mloda para w ciazy

Jak powiedzieć rodzicom o ciąży? Oto 30 oryginalnych pomysłów!

Gdy na kobiecym teście ciążowym zauważalne są dwie kreski, szczęścia nie ma końca. Zaczyna się odliczanie do porodu, comiesięczne badania i zakupy dla bobasa. Jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, która czeka przyszłych rodziców — ogłoszenie tej cudownej nowiny całemu światu. Często jednak nie do końca wiedzą, jak to zrobić, by zaoszczędzić stresu przyszłym dziadkom.

Kiedy powiedzieć rodzicom o ciąży?

To, kiedy powinniśmy powiedzieć rodzicom o ciąży, zależna jest wyłącznie od przeszłych rodziców. Nie ma dobrego czasu i konkretnej daty, na podstawie których powinniśmy to zrobić. Często zdarza się, że przyszli rodzice są pełni obaw i wolą odczekać do końca pierwszego semestru, gdy ryzyko spadnie. Są jednak pary, które nie chcą czekać z tak wesołą nowiną zbyt długo i „biegną” z tą cudowną nowiną niemal od razu. Istnieje jednak wiele ciekawych i nietuzinkowych sposobów na przekazanie tej dobrej wiadomości, tak by ten dzień zapamiętali oni na całe życie.

Zanim ogłosicie tę wspaniałą nowinę, dobrze zastanówcie się, w jaki sposób chcecie to zrobić, pamiętajcie, że taka okazja się więcej nie powtórzy, zwłaszcza w przypadku pierwszego wnuka. Będzie to dzień, który zapamiętają do końca swojego życia. Cieszcie się nim.

pozytywny test ciazowy

Chcesz powiedzieć rodzicom o ciąży? Oto 30 oryginalnych pomysłów!

Wielu przyszłych rodziców zastanawia się, jak powiedzieć rodzicom o ciąży, by zapamiętali ten dzień na zawsze i by był on wyjątkowy. Pomysły jak powiedzieć rodzicom o ciąży co roku powiększają listę, która staje się nie tylko coraz dłuższa, ale także ciekawsza. Zatem jak powiedzieć mamie i tacie o ciąży?

 1. Zdjęcie rodziców, którzy na brzuchu przyszłej mamy tworzą z dłoni kształt serca włożone w ramkę i wręczone przyszłym dziadkom, na pewno nie tylko ich ucieszy, ale także stanie się pamiątką na całe życie.
 2. Przyszli rodzice mogą również upiec ciasto, na którym umieszczą napis ogłaszający: „Zostaniecie dziadkami”.
 3. W Internecie można zakupić także gotowe baby boxy, w których znajdują się: zdjęcia z USG, ogłoszenie, że zostaną dziadkami oraz akcesoria bobasa – buciki lub smoczek.
 4. Często wybieranym elementem, który ma wspomóc rodziców w ogłoszeniu ciąży, jest wręczenie im koszulek z napisami: „Najwspanialsza Babcia!” i „Super dziadek”.
 5. Zdjęcie USG w ramce z dopiskiem: „Widzimy się za kilkanaście tygodni” i wręczenie go mamie i tacie, nie tylko uzmysłowi im, że będą dziadkami, ale także będą mieli pierwsze zdjęcie swojego wnuka.
 6. Jeśli rodzice mają już dziecko, podczas odwiedzin u dziadków, mogą założyć mu koszulkę z napisem: „Super Starszy Brat!” lub „Najlepsza starsza siostra”.
 7. Wręcz dziadkom pudełko niespodziankę, w którym umieść małe buciki lub body ze słodkim napisem kojarzącym się z noworodkiem.
 8. Jeśli informacja o ciąży poprzedza Święta Bożego Narodzenia, można wykorzystać ten fakt w naturalny sposób. Najlepszym prezentem pod choinkę będzie wiadomość o powiększającej się rodzinie.
 9. Jeśli mowa jest o Wielkanocy, można napisać tak wspaniałą nowinę na przygotowanej własnoręcznie pisance.
 10. Jak powiedzieć mamie i tacie o ciąży? Zawiąż na swoim brzuchu czerwoną kokardę i zrób zdjęcie, które wywołaj i podaruj swoim rodzicom.
 11. Wykonaj zdjęcie swojemu starszemu dziecku z balonem, na którym będzie znajdował się napis informujący o dziecku lub młodszym rodzeństwie.
 12. Tak cudowną informację można napisać na plaży lub pomoście, jeśli jesteście fanami jeziora. Wykonajcie zdjęcie i wyślijcie je do przyszłych dziadków. Może być to napis: „Zostaniecie dziadkami” lub „Jestem w drodze i datą porodu”.
 13. Ciekawym pomysłem na to, jak powiedzieć dziadkom o ciąży jest wykonanie dla nich albumu, który będzie zawierał ich zdjęcia i wspomnienia z nimi związane. Niech oni również mają w tym swój udział.
 14. Jesteście posiadaczami pupila, który jest członkiem waszej rodziny? Jednym ze sposobów jest zawiązanie mu na szyi czerwonej kokardy ze smoczkiem lub wykonanie mu zdjęcia, gdy leży na twoim brzuchu.
 15. Możecie również zadzwonić do przyszłych dziadków, zaczynając rozmowę: „Cześć dziadku” lub „Cześć Babciu”.
 16. Jeśli mieszkacie z dala od swoich rodziców, świetnym sposobem będzie wysłanie im kartki z gratulacjami dla przyszłych dziadków.
 17. Ciekawym pomysłem jest wręczenie mamie i tacie drobnego upominku związanego z przyszłym maluchem. Może być to brelok, kubek lub długopis.
 18. Jeśli zbliża się dzień babci i dziadka, wykonajcie wspólnie laurki, które będą ich pierwszymi. Będzie to dla nich nie tylko wspaniała pamiątka, ale także możecie wspólnie świętować ich pierwsze takie święto.
 19. Wykonajcie wraz z partnerem drzewo genealogiczne waszej rodziny. W miejscu przyszłego dzidziusia umieść zdjęcie z USG.
 20. Postawcie w domach waszych rodziców, obok waszego obuwia maleńkie buciki. Spostrzegawcza babcia na pewno szybko zauważy ten drobiazg i zrozumie, że ma troje, a nie tylko dwoje gości.
 21. Często przyszli rodzice zapraszają matki i ojców na wspólną kolację, podczas której chętnie ogłaszają wspaniałą nowinę. Dzięki temu mogą cieszyć się oni wspólnie.
 22. Wasi dziadkowie chętnie czytają lokalną prasę? Wykorzystaj ten fakt i umieść w niej ogłoszenie informujące o tym, że zostaną dziadkami!
 23. Jeśli nie macie jeszcze dzieci, a pozytywny test ciążowy będzie świadczył o waszym pierwszym potomku, zaproś swoich rodziców na obiad od domu. Podczas niego niech włączy się w tv bajka.
 24. Jeśli dziadkowie chętnie zajmują się dotychczasowymi wnukami, to podczas kolejnej wizyty u nich wnuka, umieść w jego plecaku puzzle, które możesz kupić na zamówienie. Umieść na nich napis informujący o tym, że zostaną dziadkami!
 25. Coraz częściej w Internecie pojawiają się przedmioty, za pomocą których będziecie wiedzieli, jak powiedzieć dziadkom o ciąży. Mogą być to na przykład zdrapki, w których nagroda będzie nowe wnuczę.
 26. Zagrajcie w grę, której hasłem będzie „Zostaniecie dziadkami”. Mogą być to kalambury lub koło fortuny.
 27. Częstym pomysłem na poinformowanie przyszłych dziadków o ciąży jest wręczenie im płyty z tętnem dziecka.
 28. Jeśli lubicie spędzać czas wspólnie z rodzicami na wieczornych grach, przygotujcie wykreślankę, której hasłem będzie wiadomość, że zostaną dziadkami.
 29. Wręczcie dziadkom butelkę szampana z personalizowaną nalepką, że zostaną dziadkami. Możecie w ten sposób uczcić tę wspaniałą wiadomość!
 30. Ciastko z wróżbą? Upiecz ciasteczka, do których włożysz karteczki z napisem:” Będziesz dziadkiem” lub „Zostaniesz babcią”.

Jak powiedzieć rodzicom o nieplanowanej ciąży (wpadce)?

Nowina o ciąży jest wspaniałą wiadomością. Jednak czasem zdarza się, że powoduje ona u przyszłych rodziców wiele stresu, zwłaszcza związanego z poinformowaniem przyszłych dziadków. Najczęściej powodem jest młody wiek mamy i ojca. Taka wiadomość może ich wprawić w szok. Nasuwają się także pytania:

 • Czy ojciec nie zostawi przyszłej mamy
 • Czy skończą szkołę
 • Jak do tego doszło
 • Kto jest ojcem
 • Co na to rodzice ojca dziecka
 • Co teraz będzie

Ilość wszystkich pytań pojawiających się w głowach zamartwiających się dziadków jest niezliczona. Zatem, jak powiedzieć rodzicom o wpadce?

 1. Przede wszystkim zastanów się co i w jaki sposób chcesz im powiedzieć. Postaraj się znaleźć odpowiednie słowa.
 2. Kolejnym krokiem jest znalezienie odpowiedniego momentu. Pamiętaj, że nie wiesz, jak zareagują twoi rodzice. Mogą się zdenerwować, mogą pojawić się łzy i krzyk. Miejsce przekazania takiej informacji jest zatem ważne, najlepiej zrobić to w cztery oczy, w domowych zaciszu.
 3. Przygotuj się na to, że mogą zadawać ci oni wiele pytań, na które będą chcieli znać odpowiedzi. Postaraj się wiec zachować spokój. Rozmowa powinna zostać przeprowadzona, gdy opadną pierwsze emocje.

Pamiętajcie, że nawet jeśli jest to wpadka, to jest to także ogromne szczęście, a na świecie pojawi się mała istota, która będzie potrzebowała od was miłości i tego, byście się nią zaopiekowali. Spoczywać będzie na was ogromna odpowiedzialność, a pomoc dziadków, zwłaszcza na początku może być nieoceniona. Warto jest więc postarać się, by wasze relacje pozostały ja najlepsze, a wszczynanie awantury i nerwy na pewno są złym doradcą.

szczesliwa kobieta w ciazy

Jak NIE przekazywać rodzicom i dziadkom wieści o ciąży?

Sposób na to, jak powiedzieć mamie i tacie o ciąży powinien zostać dopasowany do sytuacji. Wszystko zależy od tego, czy jesteście już pełnoletni. Jeśli tak to nie musicie się zbytnio martwic, ponieważ wasi rodzice najprawdopodobniej czekają ze zniecierpliwieniem na wiadomość o pierwszym wnuku. W przypadku, gdy jesteście jeszcze w szkole, postarajcie się zachować zimną krew i nie prowadzić do awantury, która tylko zaogni sytuację. Przede wszystkim bądźcie szczerzy, nawet jeśli sami nie wiecie, co zmieni się w waszym życiu i jaka czeka was przyszłość. Pamiętajcie, że wasi rodzice was kochają i chcą waszego dobra. Gdy opadną pierwsze emocje, na pewno wam pomogą.

Jeśli jesteście w młodym wieku, to wiadomość o przyszłym potomku może zszokować waszych rodziców, którzy zapewne mieli inne plany na waszą przyszłość. Mogą zatem być w szoku i zareagować w nieprzewidywalny sposób. W takiej sytuacji istnieje kilka sposobów na to, jak NIGDY nie informować ich o dziecku.

 • Przede wszystkim pomyśl o zaskoczeniu przyszłych dziadków, nigdy nie wybieraj więc miejsca publicznego
 • Nie atakuje rodziców i wyolbrzymiaj tego jak bardzo nie możesz się stresować
 • Nie wszczynaj awantury, nawet jeśli ich reakcja nie będzie taka jak tego oczekujecie
 • Nie rób im wyrzutów i nie obwiniaj ich o to, co się stało
 • Nie demonizuj ciąży, nawet jeśli nie była planowana

Wielu przyszłych rodziców zastanawia się nad tym, jak powiedzieć rodzicom o ciąży. Wszystkim jednak zależy na tym, by ogłosić tę nowinę w sposób, który zapamiętają do końca swoich dni. Na szczęście istnieją pomysły jak powiedzieć rodzicom o ciąży, by ten dzień był niezapomniany. Warto jest wykorzystać ten, który będzie dla nas najbardziej trafiony. Dajcie ponieść się emocjom, będziecie mieli dziecko!