nowy rok szkolny

Gotowi na nowy rok szkolny – praktyczne przygotowania do powrotu do szkoły

Powrót do szkoły to niezwykle emocjonujące przeżycie zarówno dla małych, jak i dużych. Choć za oknem wciąż świeci słońce, a pogoda dopisuje, warto zacząć przygotowywania do nowego roku szkolnego. Na co zwrócić szczególną uwagę, aby powrót do rutyny był bezbolesny? Jest na to sposób!

Zatroszcz się wcześniej o podręczniki

Jedna z pierwszych rzeczy, która przychodzi na myśl rodzicom, gdy zbliża się wrzesień, to podręczniki szkolne. Trudno się temu dziwić; cały proces nauczania bazuje głównie na nich. Aby powrót do szkoły przebiegał płynnie i bezproblemowo, warto wcześniej zatroszczyć się o książki. Niemal każda szkoła podaje wcześniej spis podręczników potrzebnych na dany rok szkolny, w tradycyjnej formie papierowej lub jako plik na stronie internetowej. Zaznajomienie się z tą listą jest bardzo wskazane.

Polowanie na okazyjne podręczniki przed samym początkiem roku szkolnego bywa niezwykle trudne i stresujące. Jeśli zajmiemy się tym wcześniej, oszczędzimy sobie nerwów. Warto także rozejrzeć się za najkorzystniejszymi cenowo ofertami. Dzieci uczęszczające do starszych klas mogą spytać starszych o rok kolegów o odsprzedanie podręczników (o ile oba roczniki używają tych samych materiałów). Można także szukać wyprzedaży w sklepach internetowych, księgarniach czy sklepach z używanymi książkami. Podręczniki zazwyczaj są w dobrym stanie, a kosztują zdecydowanie mniej.

Nie należy zapominać o zeszytach i przyborach papierniczych. Stworzenie zapasu na początku roku jest z pewnością opłacalne. W ten sposób nie trzeba będzie rozglądać się za odpowiednim zeszytem, gdy poprzedni skończy się nagle w środku roku szkolnego.

Uzupełnij ubraniową wyprawkę

Przy nadchodzącym roku szkolnym warto zadbać nie tylko o zapotrzebowanie dla głowy, ale i dla ciała. Nawet najzdolniejszy uczeń musi być porządnie ubrany. Długie wakacje to idealny czas na skompletowanie zawartości szafy lub ewentualną wymianę za małych ubrań. Niech obiektem zainteresowania będą nie tylko bluzki z krótkim rękawem czy szorty – przy nadchodzącej jesieni warto zacząć się rozglądać za bluzami, swetrami czy ciepłą czapką. Nie wolno zapomnieć także o stroju na wychowanie fizyczne. Warto zaopatrzyć się w kilka koszulek na zapas, aby uniknąć codziennego prania przepoconych ubrań.

Przy poszukiwaniu nowych ubrań kierujmy się nie tylko jakością, ale i niską ceną. W znalezieniu tej ostatniej pomoże HalfPrice. Sklep ten oferuje produkty w cenie niższej niż sugerowana przez producenta. Lokale obecne na terenie całej Polski gwarantują codzienne dostawy nowych towarów oraz powtarzające się wyprzedaże. HalfPrice posiada asortyment, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od puli finansowej. Dlaczego więc nie spróbować?

Wprowadź pomocne nawyki

Wakacyjny tryb życia znacząco różni się od tego w miesiącach szkolnych – o tym wie każde dziecko. Czasami przejście do rutyny potrafi być mocno męczące dla ucznia. Końcówka wakacji to idealny okres na wprowadzenie nawyków, które pomogą w tym procesie. O co warto zadbać?

Jedną z podstawowych rzeczy jest uregulowanie zegara biologicznego. Rodzice powinni ustalić młodszym uczniom wcześniejsze godziny snu oraz nakłonić starsze dzieci do chodzenia spać w regularnych porach. Przydatny może okazać się budzik ustawiony o godzinę wcześniej – pomoże z problemem wstawania za późno.

Nauczenie się lepszej organizacji także jest wskazane przed rozpoczęciem nauki. Pakowanie plecaka w wieczór przed kolejnym dniem sprawi, że dziecko z pewnością o niczym nie zapomni. Warto także wcześniej przygotowywać ubrania do szkoły oraz drugie śniadanie.

Nowy rok szkolny niesie za sobą całkiem nowe przygody, ale także i wyzwania. Dobra organizacja pomoże stawić czoła każdemu z nich. Zadbanie wcześniej o potrzebne rzeczy, takie jak podręczniki, ubrania czy dobre nawyki, zaowocuje spokojnym przejściem z trybu odpoczywania do intensywnej nauki. W końcu przygotowane dziecko to spokojniejsze dziecko.