atomowki

Atomówki – imiona wszystkich Power Puff Girls i innych bohaterów

Atomówki to bajka o trzech małych dziewczynkach, które posiadają moce i wykorzystują je do ratowania małego miasteczka o nazwie Townsville w USA. Stworzył je Profesor Atomus, który jest wynalazcą i naukowcem. Od tamtej pory stał się on ich zastępczym ojcem, który jest nie tylko ich mentorem, ale również opiekunem, który naprawdę się o nie troszczy. Należy wiedzieć, że Atomówki, to nie tylko trzy małe dziewczynki, ale również inni bohaterowie. Sprawdź, czy znasz ich wszystkich!

Atomówki – o czym jest ta bajka?

Przede wszystkim należy wiedzieć, w jaki sposób powstały Atomówki. Zostały stworzone przez przypadek, gdy małpa w laboratorium popchnęła profesora Atomusa, a ten wylał fiolkę z różnymi „słodkościami”. Dziewczynki nie tylko wyglądają na bardzo słodkie, ale również posiadają szczególne moce, które wykorzystują do ratowania miasteczka, w którym mieszkają — Townsville. Bardzo często burmistrz miasta dzwoni do nich, prosząc o pomoc, a one bardzo chętnie mu jej udzielają. Zależnie od Atomówki posiadają takie moce jak: zmniejszanie, strzelanie piorunami, strzelanie laserem, latanie, szybkość, wzmożona siła, klonowanie oraz wiele innych.

Atomówki są bardzo urodziwe i małe, co bardzo często jest mylące dla ich przeciwników podczas walki. Dziewczynki są odważne, przyjazne, miłe i otwarte. Traktują Atomusa jak swojego ojca, na którego zawsze mogą liczyć.

Atomówki – imiona trzech głównych bohaterek

Imiona Atomówek są nie tylko krótkie, dzięki czemu łatwe do zapamiętania, ale również słodkie niczym one. Ponadto wszystkie zaczynają się na literę „B”, na czym zależało producentom bajki. Brawurka, Bajka i Bójka stały się bohaterkami własnego miasteczka, warto, jest więcej dowiedzieć się o nich czegoś więcej.

Brawurka

Składnikiem Brawurki są słodkości. Jej kolor to zielony jak jej sukienka i oczy. Jej włosy są koloru czarnego jak jej buciki. Jest najsilniejszą Atomówką, zapewne dlatego uważa, że wszystko można rozwiązać siłą, której zdarza się jej nadużywać. Może wydawać się egoistyczna i sarkastyczna, jednak wewnątrz nadal jest słodka i miłą dziewczynką. Bardzo często straszy Bajkę, co sprawia jej przyjemność. Nie ma szczególnej mocy, jednak szczyci się tym, że potrafi zwinąć język w trąbkę, czego nikt inny nie potrafi.

Bójka

Składnikiem Bojki są różne słodkości. Jej kolor to różowy, dlatego sukienka i jej oczy są właśnie tej barwy. Włosy są proste, rude i spięte spinką, na której znajduje się znaczek serca. Uważa się za najmądrzejsza ze wszystkich dziewczynek, dlatego że lubi czytać i się uczyć. Sprawia to, że planowanie misji nie jest dla niej niczym trudnym. Posiada moc zamrażania wrogów własnym oddechem. Wydaje się być zarozumiała i podczas walk kładzie duży nacisk na taktykę, zapominając przy tym o dyplomacji.

Bajka

Składnikiem Bajki jest cukier. Jej kolor to niebieski, w którym są nie tylko jej oczy, ale także ubranie. Jej włosy są w kolorze blondu, poza tym związane są zawsze w dwa kucyki. Jest najmłodsza i zarazem najbardziej dziecinną dziewczynką ze wszystkich Atomówek. Często zdarza się, że jej przeciwnicy nie traktują jej przez to poważnie. Zdarza się, że ma dobre pomysły, które realizuje sama. Jej ulubione zajęcie to rysowanie kredami i zajmowanie się zwierzętami. Jaką ma moc? Między innymi potrafi porozumiewać się w języku hiszpańskim i rozmawiać ze zwierzętami.

Inni bohaterowie Atomówek – poznaj ich imiona!

Postaci z Atomówek to nie tylko tytułowe bohaterki — Atomówki. Niewiele osób pamięta, że Atomówkami są również dwie inne dziewczynki:

 • Bombka — wiewiórka, która przyjaźni się z Atomówkami, dzięki pomocy została utytułowaną członkinią zespołu Atomówek.
 • Bala — jest kuzynką Atomówek, jednak różni się od nich wyglądem. Jest pulchna i dość wysoka. Jej włosy są brązowe, spięte w koński ogon, a oczy purpurowe.

Oprócz nich pojawiają się także:

 • Profesor Atomus – naukowiec, który stworzył Atomówki, stając się przy tym ich zastępczym ojcem.
 • Burmistrz — jest burmistrzem miasteczka TownSville. Jest postury dziecka, a poza tym, nie mniej naiwny niż one. Poza tym w razie zagrożenia zawsze dzwoni do Atomówek, prosząc o pomoc.
 • Panna Sara Bella — jest sekretarką Burmistrza, którego pilnuje i któremu doradza, by nie popełniał błędów.
 • Panna Keane — jest wychowawczynią przedszkola „Pod Dębami”, do którego chodzą Atomówki. Jest bardzo miła, lecz w razie konieczności potrafi wykazać się stanowczością.
 • Wycior — gadający pies
 • Babcia — starsza kobieta, której pomagają Atomówki
 • Stanley Whitwield — dziennikarz
 • Robot Dynamo — stworzył go profesor Atomówka, posiada dodatkowe bronie i narzędzia
 • Mojo Jojo — czarny charakter bajki o Atomówkach. Jest małpą, która chce zawładnąć światem i zniszczyć przy tym Atomówki.
 • Seduza — jest wrogiem Atomówek, który wykorzystuje swoje długie włosy do walki
 • Banda Gangreniaków — zieloni nastolatkowie o imieniu: As, Arturo, Gruby, Billy i Wężyk. Mieszkają na wysypisku.
 • Feler Lumpeks – stworzenie, które jest wrogiem Atomówek
 • Księżniczka Forsiasta – chce być jak Atomówka
 • Amebowcy – Szef, Chudy i Junior marzą o tym, by zostać kryminalistami
 • Super Mocne Chłopaki — odpowiedniki Atomówek