gumisie

Gumisie – imiona wszystkich misiów i pozostałych bohaterów

Bajka opowiada o przygodach kilku Gumisiów, które zamieszkują Gumisiową Dolinę. Nie wielu ludzi wie o ich istnieniu, są nimi tylko Kala- córka Króla Gregora i Kevin, który jest paźem. Te przyjazne stworki za każdym razem, gdy zachodzi taka potrzeba stają do walki z Księciem Ightornem i jego armią trolli oraz ogrów. Ich tajemniczy sok z gumijagód skutecznie im w tym pomaga.

Gumisie – o czym jest ta bajka?

Cała akcja bajki o Gumisiach toczy się w średniowieczu, na terenie Królestwa Dunwyn. Wszystkie postaci z Gumisiów, które są głównymi bohaterami fabuły, przypominają małe niedźwiadki. Różnią się ona od siebie nie tylko wyglądem, ale również charakterem i umiejętnościami. Mimo to są kochającą się rodziną, która zawsze się wspiera, nawet jeśli się ze sobą nie zgadzają. Nie pokazują się ludziom, przyjaźnią się tylko z dwójką dzieci, które zamieszkują Królestwo. Bardzo chętnie pomagają im w obronie Królestwa, które chce przejąć wygnany za zdradę Książe Ightorn.

Imiona bohaterów misiów z Gumisiów

Imiona Gumisiów są znane na całym świecie przez dzieci i ich rodziców. Te małe niedźwiadki są nie tylko bardzo przyjazne, ale także pomocne. Chętnie pomagają sobie nawzajem i ludziom, którzy są w niebezpieczeństwie. Czy znamy nazwy Gumisiów, tych bohaterskich stworzeń?

Zami

Jest nie tylko najstarszym Gumisiem, ale również wydaje się, że jest ich liderem. Kevin wręczył mu Gumisiowy Medalion, który kiedyś do nich należała. Od tamtej pory Zami uczy się zaklęć, mimo że rzadko mu one wychodzą. Grafi uważa, że sprawiają one więcej niż problemów niż pożytku. Poza tym jest bardzo roztrzepany, dlatego tez często gubi kartki, na których spisuje stworzone zaklęcia.

Tami

Tami jest najgrubszym Gumisiem, zapewne dlatego, że jest również największym łasuchem ze wszystkich Gumisiów. Uwielbia potrawy, które przygotowuje Bunia, mimo że Grafi uważa, że są one okropne. Ma zdolności żeglarskie, zapewne wpływa na nie jego zainteresowanie, jakim jest sklejanie modeli łódek. Mimo że wydaje się, że miś jest nieroztropny i podchodzi do życia z wielkim luzem, to miewa świetne pomysły, które często nie są traktowane poważnie.

Bunia

Najstarsza z żeńskich postaci Gumisiów. Jest świetną kucharką i tylko ona zna przepis na sok z gumijagód, przez co często popada w kłopoty. Książe Ightorn stara się ją porwać i zmusić ją by zdradziła tę długowieczną tajemnicę. Pozostałe Gumisie traktują ja jak mamę, a najmłodsze jak babcie. Zawsze, nawet w stresujących sytuacjach wykazuje się spokojem, jest miła, spokojna i opanowana. Wszystkie te cechy wpływają na jej podejście do Grafiego, który jest zrzędliwy i wiecznie niezadowolony.

Grafi

Najbardziej zrzędliwy Gumiś, który jest niepoprawnym pesymistą. Uważa się za najmądrzejszego i chce być liderem pozostałych misiów. Jest złotą rączką, dlatego wszystkie naprawy w ich domu należą do jego zadań. Nie traktuje Tamiego poważnie, Kabiego uważa za dziecko, a Zamiego jak niespełnionego czarodzieja, który nie zna się na zaklęciach. Nie pozwala sobie na okazywanie uczuć, jednak za wszelką cenę chce dbać o rodzinę i zapewnić jej bezpieczeństwo.

Sani

Jest nastolatką, która sprzeciwia się Grafiemu, który uważa, że zawsze ma racje. Jest nieco naiwna, a jej marzeniem jest, zostanie księżniczką, taką jak jej ludzka przyjaciółka Kala. Fascynuje ją ludzkie życie i wszystko, co ich otacza, bardzo często popada przez to w kłopoty.

Kabi

Najmłodszy z rodziny Gumisiów, dlatego tez wszyscy traktują go jak dziecko i nikt nie chce go słuchać. Przyjaźni się z ludzkim chłopcem o imieniu Kevin, który tak jak on chce zostać rycerzem. Mimo że Grafi nie traktuje go poważnie, to jest dla niego wzorem do naśladowania. Niestety jego żądza przygód bardzo często sprawia, że popada on w poważne problemy.

Gusto

Jest prawdziwym artysta, który większość czasu spędza w samotności. Tami i Grafi znaleźli go na wyspie, na której spędził samotnie 12 lat. Ma talent do malowania i rzeźbienia, uważa, że każdy prawdziwy artysta powinie spędzać czas sam ze sobą. Dlatego też mieszka w kryjówce za wodospadem.

Imiona innych bohaterów z bajki Gumisie

Postaci z Gumisiów to nie tylko one same, ale również inne, które występują w odcinkach. Należą do nich:

  • Król Gregor – jest władcą królestwa Dunwyn i ojcem Kali. Nie wierzy, że Gumisie istnieją, a jego głównym zajęciem jest odbijanie ataków Księcia Ightorna.
  • Księżniczka Kala – jest córką króla i przyjaciółką Gumisiów oraz Kevina, w którym się podkochuje.
  • Kevin – jest paźem króla, przyjaźni się z Kalą i Kabim, który również chce zostać rycerzem, jak on.
  • Książe Ightorn – jest władca Drekmore, posiada armię, która składa się z trolli i ogrów. Chce przejąć władzę w Dunwyn.
  • Toadie – najmniejszy z ogrów, a zarazem najmądrzejszy. Jest całkowicie oddany Ightornowi, mimo że nie uważa go za zbyt inteligentnego.

Pozostałymi bohaterami Gumisiów są: Arti (gadający Tukan, należący do Gusto), sir Tuxford (przyjaciel i rycerz króla Gregora), sir Gawain (dziadek Kevina, rycerz Gregora), sir Victor (rycerz Gregora, brat Ightorna), sir Tarka (gumisiowy rycerz), Ursa (przywódczyni Barbaków), Twardziel i Buddy (gumisie z plemienia Barbaków), Lady Plaga (czarownica). Ogry, trolle, olbrzymy, Garpie i Unwin (giermek w Dunwyn).