zolwie ninja

Żółwie Ninja – imiona wszystkich żółwi i pozostałych bohaterów

Żółwie Ninja to grupa czterech zmutowanych żółwi, które są bardzo inteligentne i mieszkają w kanałach. Bronia swojego miasta przed niebezpieczeństwem. Mimo że ludzie nie wiedzą o ich istnieniu, to przyjaźnią się z jednym z nich, a dokładniej z April O’Neil, która jest dziennikarką. Ich codzienne zajęcia to oglądanie telewizji i jedzenie pizzy. Czy znasz wszystkie imiona głównych bohaterów?

Żółwie Ninja – o czym jest ta bajka?

Żółwie Ninja to cztery zmutowane żółwie, które szkolone przez Mistrza Splintera stały się obrońcami Nowego Jorku. Niestety, mimo że są bohaterami tego miasta, ukrywają się przed ludźmi i mieszkają w kanale. Są prawdziwymi wojownikami, którzy często popadają w kłopoty. Szczur nie tylko uczy ich techniki skradania, ukrywania się przed ludźmi, ale również sztuk walki, które mogą wykorzystać podczas walk ze złem, stając w obronie ludzkości. Nikt poza dziennikarka April nie wie o ich istnieniu, jednak oni stale marzą o tym, by wyjść na powierzchnie.

Poznaj imiona wszystkich bohaterów z bajki Żółwie Ninja

Nazwy Żółwi Ninja według ich stwórcy pochodzi od Leonarda Da Vinci, Michała Anioła, Donatella, Rafaela Santi. Głównymi bohaterami tej kultowej bajki są cztery żółwie:

Michelangelo

Jest najmłodszym z żółwi, szkoli go Mistrz Splinter, który jest zmutowanym szczurem

Wygląd: przyjaciele nazywają go Mike. Jest jasnozielonym żółwiem, który ma jasnoniebieskie czy. Zasłania je bandana w kolorze pomarańczowym. Spostrzegawczy widzowie mogą zauważyć również, piegi na jego twarzy. Jest nie tylko najmłodszy z grupy żółwi, ale także najniższy.

Osobowość: z racji, że jest najmłodszym z braci, Raphael często mu dokucza, można nawet powiedzieć, że się nad nim znęca. Jest najbardziej optymistyczny z całej czwórki, ponieważ ciągle wierzy, że jeśli ukażą się ludziom, ci ich zaakceptują. Niestety jego łatwowierność i naiwność bardzo często sprowadza na całą grupę problemy, o które bracia mają do niego pretensje. Jest przyjacielski i towarzyski, chce mieć również innych przyjaciół, nie tylko dziennikarkę April, zaprzyjaźnia się więc z Łysogłowym. Uważany jest za głupka.

Raphael

Raphael jest najbardziej buntowniczym i agresywnym żółwiem z całej czwórki.

Wygląd: Raphael to ciemnozielony żółw, a na jego skorupie znajdują się nie tylko pęknięcia i rysy, ale również pękniecie w kształcie pioruna. Ma jasnozielone oczy, które zakrywa bandana w kolorze czerwonym. Jest najbardziej muskularnym żółwiem, wpływają na to przede wszystkim treningi, którym się poddaje.

Osobowość: Raphael zachowuje się jak typowy nastolatek, który nie myśli, lecz działa i jest bardzo porywczy. Potrafi świetnie walczyć, wykorzystując przy tym wyuczone techniki, takie jak łucznictwo, kayajutsu, taijutsu, boyaku czy sui – ren. Mimo że jest bardzo wybuchowy, posiada również drugą stronę twarzy. Jest miły, opiekuńczy, a przede wszystkim lojalny.

Leonardo

Jest najszczuplejszym i najspokojniejszym żółwiem z czterech braci.

Wygląd: ma szmaragdowy kolor, oczy są jasnoniebieskie, zakrywa je bandana w kolorze niebieskim.

Osobowość: Leonardo jest najpoważniejszy ze wszystkich braci, co sprawia, że również najbardziej opanowany. Po śmierci ojca poczuł, że jest odpowiedzialny za swoich braci i ciągle im rozkazuje, czym doprowadza ich do szału. Kocha braci do tego stopnia, że mógłby za nich zginąć. Bardzo często cytuje Gwiezdne Wojny, czego nie lubią jego bracia. Zdarza mu się zachowywać jak prawdziwe dziecko.

Donatello

Uważa się za mózg całej drużyny. Chce nie tylko pokonać wroga, ale również zdobyć serce April.

Wygląd: to najwyższy i najchudszy ze swoich braci żółw, który zakrywa czerwone oczy fioletowa bandana. We wcześniejszych odcinkach zauważymy, że Donatello ma szparę między zębami.

Osobowość: jest najmądrzejszym ze swoich braci, jednak nie podoba się to Leonardowi, który zawsze kwestionuje jego wynalazki. Jest bardzo dziecinny, jednak kocha swoich braci i zrobi dla nich naprawdę wiele. Najwięcej czasu spędza w laboratorium, w którym tworzy nowe wynalazki, przez co niestety jest też antyspołeczny. Jest zakochany w April, która nie jest nim zainteresowana.

Imiona pozostałych bohaterów z bajki Żółwie Ninja

Postaci z bajki Żółwie Ninja to nie tylko czterech zmutowanych braci. Mimo że nikt z ludzi nie wie o ich istnieniu, to przyjaźnią się z jedną ludzką dziennikarką, a ich Mistrzem jest Szczur. Poznajmy ich bliżej!

  • April O’Neil – jest nie tylko przyjaciółka Żółwi Ninja, ale także dziennikarka, która nigdy ich nie zdradziła.
  • Splinter – znany także jako Hamato Yoshi. Jest zmutowanym Szczurem, który nosi kimono. Jest dla Żółwi jak ojciec, poza tym szkoli je i pilnuje, by nie ujawniali się ludziom. Jest bardzo opiekuńczy, jednak również surowy.

Znając już imiona Żółwi Ninja, ich przyjaciółki i Mistrza, należy pamiętać również o innych postaciach, jakimi są: Krang, Shredder, Bebop, Rocksteady, Casey, Dr. Baxter, Irma, Król Szczurów, Żołnierze klanu Stopy, Kamienni Wojownicy, Lotus, Chlast i Zack.

Żółwie Ninja stali się prawdziwymi karatekami, nauczyli się walczyć i ukrywać przed ludźmi. Z pomocą Szczura, który jest ich Mistrzem i ojcem zarazem, stali się prawdziwymi bohaterami.