dziecko slucha bajek

Darmowe bajki do słuchania dla dzieci

Nadeszła jesień a wraz z nią pogorszenie pogody. Dni stają się coraz krótsze a wieczory coraz dłuższe. Wszystko to sprawia, że dzieci mogą zmagać się z nudą i brakiem pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Na szczęście, w dzisiejszych czasach możemy skorzystać z możliwości, które daje nam nowoczesna technologia. Jednym z pomysłów, który warto wykorzystać jest słuchanie audiobooków. To bardzo dobra zabawa, która może rozwijać wyobraźnię dziecka tak samo jak czytanie.

Czym są audiobooki?

Audiobooki to nic innego jak nagrane wersje książek lub innych tekstów, które możemy odsłuchiwać zamiast tradycyjnego czytania. Są to pliki dźwiękowe, które zawierają treść tekstu przeczytaną przez lektora lub aktora. Audiobooki pozwalają na słuchanie książek w dowolnym miejscu i czasie, dzięki czemu są bardzo doceniane przez osoby, które chcą poznawać nowe tytuły nie mają jednak czasu na czytanie. Obecnie oferta audiobooków jest bardzo szeroka, znajdują się w niej nie tylko propozycje dla dorosłych ale również dla dzieci w każdym wieku. Klasyczne bajki, współczesne historie, bajki edukacyjne – propozycji jest naprawdę mnóstwo. Dziecko może cieszyć się historiami nie tylko w czasie wolnym, ale również np. w podróży.

Darmowe audiobooki – rozrywka w zasięgu ręki

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach budżet wielu rodzin jest napięty. Oczywistym jest więc, że pojawia się pytanie o to, czy audiobooki są drogą rozrywką. Dla wszystkich rodziców, którzy się o to martwią mamy dobrą wiadomość. W sieci dostępne są darmowe audiobooki dla najmłodszych, które możemy odsłuchiwać na komputerze lub telefonie kiedy tylko mamy na to ochotę. Oferta darmowych bajek dla dzieci jest bardzo szeroka, każdy maluch może więc znaleźć historie, które go zaciekawią.

Dlaczego warto zaproponować dziecku audiobooki?

Wiele osób zastanawia się, czy słuchanie audiobooków to dobra forma rozrywki dla najmłodszych. Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Czytanie papierowych książek coraz częściej nie jest zajęciem, którym chcą zajmować się dzieci jednak audiobooki doskonale mogą je zastąpić choć w pewnej części. Podobnie jak tradycyjne książki audiobooki zmuszają wyobraźnię dziecka do pracy – mamy bowiem jedynie dźwiękowe opisy. Maluch musi więc wyobrazić sobie jak wyglądają i co robią bohaterowie. To doskonale pobudza kreatywność. Jednocześnie brak kolorowego obrazu czy dynamicznych scen sprawia, że mózg dziecka nie jest przestymulowany. Ponadto słuchanie różnorodnych tekstów wzbogaca słownictwo dziecka i pomaga mu zrozumieć nowe słowa i zwroty. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że wiele audiobooków dla najmłodszych ma walory edukacyjne oraz niesie za sobą ważne lekcje życiowe. Mogą więc być pomocne w poznawaniu świata oraz uniwersalnych wartości.

Podsumowując, jeśli zauważasz, że twoja pociecha nudzi się i zwyczajnie nie wie co robić zaproponuj jej odsłuchanie ciekawej, pełnej przygód bajki, która będzie dostosowana do jego wieku oraz zainteresowań. Dzięki temu z pewnością spędzi miłe chwile w kreatywny, rozwijający sposób.