kobieta mowi mezowi o ciazy

Jak powiedzieć mężowi o ciąży? 30 najlepszych pomysłów

Informacja o ciąży jest dla przyszłych rodziców najwspanialszą w ich życiu. Cieszy nie tylko ich samych, ale również całą rodzinę. Zdarza się, że kobieta od razu po zrobieniu testu ciążowego i pojawieniu się dwóch kresek od razu informuje o tym partnera. Obecnie jednak bardzo modne jest przekazanie mu tej wiadomości w nietypowy sposób. 

Kiedy powiedzieć mężowi o ciąży?

Dwie kreski na teście ciążowym jest bardzo ważnym momentem w życiu każdej kobiety. Dlatego też Paniom zależy na przekazaniu swoim partnerom tej wiadomości w sposób unikalny, a przede wszystkim niezapomniany. Jeśli chodzi o odpowiedni moment, w którym należy przekazać tę dobrą nowinę mężczyźnie, najzwyczajniej nie istnieje. Wszystko zależy od nas samych i tego, kiedy i w jaki sposób chcemy to zrobić. Niektóre z kobiet czekają na specjalną okazję, jak święta czy urodziny, inne natomiast chcą powiadomić partnera jak najszybciej.

Niezależnie od tego, kiedy chcemy przekazać tę radosną nowinę swojemu mężowi, mamy do wyboru wiele wyjątkowych sposobów do wykorzystania, które poniżej przedstawiamy. Pamiętaj jednak, że możesz wykazać się własną kreatywnością i zaskoczyć partnera jak nikt, nigdy dotąd.

maz dowiaduje sie o ciazy

Oryginalne sposoby jak powiedzieć mężowi o ciąży – 30 pomysłów

Sama informacja o spodziewanym potomku jest najszczęśliwszą chwilę dla przyszłej mamy. Bardzo często chce ona zatem przekazać ojcu dziecka wiadomość w sposób, który go zaskoczy, a przede wszystkim zapamięta tę chwilę na całe życie. Nie trzeba wysilać i głowić się nad pomysłem dotyczącym tego, jak powiedzieć o ciąży mężowi, ponieważ z przyjemnością poniżej przedstawiamy kilka z nich.

 1. Test ciążowy. Jest to najczęściej wykorzystywany element podczas przekazywania informacji o spodziewanym dziecku mężowi. Panie wykazują się ogromną pomysłowością, pakują test w ozdobne pudełko i wręczają jako prezent, wkładają im go do teczki z dokumentami, pudełka z drugim śniadaniem, butów lub kładą na poduszkę przed spaniem.
 2. Innym nie mniej ciekawym pomysłem jest zakupienie dziecięcych bucików, zapakowanie ich i wręczenie jako prezent na szczególną okazję, urodziny czy pod choinkę, jeśli jest taka możliwość.
 3. Wiele przyszłych mam, które chcą przekazać informacje o ciąży swoim mężom, wykorzystuje również pierwsze zdjęcie USG. Oczywiście większość Panów nic na nich nie zobaczy, jednak takie zdjęcie zawsze kojarzy im się tylko i wyłącznie z małą fasolką.
 4. Zaproszenie męża na kolację i wręczenie mu zdjęcia usg podczas deseru sprawi, że zapamięta on ten wieczór na bardzo długo i chętnie będzie go wspominał.
 5. Gdy dowiadujesz się, że jesteś w ciąży, daj ponieść się swojej fantazji! Jeśli Twój mąż jest hobbysta, połącz tę dobrą nowinę z jego pasją, wręczając mu mały samochodzik czy miniaturkę aparatu. Być może od razu nie zorientuje się, o co chodzi, jednak po dłuższym zastanowieniu na pewno dojdzie do tego, o co w tym wszystkim chodzi.
 6. Wiele Pań, które dowiadują się o ciąży blisko Dnia Ojca, mogą wykorzystać tę okazję do świętowania. Wręcz mu zatem drobny upominek przeznaczony dla najwspanialszego taty na świecie.
 7. Jak powiedzieć mężowi o ciąży? Zorganizuj kolację dla rodziny i przyjaciół i zadbaj o elementy związane z dzieckiem, np. Balony w kształcie smoczka, butelki lub bobasa. Wszyscy, włącznie z mężem będą zaskoczeni, ale na pewno bardzo pozytywnie.
 8. Gdy kobieta dowiaduje się, że spodziewa się dziecka, w jej głowie od razu pojawia się myśl o kompletowaniu wyprawki. Informacja o ciąży, którą chcemy przekazać mężowi, może być pierwszym zakupem w tym celu, np. Buciki, smoczek lub kocyk dziecięcy.
 9. Jeśli posiadacie już dzieci, możesz wykorzystać ich do przekazania mężowi wspaniałej nowiny. Zakup dzieciom koszulki z napisem: Starszy brat lub Starsza siostra. Twojemu parterowi może chwilę zająć, zanim je zauważy, ale na pewno nie umknie to jego uwadze.
 10. Ponieważ zakochani bardzo często robią sobie wspólne zdjęcia, możesz niespostrzeżenie wykonać znak serca na brzuchu. Gdy będziecie razem oglądać odbitki, na pewno zostanie on zauważony.
 11. Jeśli Twój parter lubi zdrapki, zamów dla niego specjalną, której nagrodą będzie potomek. Możesz również wykonać ją sama, wykorzystując zdjęcie USG, które należy pokryć farbą akrylową z płynem do paznokci. Gdy już wyschnie, będzie gotowa do drapania.
 12. Zakupy w domu robi Twój mąż? Napisz mu listę z zakupami, zaczynając ją: Kochany Tato kup…być może okaże się, że wróci ze sklepu bez jednego produktu, jednak bardzo szczęśliwy. Zamiast początku możesz także na liście umieścić produkty dla dziecka jak mleko lub pampersy.
 13. Do przekazania tej wspaniałej wiadomości możesz wykorzystać również domowego pupila. Zawiąż mu smoczek lub buciki na obroży. Gdy Twój mąż będzie chciał się z nim przywitać po ciężkiej pracy, na pewno je zauważy.
 14. Nic tak bardzo nie kojarzy się z ciążą, jak zachcianki kobiety w ciąży. Poproś męża o przygotowanie ci słodkiego deseru i nałóż go sobie na jednym talerzu z ogórkiem kiszonym.
 15. Gd Twój mąż pracuje w innym mieście lub kraju, możesz przekazać mu wiadomość o ciąży, wysyłając mu kartkę z gratulacjami.
 16. Spędzając razem wspólny wieczór przy winie, zorganizuj zabawę, której hasłem będzie: Będziesz Tatą! Może być to wykreślanka lub koło fortuny.
 17. Bądź wspaniałą żoną, która przygotuje swojemu mężowi kanapki do pracy. W środku bułki umieść karteczkę z napisem: Będziesz Tatą!
 18. Zakup wyprawki związany jest także z dodatkowym miejscem w szafie. Uprzątnij kilka półek, gdy Twój mąż zapyta Cię, po co to zrobiłaś, poinformuj go, że to miejsce dla nowego członka rodziny.
 19. W Internecie możesz znaleźć oferty, dzięki którym to właśnie ktoś sławny, idol Twojego męża przekaże mu tę wspaniałą wiadomość. Twój parter na pewno będzie bardzo pozytywnie zaskoczony taką niespodzianką.
 20. Jak powiedzieć mężowi o ciąży? Na przykład kup pościel dla rodziców, której jest naprawdę sporo do wyboru. Najbardziej popularna podzielona jest na dwie części. Na jednej z nich widnieje napis: Tutaj śpi Tata.
 21. Innym, ciekawym sposobem na poinformowanie męża o ciąży jest rozłożenie w całym domu gazet o tematyce ciąży lub dziecka. Zostaw je w kuchni, w salonie lub w łazience, a Twój ukochany na pewno szybko je zauważy.
 22. Koszulka z napisem: najwspanialszy Tata lub Będę Tatą, podarowana na święta lub na urodziny sprawi, że ten dzień będzie niezapomniany, a dodatkowo świętować będziecie mogli wspólnie z całą rodziną.
 23. Ciastko z niespodzianką, w którym umieścisz karteczkę z informacją, że Wasza rodzina się powiększy, na pewno mile zaskoczy Twojego męża.
 24. Bardzo unikalnym pomysłem, aby Twój mąż dowiedział się o powiększeniu rodziny, jest podrzucenie na jego biurko w pracy ramki ze zdjęciem USG. Pamiętaj, tylko by kolega z pracy poinformował go, że to prezent od Ciebie. W innym przypadku może pomyśleć, że to ich żart.
 25. Namaluj na swoim brzuchu zabawny napis lub rysunek zwiastujący bobasa w drodze. Twój mąż wieczorem na pewno zauważy Twoje dzieło i nie będzie mógł zasnąć przez długi czas.
 26. Kup swojemu mężowi poradnik bycia dobrym tatą i wręcz mu ten jakże drobny upominek. Będzie bardzo zaskoczony, a książka na pewno zostanie przeczytana.
 27. Zostaw mu w samochodzie balon z helem w kształcie dzidziusia. Dy będzie wybierał się do pracy, na pewno skojarzy, o co chodzi i wróci do domu w skowronkach.
 28. Wręcz mężowi kubek, na którym po zalaniu gorącą wodą będzie widoczne zdjęcie usg lub napis informujący, że zostanie ojcem. Na pewno będzie bardzo chętnie z niego korzystał, a dodatkowo będzie to wspaniała pamiątka na resztę życia.
 29. Wspaniałe pomysły jak powiedzieć mężowi o ciąży związane są ze stworzeniem pudełka z niespodzianką, w którym możesz umieścić buciki, smoczek, butelkę i zdjęcie usg, z karteczką: Gratulacje!
 30. Aby zaskoczyć swojego męża wiadomością o nadchodzącym bobasku, możesz zamówić album rodzinny, w którym umieścisz zdjęcia członków rodziny i zdjęcie z USG.

Wszystkie wyżej wymienione pomysły jak powiedzieć mężowi o ciąży stały się popularnymi, unikatowymi sposobami na obwieszczenie tej wspaniałej nowiny nie tylko mężowi, ale także rodzicom, rodzinie i przyjaciołom. Dzięki nim, wszyscy zapamiętają tę chwilę na całe życie i będą ją już zawsze wspominali. A Wy będziecie mogli cieszyć się razem z nimi!

pozytywny wynik ciazowy

Jak nigdy nie przekazywać mężowi wieści o ciąży?

O tyle o ile sposobów na poinformowanie męża jest nieskończenie wiele i wszystko zależy od naszej kreatywności, o tyle czas powiedzenia mu o dziecku powinien być dobrze przemyślany. Istnieją miejsca, w których nie powinniśmy tego robić, ze względu na to, że nie wiemy, jak zareaguje. Może być zaskoczony, a nawet chwilowo w lekkim szoku. Na przykład nigdy nie powinno robić się tego w trakcie jazdy, ponieważ może on gwałtownie zahamować i narazić nie tylko Was, ale również innych kierowców.

Jeśli natomiast nie staraliście się o dziecko, ciąża nie była wiec zaplanowana, to nie najlepszym sposobem jest informowanie o niej męża na przyjęciu, wśród rodziny i przyjaciół. Może być on bardzo zaskoczony, a wtedy jego zachowanie jest nieodgadnione. W takiej sytuacji lepiej powiedzieć mu w cztery oczy, by w razie konieczności móc to na spokojnie przegadać.