Jaki materac dla nastolatki

Łóżko dla malucha – o czym pamiętać, aby zapewnić dziecku spokojny sen?

Rok 2024 w aranżacji wnętrz będzie w znacznej mierze kontynuacją mody z lat ubiegłych, jednak nie zabraknie w nim elementów różniących, wydobywających unikalny charakter. Modne dotąd, ponadczasowe, uniwersalne odcienie nierzucające się w oczy w 2024 roku będziemy zestawiać z wyraźniejszymi barwami. Wśród najmodniejszych kolorów nie zabraknie odcieni zieleni oraz niebieskiego, a brzoskwiniowy z domieszką różu stanie się doskonałą alternatywą dla osób, lubiących otaczać się ciepłymi odcieniami.

Jak wybrać pierwsze łóżeczko dla dziecka?

Pierwsze łóżeczko wybieramy przeważnie jeszcze przed narodzinami dziecka. Stanowi jeden z najważniejszych elementów wyprawki. Podstawową kwestią, jaką należy uwzględnić podczas zakupu, pozostaje bezpieczeństwo. Sięgaj po meble o prostej konstrukcji. Zwróć przy tym uwagę, czy nie ma w nich żadnych wystających elementów oraz śrubek. W przypadku drewnianego stelaża upewnij się, że jest gładkie i bez drzazg. Kieruj się w stronę wyposażenia produkowanego z wysokiej jakości materiałów. Najlepiej sprawdzą się łóżeczka wykonywane z certyfikowanych tworzyw wolnych od toksyn i szkodliwych substancji chemicznych.

Mebel powinien być wygodny w codziennym użytkowaniu. Łóżeczko musi umożliwiać proste wkładanie i wyciąganie niemowlaka. Wśród rodziców największą popularnością cieszą się klasyczne drewniane łóżeczka ze szczebelkami, wyposażenie w dodatkową regulacją wysokości materaca. Rodzice mogą zdecydować się także na zakup łóżka dostawnego, które można umieścić w sypialni opiekunów.

jak-wybrac-pierwsze-lozeczko-dla-dziecka.jpg

Jakie materac będzie najlepszy dla niemowlaka?

Kluczem do zdrowego i bezpiecznego snu pozostaje również materac. Zależy Ci na wysokiej jakości wykonania? Sięgnij po sprawdzone produkty marki Hilding. Szeroki wybór modeli dla najmłodszych członków rodziny znajdziesz na stronie autoryzowanego dystrybutora https://sennamaterace.pl/.

W przypadku niemowlaków najlepiej sprawdzą się modele rekomendowane przez Instytut Matki i Dziecka. Należy do nich m.in. Hilding Safety Smyk, który wyróżnia się kształtem przypominającym łódkę. Odpowiednio wyprofilowane krawędzie zewnętrzne podnoszą bezpieczeństwo maluszka, uniemożliwiając dziecku wypadnięcie z łóżeczka. Dwustronny materac wyprodukowany został z antybakteryjnej pianki, która zapewnia optymalny poziom higieny i funkcjonalności. Wyróżnia się jednocześnie wysokim poziomem elastyczności, zapewniając wygodę. Całość dopełniona została zdejmowanym pokrowcem Lotus o właściwościach hipoalergicznych. Ułatwia czyszczenie i usuwanie zabrudzeń w codziennym życiu, stanowiąc doskonałą alternatywę dla najmłodszych.

O czym pamiętać przy wyborze łóżka dla starszego dziecka?

Odpowiedni wybór łóżka ma znacznie także na kolejnych etapach życia. W przypadku uczniów szkół podstawowych sen jest momentem wzmożonej regeneracji układu nerwowego. To właśnie wtedy następuje odnowa komórkowa oraz utrwalanie nowych informacji. Odpoczynek ma tym samym kluczowe znaczenie w procesie nauki. Podczas zakupów weź pod uwagę konstrukcję łóżka, które stanie się ważną inwestycją na długie lata. Sięgaj po wyposażenie produkowane z bezpiecznych dla zdrowia materiałów.

Wygodne łóżko powinno mieć co najmniej 80 x 200 cm. Warto pamiętać jednak o tym, że szersze zapewniają większy komfort odpoczynku. Należy zatem dopasować jego wielkość do wymiarów sypialni. Ciekawym rozwiązaniem są przy tym łóżka z wysuwanymi szufladami, które pozwolą na praktyczne przechowywanie pościeli i innych akcesoriów. Co więcej, w przypadku starszych dzieci ważne znaczenie ma design. Na zakupy warto udać się z pociechą, która powinna aktywnie uczestniczyć w wyborze łóżka i materaca.

Jaki materac dla nastolatki będzie najlepszy?

Materac dla nastolatka powinien zapewniać optymalne podparcie naturalnych krzywizn ciała. Piankowe modele wyposażone w 7 zróżnicowanych stref twardości optymalnie odpowiadają na potrzeby najaktywniejszych dzieci. Pozwalają na regenerację mięśni i stawów, zapobiegając dolegliwościom bólowym kręgosłupa. W ofercie sklepu Senna Materace znajdziesz materace wykonane z elastycznej pianki Flexifoam: https://sennamaterace.pl/107-materace-80×200. Konstrukcja materaca zapewnia jednocześnie odpowiedni poziom wentylacji i przepuszczalności powietrza.

Ciekawym wyborem będą dwustronne materace o różnych stopniach twardości. Strona z pianką o twardości H1 sprawdzi się w przypadku dzieci o wadze niższej niż 30 kg. W razie konieczności można odwrócić materac na drugą stronę i skorzystać z pianki o twardości H2. Dzięki temu produkt staje się doskonałą inwestycją na długie lata, towarzysząc dzieciom na kolejnych etapach rozwoju. Całość wykonana jest z hipoalergicznych tworzyw, zapewniając komfort i bezpieczeństwo każdego nastolatka.

jaki-materac-dla-nastolatki-bedzie-najlepszy.jpg

Artykuł sponsorowany.