kucyki pony

Kucyki Pony – imiona wszystkich koników z bajki

Kucyki Pony to bajka o kilku seriach, która przeznaczona jest dla dziewczynek, jednak chłopcy lubiący koniki również chętnie ją oglądają. Znajdziemy w niej mnóstwo różowego koloru, słodkich kucyków, jednorożców i koni ze skrzydełkami. Zajmują się one dziewczyńskimi tematami, jednak najważniejsza jest dla nich przyjaźń.

Kucyki Pony – o czym jest ta bajka?

Kucyki Pony to bajka, którą możemy obejrzeć nie tylko w postaci serialu, al. Również w wersji kinowej. Stała się ona prawdziwym hitem wśród najmłodszych dzieci, dlatego tez na rynku pojawiło się wiele gadżetów z podobiznami kucyków, które są głównymi bohaterami. Jak w każdej bajce, w tej również chodzi nie tylko o przyjaźń, ale również dobro, które zawsze pokonuje zło.

Z każdą serią pojawiają się nowe postaci z Kucyków Pony, które zachwycają dzieci i stają się zarazem ich przyjaciółmi. Nasze pociechy poznają ich przygody i dowiadują się, jak bardzo ważna jest przyjaźń, którą należy pielęgnować. Ponieważ nazwy kucyków z każdą serią, znacznie się powiększyły, nie zawsze pamiętamy wszystkie imiona. Chętnie je przybliżymy.

Imiona wszystkich koników z Kucyków Pony

Imiona Kucyków Pony, które są głównymi bohaterami, są między innymi:

Twilight Sparkle

W tłumaczeniu Iskierka Zmierzchu, ma nie tylko magiczna moc, ale również nadzwyczajne zdolności.

Wygląd: kucyk ma fioletową sierść, a ogon i grzywa mają pasma w kolorze fioletu i różu. Jej rzęsy są długie i ciemnofioletowe, a jej znaczek to ciemnoróżowa sześcioramienna gwiazda.

Osobowość: Twilight Sparkle jest przede wszystkim bardzo temperamentnym kucykiem. Nie tylko potrafi dotrzymywać tajemnicy, ale jest również wobec przyjaciół bardzo lojalna, mimo że zdarza się jej na nich denerwować. Jest również prawdziwym molem książkowym, uwielbia się uczyć i uważa się za najmądrzejszą. Posiada zdolności magiczne, których stale się uczy. Posiada imponujące zdolności organizacyjne, jest bardzo odważna i silna.

Applejack

W tłumaczeniu na polski to nazwa alkoholu amerykańskiego o smaku jabłka jest kucykiem ziemskim.

Wygląd: kucyk ten posiada pomarańczową sierść, ale jej grzywa i ogon, związane gumką są koloru blondu. Pod jej zielonymi oczami widnieją trzy gwiazdki. Jej znaczek to czerwone jabłka.

Osobowość: Applejack jest nie tylko bardzo pracowita (lubi zbierać jabłka), ale również uparta. Jej wiejskie maniery sprawiają, że nie lubi różowych sukienek i wymyślnych fryzur.  Jest przede wszystkim empatyczna, opiekuńcza i uczciwa. Jej apetyt rośnie w miarę jedzenia, nie interesują jej zdrowe jedzenie czy diety, jest przede wszystkim sobą. Jeśli chodzi o jej umiejętności, to nie tylko lubi sport, ale też chętnie buduje różne budowle. Mimo że jest bardzo spokojna, to śpiew i taniec są jej hobby.

Fluttershy

W tłumaczeniu na polski oznacza Nieśmiałe Machanie, jest nieśmiałym pegazem.

Wygląd: jej sierść jest koloru żółtego, a ogon i grzywa koloru jasnoróżowego. Oczy są koloru morskiego, a jej znaczek przedstawia trzy motyle.

Osobowość: Fluttershy jest przede wszystkim bardzo nieśmiała, co widać na pierwszy rzut oka. Wydaje się również nieco lękliwa i wrażliwa. Mimo to jest przyjacielska i dobra, dlatego chętnie pomaga swoim przyjaciołom. Mimo że ma skrzydła, latanie nie wychodzi jej najlepiej, dlatego woli spędzać czas na łonie natury, gdzie może zająć się opieką nad zwierzętami. Dodatkowo potrafi je leczyć. Lubi śpiewać, tańczyć i szyć.

Pinkie Pie

W tłumaczeniu na polski znaczy Różowe Ciasto, jest bardzo opiekuńcza, zajmuje się dziećmi państwa Cake, u których pracuje.

Wygląd: kucyk ma jasnoróżowa sierść, a ogon i grzywę koloru ciemnoróżowego. Jej jasnoniebieskie oczy owite są długimi rzęsami. Jej znaczek to trzy związane sznurkami balony.

Osobowość: Pinkie Pie jest bardzo emocjonalna, dlatego tez przyjaźnienie się ze wszystkimi i przytulanie ich przy każdej możliwej okazji, to to, co lubi robić najbardziej. Niestety jej przyjaciele mają czasem tego dość. Jest nie tylko bardzo energiczna, wesoła i entuzjastyczna, ale również czasem nadpobudliwa. Nie tylko wszędzie jej pełno, ale też jest bardzo łakoma, potrafi zjeść sama cały tort. Jej umiejętności to rozweselanie innych, jazda na łyżwach i pieczenie, jednak nie należy zapominać, że imprezowanie, śpiew i taniec są dla niej bardzo ważne.

Rainbow Dash

W tłumaczeniu na polski oznacza Uderzenie Tęczy, to pegaz, który mieszka w domku z chmur.

Wygląd: jest błękitnym pegazem, którego zarówno ogon, jak i grzywa są w kolorach tęczy. Ma ciemnoróżowe oczy i znaczek w postaci chmurki i pioruna.

Osobowość: Rainbow Dash jest bardzo odważna, a przy tym lojalna wobec jej przyjaciół. Nie chce uczyć się niczego nowego, ponieważ jest zbyt pewna siebie. Inne kucyki odbierają to jako arogancję i lenistwo, jednak to błędne myślenie. Jest lojalna, jednak zdarza się jej kłamać. Ma wysokie ambicje, jednak jest inteligentna, co czasem utrudnia jej życie. Można odebrać ją jako zarozumiałą, zwłaszcza gdy ma się za lepsza od innych.

Rarity

W tłumaczeniu na polski: Rzadkość, jest nie tylko krawcową i projektantką, ale ma też swój własny butik.

Wygląd: Ma białą sierść i grzywę oraz ogon w kolorze fioletu. Jej ciemnoniebieskie oczy pomalowane są odcieniami w niebieskim kolorze. Jej znaczek to trzy diamenty.

Osobowość: Rarity spełniła swoje dziecięce marzenia związane z projektowaniem i szyciem strojów. Moda i elegancja są dla niej najważniejsze, bardzo chętnie przeprowadza metamorfozy swoich przyjaciółek. Zachowuje się jak dama, wymaga też od innych, by tak ją traktowali. Światło reflektorów nie jest dla niej niczym stresującym, uważa się za dobrze wychowaną i uważa, że potrafi zachować się odpowiednio nawet w stresującej sytuacji. Jest zaradna życiowo i lubi porządek. Jest sprytna i inteligentna, niestety ma tendencje do dramatyzowania.

Spike

W tłumaczeniu na polski oznacza Kolec i jest smokiem, który jest asystentem Twilight Sparkle.

Wygląd: jest pokryty fioletowymi łuskami i ma zielone kolce, skąd pochodzi jego imię. Ma nie tylko jasnozielone podbrzusze, uszy oraz oczy. Z jego buzi wystają dwa białe kły.

Osobowość: Nazwy Kucyków Pony i innych bohaterów często mają związek z ich wyglądem lub upodobaniami. Tak jest też w przypadku małego smoka. Z racji, że asystuje Twlight Sparkle, jest bardzo pracowity. Jest także zaradny, jednak lubi sobie pospać. Często wykazuje się odwaga i posiada własny kodeks honorowy, którego zawsze pilnuje. Lubi grać na fortepianie, potrafi odnajdywać klejnoty, a poza tym ma magiczny oddech, który służy do wysyłania listów.

Imiona innych bohaterów z Kucyków Pony

W bajce o kucykach występuje wiele innych postaci, które zaczęły pojawiać się w kolejnych seriach. Należy podzielić je na kilka grup:

  • Księżniczka Luna i księżniczka Celestia
  • Antagoniści: Nightmare Moon, Discord, Królowa Chrysalis, Król Sombra, Kucyk Ciemności, Cozy Glow, Lord Tirek, Glimmer, Grogar.
  • Młoda Szóstka: Ocelka, Gallus, Sandbar, Silverstream, Yona, Smolder.
  • Kucyki w szkolnym wieku: Diamond Tiara, Silver Spoon, Snips, Snails, Pipsqueak, Twist, Featherweight, Rumble, Zipporwhile, Sunny Daze, Peachy Pie, Tender Taps, Petunia Paleo, Chipcutter, Coconut Cream, Toola Roola, Kettle Corn, Skeedaddle, Wind Sprint, Button Mash, Berry Pinch, Carrot Crunch, Dinky Doo.
  • Rodzina Królewska: Shining Armor, Księżniczka Cadance i Flurry Heart, Książe Blueblood.

Oprócz nich są jeszcze rodziny Kucyków Pony, Wondrebolts, Celebryci, Nie – Kucyki Historyczne postacie, Kryształowe Kucyki, Zwierzęta Bohaterów i Pozostałe Postaci.