład:

 • Tytus
 • Oktawiusz
 • Makary
 • Iwo
 • Gajusz
 • Feliks
 • Albert
 • Denis
 • Dorian
 • Tymon
 • Teodor

Angielskie imiona męskie 

Kilka, kilkanaście lat temu niezwykle popularne było przyznawanie dzieciom imion angielskich. Co ciekawe ten trend nie zanikł całkowicie i w dalszym ciągu to rozwiązanie posiada wielu zwolenników. Zastanawiasz się jakie angielskie imiona męskie są obecnie najbardziej popularne? 

 • Jack 
 • Harry
 • Henry
 • Michael
 • Paul
 • Liam 
 • Joe
 • Jacob
 • George 
 • Peter
 • Neil

Jeżeli Twoje dziecko będzie dwujęzyczne, z pewnością powinieneś pomyśleć nad wyborem imienia angielskiego, które jednocześnie będzie brzmieć podobnie do polskiej wersji. Przykładem takich imion będzie na przykład: 

 • Conrad
 • Edward
 • Camila
 • Veronica
 • Oliver
 • David
 • Adrian
 • Dominic
 • Alexander

Dlaczego angielskie imiona wśród dzieci są tak popularne? Jednym z czynników może być to, że w Polsce imiona angielskie w dalszym ciągu kojarzą nam się ze światowym, lepszym życiem, z międzynarodową karierą. Ten trend widujemy na przykład w kontekście dzieci celebrytów, aktorów czy piosenkarzy polskich. Przykładem może być chociażby Michał Wiśniewski, który swoje córki nazwał Etiennette, Vivienne i Fabienne. Tym samym wśród celebrytów polskich powstał swojego rodzaju trend, który widoczny jest również dzisiaj. 

Jak prawo reguluje kwestie nadawania imion?

Zastanawiasz się czy polskie prawo reguluje kwestie nadawania imion dzieciom? W Polsce tak na prawdę nie ma zapisanych żadnych konkretnych reguł dotyczących nadawania imion dzieciom. Rodzice mają dużą swobodę w nadawaniu ich swoim dzieciom – czy chcesz proste, podwójne, klasyczne, rzadkie, a nawet neutralne pod względem płci imię dla swojego dziecka – wybór należy właśnie do Ciebie. Aby jednak uniknąć problemów w urzędzie stanu cywilnego, należy zapoznać się z ogólnymi zasadami nadawania imion. W Polsce nie ma szczegółowych zasad, jakie można nadawać imiona. Co to oznacza? Chodzi o to, że nie ma listy dozwolonych imion, z której rodzice mogliby wybrać, jakie imię chcą nadać swojemu dziecku. Zamiast tego istnieją wytyczne, jakie imiona można nadać, a wniosek rodziców rozpatrywany jest każdorazowo we właściwym urzędzie stanu cywilnego, w zależności od miejsca urodzenia dziecka. Instytucja jest zobowiązana do przestrzegania zasad ustawy o ewidencji ludności, a w razie jakichkolwiek wątpliwości może zwrócić się o opinię do Rady Języka Polskiego.

Zakazane imiona polskie męskie 

Mimo, że tak jak wspominaliśmy wcześniej, lista zakaźnych imion, których nie można nadawać dzieciom nie istnieje – Urząd Stanu Cywilnego może część z nich odrzucić podczas rejestracji. Tym samym warto trzymać się tych kilku poniższych zasad, aby nie przysporzyć zarówno sobie, jak i swojemu dziecku dodatkowych problemów.

 1. Dziecku można nadać maksymalnie dwa imiona. Pamiętajmy, że pierwsze imię w świetle prawa uznawane jest za imię główne.
 2. W akcie urodzenia należy podać pełne imię. Niedozwolone są oczywiście pseudonimy i formy skrócone. Zasada ta przewiduje jednak pewne wyjątki.
 3. Nie można nadać dziecku imienia wulgarnego i prześmiewczego. Odpadają w takim razie na przykład : Lucyfer, Belzebub, Kwadrat, Kurtyzana lub Eutanazja. Ta sytuacja jest raczej oczywista, ze względu na to jakie problemy mogłoby spotkać dziecko w okresie dojrzewania przez wyśmiewania rówieśników.

Co ciekawe, w 2006 r. Rada Języka Polskiego wydała oświadczenie, w którym przedstawiła listę imion niewskazanych dla dzieci. Istnieje jednak powszechne błędne przekonanie, że są one „zakazane”. Rada nie ma jednak żadnego prawa zabraniać używania konkretnych imion, decyzja ta należy do urzędnika magistratu, ale może on kierować się swoimi opiniami w swoim wyborze.

Czy zmiana imienia dziecka jest możliwa?

Mimo, że takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko, warto wiedzieć, że zmiana imienia dziecka jest możliwa tak na prawdę bez zbędnych formalności – w uproszczonej formie – do pół roku po jego urodzeniu. W tym celu wymagane jest zaświadczenie od obojga rodziców, które składa się w urzędzie stanu cywilnego w miejscu urodzenia dziecka. Ważne jest jednak to, że takiej zmiany można dokonać tylko raz i nie trzeba uzasadniać dokonanych zmian. To furtka zarówno dla zapomnianych, którym urząd nadał imię dla dzieci, jak i dla tych rodziców, którzy zmienili zdanie co do imienia. Po tej dacie również możliwa jest zmiana, ale wówczas należy złożyć specjalny wniosek o zmianę imienia wraz z uzasadnieniem. Nie mamy jednak gwarancji, że nasza aplikacja zostanie rozpatrzona pozytywnie. Oto powody, dla których możesz poprosić o zmianę imienia: Jest śmieszne lub nieodpowiednie, jest niejasne (imię jest zbyt podobne do nazwiska lub innego imienia). Kancelaria Mistrza rozpatruje każdą sprawę zmiany nazwiska oddzielnie. 

Jakie imiona dla chłopców mogą być popularne w 2023 roku?

Mimo, że mamy dopiero początek 2023 roku, wszyscy powoli zastanawiają się jakie trendy przyniesie ten nowy rok ze sobą. Nie inaczej wygląda to w przypadku imion dla dzieci, które niezmiennie każdego roku notują bardzo duże zainteresowanie. Zastanawiasz się jak może to wyglądać w 2023 roku i jakie imiona mogą być najbardziej popularne? Według wielu źródeł może to być na przykład Antoni, Stanisław, Franciszek, Jan czy Aleksander. Oczywiście czas pokaże czy te predykcje się spełnią. Jak co roku, po pierwszej jego połowie otrzymamy pierwsze statystyki, które z pewnością będą dostępne na oficjalnej stronie rządowej gov.pl. 

Czy dorośli mogą zmienić swoje imię? 

Ciekawi Cię czy osoby pełnoletnie również mają szansę na zmianę swojego imienia w Urzędzie? Dorośli, którzy nie identyfikują się z danym imieniem przy urodzeniu, również rozważają zmianę nazwiska. Zmiana nazwy jest możliwa, ale oczywiście pod pewnymi warunkami. Całą sprawę reguluje ustawa o zmianie imienia. Zmiana nazwy obejmuje kilka odmian tej transformacji. Możesz na przykład zamienić wybrane imię na inne, zastąpić dwa imiona jednym lub odwrotnie. Co więcej, możesz zmienić pisownię swojego imienia lub imion lub zmienić ich kolejność. Imię może być również zmienione jeżeli jest obraźliwe lub godzące w godność ludzką. 

Jakie imię wybrać dla swojego syna? 

Jak widzisz nie ma konkretnej, złotej rady, która pomoże Ci podjąć najlepszą decyzje. Każdy przypadek może być inny i każdy rodzic może kierować się w tym przypadku całkowicie innymi kwestiami. Warto jednak odpowiednio przemyśleć ten wybór, aby imię nie było tylko fanaberią rodziców bądź nieprzemyślanym i nieśmiesznym żartem. Pamiętajmy, że w zależności od naszego wyboru dziecko może mieć nie tylko nieprzyjemności, ale również problemy w dalszym życiu, na co z pewnością rodzice nie chcą go narażać. Wybór imienia warto poruszyć ze swoim partnerem bądź partnerką już na kilka miesięcy przed planowaną ciążą. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której będzie to nieprzemyślany wybór i decyzja zostanie podjęta pod wpływem emocji i chwili, czego możemy później żałować. 

Pełna lista imion nadanych chłopcom w ostatnich latach

Imiona dla chłopca na literę A

Adolf
Alojzy
Arkady
Aaron
Aaryan
Aayan
Abdul
Abdullah
Abel
Abraham
Adam
Adem
Adnan
Adrian
Adrien
Aidan
Aiden
Akim
Aksel
Alan
Albano
Albert
Albin
Alec
Alehandro
Alejandro
Alek
Aleks
Aleksander
Aleksandr
Aleksej
Aleksiej
Aleksy
Alen
Alessandro
Alessio
Alex
Alexander
Alexandre
Alexandros
Alexy
Alfred
Ali
Allan
Alper
Alvaro
Alwaro
Alwin
Alyan
Amadeusz
Ambroży
Amin
Amine
Amir
Ammar
Anastazy
Anatol
Andreas
Andrei
Andrii
Andrij
Andriy
Andrzej
André
Andy
Angel
Angelo
Antek
Anthony
Antoine
Anton
Antoni
Antonio
Antoniusz
Antony
Apoloniusz
Aram
Archibald
Arek
Arian
Ariel
Aris
Arkadiusz
Armando
Armani
Armin
Arnold
Aron
Arsen
Arseniusz
Artem
Artemij
Artemiusz
Arthur
Artur
Aryan
Asan
Asen
Asher
Atanazy
Atharva
Attila
August
Augustin
Augustyn
Aureliusz
Axel
Ayan
Ayaz

Imiona dla chłopca na literę B

Barnim
Bazyl
Bogdaj
Bogdał
Bogdar
Bogdasz
Boguchwał
Bogumysław
Boguard
Bogusąd
Bogwiedz
Bolebor
Bronimir
Baltazar
Barnaba
Bartek
Bartlomiej
Bartosz
Bartłomiej
Bastian
Bazyli
Ben
Benedikt
Benedykt
Beniamin
Benjamin
Bernard
Bjorn
Bogdan
Bogumił
Bogusz
Bogusław
Bohdan
Bolesław
Boris
Borys
Bożydar
Braian
Brajan
Brandon
Brayan
Brian
Bronisław
Bruno
Brunon
Bryan
Błażej

Imiona dla chłopca na literę C

Carlos
Casper
Caspian
Castor
Celestyn
Cezary
Charbel
Charles
Charlie
Choroman
Chris
Christian
Christopher
Chrystian
Cillian
Colin
Collin
Conan
Cristian
Cristiano
Cyprian
Cyryl
Czarek
Czcibor
Czesław

Imiona dla chłopca na literę D

Dagobert
Dalwin
Damazy
Darek
Derwan
Dezyderiusz
Dobromił
Dacjan
Dagmar
Dajan
Damian
Damir
Dang
Daniel
Daniil
Danil
Daniyal
Dante
Danylo
Darian
Dario
Dariusz
Dastin
David
Davide
Davinci
Davit
Davyd
Dawid
Demian
Demjan
Deniel
Denis
Deniz
Dennis
Denys
Dexter
Diego
Dionizy
Dmitrij
Dmytro
Dobromir
Dominic
Dominik
Donatan
Dorian
Dov
Dragomir
Duszan
Dylan
Dymitr

Imiona dla chłopca na literę E

Eneasz
Ewald
Ewaryst
Edgar
Edmund
Edoardo
Eduard
Edward
Edwin
Egor
Einar
Ekam
Eli
Elian
Elias
Eliasz
Elijah
Eliot
Eliott
Elliot
Elvis
Elyas
Emanuel
Emil
Emilian
Emir
Emmanuel
Enes
Enzo
Eren
Eric
Erik
Ernest
Ertuğrul
Erwin
Eryk
Esteban
Ethan
Eugeniusz
Eustachy
Euzebiusz
Evan
Ezel

Imiona dla chłopca na literę F

Fabian
Fabien
Fabio
Fares
Felicjan
Feliks
Felix
Ferenc
Filip
Filippo
Filippos
Finn
Florian
Francesco
Francis
Francisco
Franciszek
Franck
Franco
Franek
Frank
Frankie
Franko
Frederick
Frederik
Frisk
Fryderyk

Imiona dla chłopca na literę G

Gabor
Gabo
Gien
Gienek
Gieni
Gabriel
Gabriele
Gael
Gagik
Gaspar
Gaweł
George
Gerald
Geralt
Gerard
Gia
Gilbert
Giovanni
Giuseppe
Gleb
Gniewko
Gniewomir
Gniewosz
Gor
Goran
Gordon
Gracjan
Gromosław
Grzegorz
Gustav
Gustaw
Gwidon
Göktürk

Imiona dla chłopca na literę H

Hiacynt
Heromin
Hai
Hamza
Haris
Haroun
Harrison
Harry
Harun
Hayk
Hektor
Hendrik
Henrik
Henry
Henryk
Herbert
Hieronim
Hipolit
Hoang
Horacy
Hubert
Hugo

Imiona dla chłopca na literę I

Ian
Ibrahim
Idris
Idzi
Ignacio
Ignacy
Ignazio
Igor
Ilia
Ilian
Ilias
Ilja
Illia
Ilya
Ilyas
Imran
Ireneusz
Isaac
Ismael
Itan
Ivan
Ivo
Iwan
Iwo
Izaak
Izydor

Imiona dla chłopca na literę J

Jacenty
Jarogniew
Jazon
Joda
Jacek
Jack
Jacob
Jakob
Jakub
Jamal
James
Jamie
Jan
Janek
January
Janusz
Jarema
Jaromir
Jaroslav
Jaroslaw
Jarosław
Jason
Jasper
Javier
Jayden
Jean
Jegor
Jeremi
Jeremiasz
Jeremy
Jerzy
Joachim
Joan
Joel
Johann
Johannes
John
Jonas
Jonasz
Jonatan
Jonathan
Jordan
Jose
Josef
Joseph
Joshua
Joszko
Jovan
Jozef
Jozue
Juan
Juda
Julian
Julien
Julio
Julius
Juliusz
Junhao
Jurii
Jurij
Justin
Justyn
Jusuf
Józef
Jędrzej

Imiona dla chłopca na literę K

Kastor
Konan
Kacper
Kai
Kaj
Kajetan
Kaleb
Kamil
Kami̇l
Karim
Karl
Karol
Kasjan
Kasper
Kaspian
Kazimierz
Keith
Kenan
Kenzo
Kerem
Kevin
Kewin
Khalid
Kian
Kilian
Kiril
Kirill
Klaudiusz
Klemens
Klimek
Kolin
Konrad
Konstantin
Konstanty
Konstantyn
Koray
Kordian
Kornel
Korneliusz
Kosma
Kostek
Kostiantyn
Kristian
Kryspin
Krystian
Krzesimir
Krzysztof
Ksavery
Ksavier
Ksawery
Ksawier
Kuba
Kuzey

Imiona dla chłopca na literę L

Lechosław
Liberat
Lotariusz
Lothar
Largo
Lars
Latino
Leandro
Lech
Lenart
Lenny
Leo
Leon
Leonard
Leonardo
Leonid
Leonidas
Leopold
Leszek
Lesław
Lev
Levi
Lew
Liam
Linus
Lio
Lionel
Livian
Livio
Lloyd
Logan
Longin
Lorenzo
Lotar
Louis
Lubomir
Luca
Lucas
Lucian
Lucjan
Lucjusz
Ludwig
Ludwik
Luis
Luka
Lukas
Luke
Léo
Léon

Imiona dla chłopca na literę Ł

Łazarz
Łucjan
Łukasz

Imiona dla chłopca na literę M

Mattaniasz
Metody
Mścisław
Maciej
Maciek
Magnus
Majkel
Makar
Makary
Maks
Maksim
Maksym
Maksymilian
Malakai
Malek
Malik
Mansur
Manuel
Marcel
Marceli
Marcelin
Marcelino
Marcell
Marcello
Marcelo
Marcin
Marcjan
Marco
Marcus
Marek
Marian
Mario
Mariusz
Mark
Marko
Markus
Marley
Marsel
Martin
Mason
Massimo
Matei
Mateo
Mateush
Mateusz
Matheo
Mathias
Matias
Matteo
Matthew
Matthias
Matti
Mattia
Matvej
Matvey
Matvii
Matvij
Matviy
Matwiej
Matwij
Maurice
Maurycy
Max
Maxim
Maxime
Maximilian
Maximiliano
Maximilien
Maximillian
Maximus
Maxwell
Maxym
Maxymilian
Mehmet
Melchior
Mergen
Mert
Micah
Michael
Michal
Michał
Michel
Michele
Mieczysław
Mieszko
Miguel
Mihail
Mikael
Mike
Mikel
Mikhail
Mikko
Mikolaj
Mikołaj
Milan
Milo
Milosz
Minh
Miran
Miron
Miroslav
Miroslaw
Mirosław
Miłosz
Miłosław
Mladen
Modest
Mohamed
Mohammad
Mohammed
Morgan
Muhammad
Muhammed
Musa
Mustafa
Mykhailo
Mykola
Myron

Imiona dla chłopca na literę N

Nadir
Narek
Natan
Natanael
Natanel
Nataniel
Nathan
Nathaniel
Nawoj
Nazar
Nazarii
Nestor
Nhat
Nicholas
Nico
Nicodem
Nicolas
Nikita
Niklas
Niko
Nikifor
Nikodem
Nikolai
Nikolaj
Nikolas
Nikos
Nino
Nizar
Noah
Noe
Noel
Nolan
Norbert
Norman

Imiona dla chłopca na literę O

Octavian
Oktawian
Oktawiusz
Olaf
Oleg
Oleh
Olek
Oleksandr
Oleksii
Olgierd
Oliver
Olivier
Oliwer
Oliwier
Ollie
Omar
Onufry
Orest
Orhan
Orlando
Oscar
Oskar
Ostap
Otto
Owen
Odolan
Odolen
Odylen
Orion

Imiona dla chłopca na literę Ö

Ömer

Imiona dla chłopca na literę P

Pakosław
Pęcisław
Petroniusz
Polikarp
Przecław
Pablo
Pascal
Patrick
Patrik
Patryk
Paul
Paulo
Pavel
Pavlo
Pawel
Paweł
Pedro
Peter
Phan
Philip
Philipp
Philippe
Phillip
Pietro
Pio
Piotr
Platon
Przemysław

Imiona dla chłopca na literę Q

Quang
Quentin
Quoc

Imiona dla chłopca na literę R

Radomir
Radosz
Radosław
Radzimir
Rafael
Rafał
Ragnar
Rajan
Rajmund
Rami
Raphael
Raphaël
Raul
Ravi
Rayan
Remi
Remigiusz
Reyansh
Ricardo
Richard
Robert
Roberto
Robin
Roch
Rodrigo
Roger
Rohan
Roland
Roman
Romeo
Romuald
Ronald
Ruben
Rudolf
Rudra
Rufin
Rupert
Ruslan
Ryan
Ryszard

Imiona dla chłopca na literę S

Sebi
Sebion
Sedecjasz
Sulimir
Saimon
Salah
Salomon
Salvador
Salwador
Sam
Sambor
Sami
Samir
Samson
Samuel
Santiago
Santino
Sasha
Sasza
Scott
Sean
Sebastian
Sebastiano
Selim
Seli̇m
Semen
Semir
Serafin
Sergio
Sergiusz
Serhii
Seweryn
Sher
Shivansh
Siemowit
Simon
Simone
Sinan
Sobiesław
Spencer
Stan
Stanislas
Stanislav
Stanislaw
Stanisław
Stanley
Stefan
Steven
Suleiman
Sven
Sviatoslav
Sylwester
Symeon
Syriusz
Szczepan
Szymon
Sławoj
Sławomir
Sławosz

Imiona dla chłopca na literę Ś

Ścibor
Światosław

Imiona dla chłopca na literę T

Tadej
Tadeus
Tadeusz
Taras
Teo
Teodor
Teofil
Teoman
Theo
Theodor
Theodore
Theodoros
Thiago
Thomas
Théo
Tiago
Tigran
Tim
Timo
Timofei
Timon
Timothy
Timur
Tobias
Tobiasz
Toby
Tolbir
Toligniew
Tom
Tomas
Tomasz
Tomek
Tomir
Tomił
Tommaso
Tommy
Tomás
Toni
Tony
Traian
Tristan
Tuan
Tyberiusz
Tycjan
Tymon
Tymoteusz
Tymur
Tytus

Imiona dla chłopca na literę U

Umar
Uriel
Ustym

Imiona dla chłopca na literę V

Valentino
Veniamin
Victor
Viktor
Vincent
Vitali
Vitalii
Vito
Vittorio
Vladimir
Vladislav
Vladyslav
Volodymyr

Imiona dla chłopca na literę W

Wacław
Wadim
Waldemar
Walenty
Walery
Walter
Wawrzyniec
Wiesław
Wiktor
Wilhelm
William
Wincent
Wincenty
Winicjusz
Wit
Witalij
Witek
Witold
Witosz
Witosław
Wladyslaw
Wojciech
Wojmir
Wojtek
Wolfgang
Władimir
Władysław
Włodzimierz

Imiona dla chłopca na literę X

Xander
Xavery
Xavier
Xawery
Xawier

Imiona dla chłopca na literę Y

Yakub
Yan
Yann
Yaqoob
Yarema
Yaroslav
Yasin
Yassin
Yehor
Yoda
Yonatan
Yousef
Youssef
Yuri
Yusuf
Yuvaan

Imiona dla chłopca na literę Z

Zac
Zachar
Zachariasz
Zachary
Zack
Zahar
Zaid
Zakariya
Zawisza
Zayan
Zbigniew
Zbyszek
Zbyszko
Zdzisław
Zenon
Ziemowit
Zlatan
Zorian
Zygmunt