kobieta w ciazy w bieliznie

Bielizna w ciąży – jaką bieliznę powinna nosić ciężarna?

Ciało kobiety podczas ciąży diametralnie się zmienia. Nie, tylko jeśli chodzi o rosnący z miesiąca na miesiąc brzuch, ale również na wrażliwszą skórę. Powinna ona w tym czasie o siebie szczególnie dbać, zapewniając sobie możliwie jak najlepszy komfort. Jedną z rzeczy, na które powinna zwrócić szczególną uwagę, jest dobór odpowiedniej bielizny. Jaka bielizna dla kobiet w ciąży będzie odpowiednia?

Bielizna w ciąży – jak wybrać?

Ciało kobiety w czasie ciąży zmienia się i jest to oczywiste. Rośnie nie tylko brzuch, ale również piersi i biodra. Często również pojawiają się obrzęki, które spowodowane są zatrzymaniem wody w organizmie, wszystkie elementy garderoby stają się więc niewygodne i zbyt ciasne. W takiej sytuacji zmuszona jest ona do jej wymiany, nie należy jednak zapominać o również ważnych elementach, jakim jest bielizna. Wygodny biustonosz, nie za ciasne rajstopy i przepuszczające powietrze majtki sprawią, że będzie ona czuła się swobodnie.

Bielizna dla kobiet w ciąży przede wszystkim powinna być luźna, tak by nie uciskała brzucha, bioder, zwłaszcza jeśli mamy problemy ze wspomnianymi obrzękami. Ponadto najlepiej jest zrezygnować z takich dodatków jak fiszbiny, koronki lub inne usztywnienia, jej krój powinien być możliwie jak najprostszy. Wiele mam poleca tę sportowa, która ich zdaniem jest najwygodniejsza.

Na rynku pojawił się szeroki wybór bielizny ciążowej, która przystosowana jest dla przyszłych mam. Co je wyróżnia? Wykonana jest z bawełny, włókien bambusowych i konopnych, czyli wykonane z bezpiecznego materiału. Często są one bezszwowe, pozbawione koronek, falbanek oraz innych dodatków, które mogłyby ocierać naciągnięta skórę.

bielizna ciazowa

Jaką bieliznę nosić w ciąży?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Najlepsza bielizna w ciąży to ta, która wykonana jest z naturalnych materiałów. Te wykonane z poliestru czy sztucznych materiałów niestety nie tylko nie przepuszczają powietrza, co jest bardzo ważne zwłaszcza dla przyszłej mam, ale także powodują otarcia. Nie oznacza to jednak, że panie nie mogą wyglądać seksownie i muszą rezygnować z romantycznej bielizny, ponieważ na rynku dostępne jest na przykład ta wykonana z jedwabiu, która jest bardzo delikatna. W pierwszych miesiącach ciąży, gdy brzuszek jest jeszcze słabo widoczny, nie musimy zmieniać dotychczasowej bielizny. W kolejnych natomiast warto, jest zakupić sobie tę dedykowaną dla kobiet w ciąży, która nie uciska, sporego już brzucha jest przystosowana do ciała, które wymaga dodatkowej pielęgnacji.

Jaki biustonosz wybrać dla ciężarnej?

Nie tylko rosnący brzuch i odpowiednie majtki są elementem, który należy brać pod uwagę podczas zakupów nowej bielizny. Oczywiste jest, że panie spodziewające się potomka mają również biust, który z miesiąca na miesiąc najczęściej staje się większy. Staje się on także bardziej bolesny a sutki wrażliwsze, co sprawia, że należy zapewnić sobie biustonosz, który będzie dawał nam ogromne poczucie komfortu. Na okres dziewięciu miesięcy najlepiej jest zrezygnować z fiszbin, dodatków oraz wszelkich ozdób typu zakładki czy koronki. Bielizna dla kobiet w ciąży powinna nie tylko dobrze podtrzymywać biust, ale też chronić go przed różnymi dolegliwościami, nie podrażniając brodawek. Na początku ciąży piersi są nabrzmiałe i bolesne, pod koniec natomiast są one rozmiarowo sporo większe i tracą na jędrności. Dlatego też najlepszym wyborem będą biustonosze o szerokich ramiączkach, które dźwigając biust, nie będą wpijały się w nasze ramiona. Podczas zakupów należy mieć na uwadze nie tylko materiał, z którego jest on wykonany, ale również na rozmiar, który powinien być dopasowany i obwód ciała, by nie był zbyt ciasny.

Jakie majtki wybrać w ciąży?

Jeśli chodzi o majtki w ciąży, to przyszłe mamy bardzo chętnie wymieniają się na wszelkich forach swoim doświadczeniem. Okazuje się, że największe kontrowersje wzbudzają stringi. Mimo że nie ma medycznych przeciwwskazań do ich noszenia, to kobiety opowiadają o tym, z jak wieloma infekcjami w czasie ciąży musiały się borykać przez ich noszenie. Lekarze również zalecają, by wybierać bieliznę luźną i zabudowaną.

Wybierając majtki w ciąży, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Nie tylko to, aby odczuwać wygodę i komfort, ale powinny one spełniać też inne bardzo ważne funkcje. Na przykład powinny zapewniać nam one ochronę przez wszelkimi przeziębieniami i infekcjami oraz chronić nasz układ moczowy, który i tak jest już narażony.

Najpopularniejsze i najbardziej polecane są elastyczne figi. Dlaczego? Ponieważ nie tylko nie uciskają one dużego już brzucha, ale dodatkowo nie rolują się i nie zsuwają. Na rynku znajdziemy modele, które są niskie i noszone są pod nim lub te typowo ciążowe, które mają wysoki stan. Jeśli wybierzemy model, który znajduje się na połowie brzucha, to niestety majtki w ciąży nie spełnią swojej funkcji i będą się nam ciągle zsuwały, co będzie bardzo niewygodne. Warto jest też pamiętać o tym, że wszystkie dodatki typu diamenty, koronki, zapinki czy suwaczki będą dodatkowo uwierały naszą skórę, powodując niekomfortowe otarcia.

ciezarna w bieliznie

Rajstopy ciążowe – jakie wybrać?

Nie tylko biustonosze i majtki są elementami bielizny, na które należy zwrócić uwagę podczas ciąży. Wchodzą w ich skład również skarpety, rajstopy i pończochy, które, jeśli źle dobierzemy, będą powodowały obrzęki i otarcia. Najbardziej niekomfortowe są te, które posiadają w swojej budowie ściągacze, ponieważ to właśnie one powodują obrzęki, przy czym pojawiają się też otarcia i uciski, a ciało ma trudności z odprowadzaniem wody.

Na rynku znajdziemy rajstopy uciskowe, które nie tylko pobudzają prawidłowe krążenie, ale również ułatwiają odprowadzanie krwi w kierunku serca. Dodatkowo posiadają inne zbawienne funkcje jak zniwelowanie żylaków, ochrona przed obrzękami i boleściami. Jeśli chodzi o skarpetki w ciąży, to musimy mieć na uwadze, że to właśnie stopy w ciągu dziewięciu miesięcy puchnął nam najczęściej. Dlatego też nie powinny mieć one ciasnych ściągaczy, a materiał, z którego powinny być wykonane, powinien przepuszczać powietrze i być luźniejszy. Świetnie sprawdzą się zatem te bawełniane i modele sportowe.

Okazuje się, że bielizna dla kobiet w ciąży powinna być wygodna i luźna, tak by nie hamować odprowadzania wody z organizmu i zniwelować powstawanie obrzęków. Oczywiste, że każda kobieta chce czuć się seksowanie, nawet gdy spodziewa się dziecka, a jej ciało diametralnie się zmienia. Nie ma konieczności z tego rezygnować. Na rynku dostępne są modele, które zapewniają paniom nie tylko komfort, bezpieczeństwo, ale również seksapil. Najważniejsze jest tylko to, by wybierać modele wykonane z naturalnych materiałów, zarówno, jeśli chodzi o biustonosze, majtki, jak i skarpety.