Minionki

Minionki – poznaj imiona wszystkich bohaterów

Minionki są żółtymi stworami, ich imię pochodzi od angielskiego słowa minion, czyli służący. I faktycznie taka jest ich rola, są prawdziwymi służącymi Gru, jednak już wcześniej mieli innych właścicieli. Mimo że to nie one są głównymi bohaterami tytułowej bajki, to właśnie one zostały pokochane przez miliony widzów. Co ciekawe na rynku pojawiło się wiele gadżetów z ich podobizna, znaczniej mniej niż samego Gru, czy jego przybranych córek.

Minionki – o czym jest ta bajka?

Nie do końca znana jest liczba Minionków, jednak podzielone są na jedno i dwuokie. Posługują się językiem, który bawi i śmieszy, jednak nie usłyszymy od nich znaczących wyrazów. Minionki to małe zmutowane banany, które są bardzo energiczne i lubią dobrą zabawę, jednak skrupulatnie wykonują zadania, które zostają im powierzone.

Bajka o Minionkach stała się tak popularna, że nakręcono nowe części:

  • Jak ukraść księżyc — Gru jest złoczyńcą, który planuje ukraść księżyc, w tej części pojawiają się trzy małe dziewczynki, które postanawia adoptować i wykorzystać do niecnych planów. Jednak wszystko się zmienia, gdy się do nich przywiązuje.
  • Minionki rozrabiają — Gru wycofuje się z życia złodzieja i zajmuje się wychowaniem dziewczynek. Wszystko zmienia się, gdy Minionki zostają porwane przez tajemniczego złoczyńcę, który zmienia je w paskudne żółte stwory. Gru postanawia je ratować. Poznaje również Lucy, z która bierze ślub.
  • Gru, Dru i Minionki – Gru i Lucy zajmują się wychowaniem dziewczynek. W tym odcinku poznajemy brata bliźniaka Gru, o imieniu Dru, o którym nie wiedział.
  • Minionki: wejście Gru – cztery Minionki o Imieniu Bob, Stuart, Otto i Kevin ruszają na pomoc młodemu Gru, który wpadł w poważne kłopoty.

Poznaj imiona wszystkich bohaterów Minionków!

Niektóre imiona Minionków są szczególnie znane. Jednak należy pamiętać, że to nie one są głównymi bohaterami bajki. Dlatego też warto jest poznać inne postaci z Minionków.

Kevin

Minionek, który posiada dwa oka. Poznamy go po niebieskich spodniach ogrodniczkach i goglach, które nosi. Jest bardzo pewny siebie i odważny, jednak potrafi być zarazem uszczypliwy. Wyśmiewa inne Minionki i często robimy im żarty, które go zdecydowanie bawią. Poza tym uwielbia grać w golfa oraz krykieta.

Bob

Jest najmłodszym i zarazem najsłodszym ze wszystkich Minionków, dlatego ma przy sobie pluszowego misia. Ma dwa oka w innym kolorze: brązowym i niebieskim. Jest niski i łysy, co sprawia, że jest jeszcze bardziej zabawny. Ze względu na jego wiek jest dziecinnie naiwny i beztroski.

Stuart

Jest Minionkiem z jednym brązowym okiem. Nosi nie tylko niebieskie jeansowe ogrodniczki, ale również włosy, które zaczesuje do tyłu. Jego zadaniem jest służyć Gru, potrafi porozumiewać się kilkoma językami. Jest nie tylko bardzo inteligentny, ale także zabawny. Mimo to zawsze jest szczery, choć trochę naiwny, przez co popada w kłopoty. Jego umiejętności to gra w gry video, gra na ukulele. Ma nieco buntowniczą postawę i wydaje się być nieokrzesany, co niestety jest prawdą.

Felonius Gru

Jest złoczyńcą i właścicielem Minionków, który jest przede wszystkim samolubny i egoistyczny. Gdy chce ukraść księżyc, postanawia adoptować trzy dziewczynki, które chce wykorzystać. Okazuje się jednak, że przywiązuje się do nich i postanawia być dla nich prawdziwym tatą. Mimo że nie pozbył się do końca nieuprzejmości, to stał się łagodniejszy. Jest bardzo inteligentny, odważny i sprytny. Jest bardzo dobrym malarzem, potrafi walczyć, gotować i tańczyć.

Agnes

Jest najmłodsza adoptowaną przez Gru dziewczynką. Ma dwie siostry, które bardzo kocha. Jest bardzo sympatyczna, niestety również ufna, co możemy zauważyć, gdy poznaje Gru, gdy chce, by został ich tatą i uważa go za dobrego człowieka. Jej ulubioną maskotką jest różowy jednorożec.

Margo

Najstarsza z adoptowanych przez Gru sióstr. Jej wygląd przypomina kujonkę, co jest uzasadnione, ponieważ jest najinteligentniejsza z sióstr i lubi się uczyć. Jest również najbardziej spokojna, miła i otwarta. Czuje się zobowiązana, by opiekować się młodszymi siostrami. Staje się dociekliwa, gdy zaczyna coś podejrzewać i nie daje zmylić się innym.

Edith

Jest typem chłopczycy, dlatego lubi nosić strój ninja. Jest nie tylko sarkastyczna, ale także złośliwa, jednak wewnątrz jest miła i dobra. Jako jedyna zawsze chce uczestniczyć w operacjach, które prowadzi Gru, nie odpuszcza i nie daje się mu zbyć. Lubi płatać figle za pomocą różnych, ciekawych gadżetów. Jest nie tylko bardzo sprytna, ale również zwinna, potrafi pokonać najtrudniejszy tor przeszkód.

Imiona pozostałych bohaterów z Minionków

Tak naprawdę nikt nie wie ile jest Minionków, jednak w kolejnych odcinkach poznajemy ich nowe imiona. Nazwy Minionków w większości pochodzą z języka angielskiego, a są nimi:

Drugi Bob, Carl, Dave, Nocnik, John, Phil, Drugi Stuart, Ken, Mike, Donnie, Lanca, Eric, Tony, Paweł, Mel, Henz, Chris, Tomek, Norbert, Paweł, Tony, Drugi Kevin, Dwóch Jerrych czy Dwóch Tomów.

Poza Minionkami w odcinkach poznajemy również innych bohaterów:

  • Lucy Wilde – jest agentką. Chce uchodzić za niedostępną i wyniosłą, jednak w rzeczywistości jest czarująca, miła, dobra i opiekuńcza. Zostaje żoną Gru i matką zastępczą adoptowanych przez niego dziewczynek. Potrafi walczy wykorzystując krav mage, jujitsu oraz styl Azteków.

Ponadto poznajemy: Dru, Scarlet O’Haracz( złoczyńca), Sumo — złoczyńce, Prfesora Fluxa, Herba Overkilla, Belle Battom, Madge Nelson, Master Chow, Waltera Jr, Tine, Fabrice, Svengeancea, Mr. Perkinsa, Bikera i innych.