dziecko przy teleskopie

Prezent na Komunię. Co dać dziecku w 2023?

Wraz z nadejściem sezonu komunijnego, wielu z nas zastanawia się nad tym, jaki prezent warto z tej okazji podarować. To ważne wydarzenie dla dziecka i jego rodziny, więc zazwyczaj chcemy wręczyć mu coś wyjątkowego, co będzie stanowiło pamiątkę na długi czas. Jeśli macie problem z wymyśleniem takiego prezentu, to zaraz przedstawimy Wam kilka propozycji.

Tradycyjny prezent na Komunię

Są takie podarunki, które zwyczajowo wręcza się właśnie z okazji Komunii. Jednym z nich jest personalizowana biżuteria z grawerem – z imieniem dziecka, datą wydarzenia i/lub wizerunkiem jego patrona. Jest to prezent o dużej wartości sentymentalnej, który na zawsze będzie pamiątką tego dnia, tak jak komunijny album na zdjęcia. Możemy wybrać gotowy album lub stworzyć własny, dekorując go w wybranym stylu i dodając później zdjęcia z uroczystości. Taki prezent będzie miał dużą wartość emocjonalną, a dziecko będzie mogło w każdej chwili wrócić do swojej Pierwszej Komunii Świętej.

Wyjątkowy prezent na Komunię

Jeśli chcemy wręczyć dziecku praktyczny i jednocześnie oryginalny prezent na Komunię, który przyda się mu na co dzień, to warto zdecydować się na pomoce naukowe. Może to być zestaw do eksperymentów, teleskop lub mikroskop – istnieje małe prawdopodobieństwo, że inni goście wpadną na podobny pomysł i prezent się powtórzy. Takie narzędzia edukacyjne umożliwią dziecku rozwijanie swojego zainteresowania nauką i pozwolą odkrywać świat. Samodzielne przeprowadzanie obserwacji – za pomocą teleskopu lub mikroskopu – jest o wiele ciekawsze, niż jedynie czytanie o różnych zjawiskach w książkach. Dla dzieci jest to również świetna zabawa, więc takim prezentem na pewno sprawimy im wiele radości.

W poznawaniu świata pomagają też podróże, dlatego możemy zabrać dziecko na wycieczkę – w bliższą lub dalszą okolicę, albo do parku rozrywki, na koncert lub na wakacje. W ten sposób spędzimy z dzieckiem czas i zapewnimy mu dobre wspomnienia – z nami w roli głównej. Jeśli dziecko wykazuje talent artystyczny lub sportowy, to warto wykupić dla niego kurs tańca, warsztaty artystyczne, czy też zajęcia z jego ulubionej dyscypliny sportowej. Dziecko zdobędzie dzięki temu nowe umiejętności i doświadczenia, a także będzie mogło rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

Pewny prezent na Komunię

Jeśli nie jesteśmy pewni, co wręczyć dziecku na Komunię, zawsze można zdecydować się na kartę podarunkową. Można wybrać kartę podarunkową do sklepu z zabawkami, księgarni lub do kina, w którym dziecko chciałoby zobaczyć nowy film. W roli upominku zawsze sprawdza się też gotówka. Daje dziecku jeszcze większą dowolność w wyborze prezentu, który będzie w pełni odpowiadać jego gustom i potrzebom. Jeśli jesteśmy z dzieckiem bardzo blisko związani, to możemy też założyć mu konto oszczędnościowe, na które będziemy przelewać co jakiś czas wybrane przez nas kwoty. W takich przypadkach, dziecko zazwyczaj otrzymuje dostęp do konta na swoje 18-te urodziny lub np. po rekrutacji na studia. Ma wtedy pierwsze środki na to, by rozpocząć swoje dorosłe życie.