Pokój dziecięcy i młodzieżowy

Pokój dziecięcy i młodzieżowy — idealne meble dla chłopca i dziewczyny

Urządzenie przestrzeni dla Twojej pociechy to nie lada wyzwanie. Naprzeciw siebie stają bowiem oczekiwania rodziców z dziecięcą lub nastoletnią wizją. Jak pogodzić te dwa odmienne spojrzenia? Przede wszystkim najpierw trzeba porozmawiać. Skonfrontować potrzeby i wybrać najbardziej uniwersalne rozwiązanie. W tym artykule nie rozwiążemy wszystkich problemów, jakie pojawią się po drodze, ale wskażemy kilka praktycznych mebli, które doskonale uzupełnią pokój dziecięcy i młodzieżowy.

Niezależnie czy urządzasz mały pokój dziecięcy w bloku, czy dysponujesz większą przestrzenią, musisz pamiętać o jednym. Otoczenie, w którym będzie przebywać Twoje dziecko to jego wielozadaniowa twierdza. To tutaj powinna znaleźć się strefa na wypoczynek, naukę i rozwijanie zainteresowań. Zrób zatem wszystko, by dostępny metraż pomieścił wszystkie te, jakże istotne strefy. Pomogą Ci w tym praktyczne meble dziecięce i młodzieżowe. 

Postaw na funkcjonalność, czyli kilka słów o meblach młodzieżowych i dziecięcych

Pomyślmy, co powinno znaleźć się w takiej przestrzeni. Z pewnością wygodne miejsce do spania. Może być to zarówno łóżko, jak i rozkładana kanapa. Kolejną ważną strefą jest przestrzeń do nauki i rozwijania pasji. Tutaj oczywiście pierwsze skrzypce gra biurko. Warto by posiadało zarówno spory roboczy blat, jak i przestrzeń na przechowywanie. Ważnym elementem oazy Twojego dziecka jest także baza na gromadzenie ubrań, ekspozycje pamiątek i ulubionych dekoracji. Meble młodzieżowe nowoczesne zwłaszcza w praktycznych zestawach zapewnią wszystkie te elementy.

Stylowa przestrzeń dla małej dany i młodej kobiety

Stając przed zaprojektowaniem pokoju dziecięcego dla dziewczynki, warto postawić na jasne odcienie. Do tradycyjnego zestawu funkcjonalnych modeli, warto dołożyć toaletkę. Ten element będzie służył przez długi czas i idealnie uzupełni także przestrzeń wkraczającej w dorosłość nastolatki. Dzieci rosną w szybkim tempie. W zależności od tego, w jakim wieku jest mała dama, koniecznie trzeba rozważyć wybór pomiędzy dziecięcą wersją a tym, co oferują meble młodzieżowe dla dziewczynki.

Przy tworzeniu idealnej przestrzeni pozwól córce wybrać dodatki. Niech to otoczenie będzie wyrażeniem jej indywidualnego stylu i upodobań.  Spraw, by poczuła się w niej dobrze i komfortowo.

meble młodzieżowe dla dziewczynki.png

Pokój dziecięcy dla chłopca i przestrzeń dorastającego nastolatka

Mały rycerz lub wkraczający w dorosłość chłopak wykazuje nieco inne upodobania niż dziewczyny w podobnym wieku. Meble młodzieżowe dla chłopca to zdecydowanie ciemniejsze barwy. Szarości, granaty, a nawet czarne wybarwienia to klimat idealny dla każdego mężczyzny. W tej grupie jest też sporo miłośników potyczek w wirtualnym świecie, więc może warto sprawić przyjemność swojemu dziecku i pomyśleć o biurku gamingowym, które doskonale sprawdzi się także, jako przestrzeń do nauki.

pokój dziecięcy dla chłopca.png

Pokój młodzieżowy — aranżacyjne wyzwania

Jak już wspominaliśmy wcześniej, taka przestrzeń jest niezwykle wymagająca. A co zrobić w przypadku, gdy masz do dyspozycji pokój młodzieżowy na poddaszu ze skosami? Po prostu urządź go podobnie jak inne warianty. W trudnym do zaaranżowania miejscu możesz postawić np. łóżko, a w pozostałej przestrzeni umieścić resztę mebli. Sporym wyzwaniem jest także wąskie i małe otoczenie. W takim przypadku dobrze sprawdzają się białe meble młodzieżowe. Ich zaletą jest przede wszystkim uniwersalność i optyczne powiększenie otoczenia. Nadają one przestrzeni, lekkości i subtelności. Warto tutaj przemyśleć wybranie wariantów z lustrem. Ten element sprawi, że nawet niewielki metraż zyska na przestronności, a młodzi użytkownicy otrzymają możliwość przejrzenia się w szklanej tafli i zrobienia selfie.

pokój dziecięcy i młodzieżowy.png

Pokój dziecięcy i młodzieżowy — tutaj urządzisz się modnie i tanio

Niezależnie od tego, czy planujesz zaprojektować mały, wąski pokój młodzieżowy, czy przestronną przestrzeń dziecięcą skieruj się do sklepu internetowego MIRJAN24. Znajdziesz tam wiele ciekawych propozycji, zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Wybieraj spośród nowoczesnych wersji, pełnych funkcjonalnych rozwiązań i urządź praktyczną strefę dla swojej pociechy. Pojedyncze meble lub kompletne zestawy czekają na Ciebie z szybką i darmową dostawą.

Artykuł sponsorowany.