teletubisie

Teletubisie – imiona i kolory wszystkich bohaterów

Gdy Teletubisie pojawiły się na ekranach telewizorów, nikt nie spodziewała się, że staną się one hitem. Na dzień dzisiejszy pojawiają się one w 100 krajach i w 21 językach. Zna je każde dziecko na całym świecie, każde kojarzy kolorowe stwory, które są zawsze radosne. Nazwy Teletubisiów są krótkie i proste do wymówienia, nawet dla najmłodszych pociech, które dopiero zaczynają mówić. Sprawdź, czy znasz wszystkie ich imiona!

Teletubisie – o czym jest ta bajka?

Teletubisie są stworami pokrytymi kolorowym futerkiem. Każdy z nich wygląda inaczej, różnią się kolorami, antenkami na czubku ich głów oraz usposobieniami. Wszystkie natomiast są bardzo wesołe, energiczne i grzeczne. Fabuła bajki również nie jest skomplikowana, ponieważ te kolorowe stworzenia nie rozmawiają, wydają jedynie odgłosy, które wydają się być ich imionami. Bajka ta stała się tak bardzo popularna, że podjęto decyzję o ponownym wznowieniu produkcji, co ucieszyło nie jednego jej fana.

Poznaj imiona wszystkich bohaterów Teletubisiów

Postaci z Teletubisiów powstały, aby zabawiać najmłodszych i spełniły swoją rolę. Nawet roczne dzieci zainteresowały się kolorowymi postaciami, które zawsze skaczą i się śmieją. Mimo że można je bez problemu odróżnić, to nie każdy zna imiona Teletubisiów. Poznajmy je wszystkie!

Tinky Winky

Największy, a zarazem najstarszy z Teletubisiów. Ma bladą cerę i fioletowe futerko. Antenka na czubku jego głowy ma kształt trójkąta. Widzowie uważają, że jest on najbardziej rozważny, dlatego wydaje się być przywódcą grupy. Zdarza mu się być niezdecydowany. Najbardziej lubi przytulanie, dlatego przy każdej okazji nie szczędzi czułości innym Teletubisiom. Eksperci zajmujący się psychologią dziecięcą mieli co do tego bohatera wiele zastrzeżeń, przede wszystkim uważali, że fakt, że nosił w kilku odcinkach czerwona, damską torebkę jest oburzający, zważając, że on sam jest płci męskiej.

Laa-Laa

Bezowa twarz Teletubisia o imieniu Laa — Laa może oznaczać pochodzenie hinduskie. Jej futerko jest żółte, a na jej głowie znajdują się dwie antenki o podłużnym kształcie. Nazwy Teletubisiów są bardzo proste do wymówienia, poza tym mogą kojarzyć się dzieciom z różnymi przedmiotami. Tak jest właśnie w przypadku Laa — Laa, której imię może kojarzyć się z lalką. Postać ta lubi bawić się pomarańczową piłką, tańczyć i śpiewać. Są to jej jedyne zajęcia, którymi może zajmować się przez całe dnie.

Dipsy

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że Dipsy ma cerę o jasnobrązowym kolorze, co może wskazywać, że jest mulatem. Ma jasnozielone futerko, a na głowie często nosi czarny kapelusz, który naprawdę lubi. Dipsy to Teletubiś, który jest bardzo energiczny, zawsze wesoły i stale w ruchu. Poza tym jego ulubionym zajęciem jest taniec i śpiew. Potrafi całymi dniami wymyślać układy taneczne, które najczęściej kojarzą się jego upadkiem, co bawi nie tylko jego samego, ale również jego przyjaciół.

Po

Imiona Teletubisiów, tak krótkie, jak w przypadku Po nie mogą być łatwiejsze do wymówienia. Ma jasną cerę, czerwone futerko i antenkę na czubku głowy w kształcie koła. Często udaje karatekę, zauważamy to po ruchach jego rąk i nóg. Jest bardzo aktywnym Teletubisiem, który lubi uprawiać sporty i wszelką aktywność fizyczną. Jego ulubione zajęcie to jazda na hulajnodze. Wiele energicznych dzieci na pewno utożsamia się z tym stworkiem, który ciągle się uśmiecha i zawsze jest szczęśliwy.

Imiona pozostałych bohaterów z bajki Teletubisie

Postaci z Teletubisiów od wielu lat zabawiają dzieci. Wykazują się dużą energią i szczęściem, co sprawia, że najmłodsi chętnie spędzają z nimi czas przed swoimi telewizorami. Również rodzice nie mogą bajce zarzucić niczego niestosownego ani dialogów, ani niestosownych treści, nieodpowiednich dla najmłodszych widzów. Należy jednak pamiętać, że Teletubisie to nie tylko kolorowe stwory, ale również inne, tak samo wesołe, jak główni bohaterzy.

  • Słonko Sun — Baby — jest to słońce o twarzy niemowlaka, które towarzyszy Teletubisiom każdego dnia, spoglądając na krainę z góry. Nie używa słów, nie rozmawia, jednak możemy słyszeć jego dziecinny śmiech. Oznacza to, że jest równie wesołe, jak pozostali bohaterowie.
  • Narrator — słyszymy go w bajce o Teletubisiach przez cały czas. Zwraca się bezpośrednio do Teletubisiów, które reagują na jego słowa i energicznie mu machają.

Pozostałymi bohaterami, którzy występują w odcinkach o Teletubisiach i którzy są nie mniej mili i weseli niż Teletubisie są między innymi: piszczące kwiatki czy niebieski odkurzacz Noo- Noo, z długą trąbą zakończoną szczotką. Za pomocą oczu może on przekazywać swoje emocje, które najmłodsze pociechy z łatwością zrozumieją.