Wąska sypialnia dla malucha

Wąska sypialnia dla malucha – 5 trików, jak ją urządzić

Wąskie pomieszczenia nie należą do najłatwiejszych w aranżacji zwłaszcza, jeśli mają za zadanie służyć dziecku. Najmłodsi, potrzebujący przestrzeni do zabawy powinni jednocześnie posiadać odpowiednie wyposażenie pokoju, pozwalające na bezpieczeństwo użytkowania oraz zmieszczenie niezbędnych ubrań i akcesoriów. Sprawdź, w jaki sposób urządzić pokój malucha, jeśli pomieszczenie jest wąskie i nieduże. Pięć trików pomoże Ci funkcjonalnie i estetycznie zagospodarować wąską przestrzeń.

1. Ustawienie mebli ma znaczenie – gdzie łóżko?

W wąskiej sypialni dziecka, w której umieścić chcesz niemowlęce łóżeczko lub łóżko przedszkolaka ważny jest swobodny dostęp, bezpieczeństwo użytkownika oraz estetyczny efekt aranżacji. Wypróbuj ustawienie łóżeczka wzdłuż dłuższej ściany pomieszczenia, zyskując swobodny dostęp do mebla z dwóch, lub nawet trzech stron. Zwróć uwagę, by niedaleko łóżeczka ustawić komodę z przewijakiem, zapewniając nie tylko efektowny wystrój, ale i ergonomię. Zadbaj o to, czego nie widać, a co wpłynie na komfort używania wąskiej sypialni, jak wygodny, wysokiej jakości materac do łóżeczka (https://sleepinghouse.pl/). Jeżeli urządzasz wąską sypialnię dla przedszkolaka, przyda się piankowy, elastyczny materac 80×200 https://sleepinghouse.pl/133-materace-80×200. Wybieraj produkty znanych marek, specjalizujących się w produkcji testowanych wyrobów, dedykowanych dla dzieci i dorosłych. Materace szwedzkiej firmy Hilding Anders to produkty wielofunkcyjne i idealnie dopasowujące się do potrzeb. Seria Fit4Sleep dzięki dwóm rodzajom pianki wysokoelastycznej doskonale sprawdza się latem oraz zimą.

ustawienie-mebli-ma-znaczenie-gdzie-lozko.jpg

2. Szafa w wąskiej sypialni dziecka – jak zapewnić funkcjonalność?

Szafę w wąskiej sypialni malucha warto ustawić na wprost drzwi lub wzdłuż krótszej ściany. Warto też zaadaptować w ten sposób wnękę. Wybierając szafę w kolorze białym optycznie poszerzysz i powiększysz wygląd pomieszczenia, natomiast stosując do szafy fronty drzwiowe lustrzane zyskasz odbicie światła, modelujące kształt pomieszczenia. Zwróć uwagę, że lustrzane fronty w pokoju małego dziecka mogą nie okazać się do bezpieczne, dlatego fronty z lustrem warto użyć w sypialni nastolatka lub w sypialni głównej. Jasne meble nie wyglądają masywnie i ciężko, dlatego szczególnie polecane są do pomieszczeń niedużych i wąskich.

3. Sposób na zmianę proporcji pomieszczenia – fototapeta z efektem głębi

Umieszczenie na jednej ze ścian fototapety z trójwymiarowym efektem głębi nie tylko zapewni efekt unikalnego wystroju pomieszczenia, ale i wpłynie znacząco na układ wnętrza, modelując jego proporcje. Jeżeli zależy Ci na tym, by optycznie poszerzyć sypialnię malucha, wybierz tapetę, której nadruk usytuowany jest poziomo i sprawia wrażenie rozprzestrzeniania się na boki. Jeśli do tego dołączy efekt głębi możesz znacząco wpłynąć na efekt wizualny przy stosunkowo niewielkim nakładzie pracy oraz kosztach. Efektowna tapeta sprawi, że sypialnia malucha nabierze indywidualnego charakteru.

4. Kształty, które wymodelują wąską sypialnię malucha

Zwróć uwagę, że dodatki mogą znacznie wpłynąć na wizualny efekt wystroju pomieszczenia. Jeśli w wąskiej sypialni zastosujesz okrągły dywanik, lampy w opływowymi abażurami oraz dekoracje ścienne o znacznych zaokrągleniach wpłyniesz na wizualne poszerzenie wnętrza. Warto również wziąć pod uwagę wzory tekstyliów oraz ścienne. Stosując pionowe pasy dodatkowo wzmocnisz efekt zwężający. Jeśli pasy, to poziome i szerokie. Świetnie będzie wyglądała panorama z widokiem po horyzont. Wybierz okrągłe poduszki dekoracyjne, kształty dekoracyjne słoneczek, chmurek, kwiatów – wszystko, co posiada zaokrąglenia, zaoblenia sprawdzi się doskonale.

5. Wpuść światło dzienne do wąskiej sypialni dziecka

W wąskiej sypialni malucha nie warto stosować ciężkich, długich, sięgających podłogi firan i zasłon. W ten sposób dodatkowo wydłużysz, a nie poszerzysz optycznie pomieszczenia. Zasłony lepiej zastąpić lekko prezentującą się roletą rzymską lub zaciemniającą, która zapewni maluchowi komfort i spokój wypoczynku. Stylowe osłony okienne, takie jak żaluzje drewniane sprawdzą się doskonale, musisz jednak pamiętać o regularnym usuwaniu z nich zalegającego kurzu. Nie sprawdzą się natomiast verticale, czyli żaluzje pionowe, które zdecydowanie lepiej wpisują się w przestrzeń biurową, a dodatkowo optycznie wydłużają i wysmuklają kształt pomieszczenia. Efektowna firanka z motywem dziecięcym nie powinna sięgać podłogi, a fantazyjnie upięta wpłynie na efekt poszerzenia wnętrza. Nie stosuj kontrastowych kolorów pomiędzy tekstyliami okiennymi a kolorem ścian.

wpusc-swiatlo-dzienne-waskiej-sypialni-dziecka.jpg

Materiał sponsorowany.