Imiona żeńskie – pełna baza 985 imion dla dziewczynek

Wybór imienia dla dziewczynki to niezwykle ważna decyzja, ponieważ będzie towarzyszyć jej przez całe życie. Istotne jest to, aby rozważyć wiele różnych czynników podczas podejmowania decyzji o idealnym imieniu. Możesz pomyśleć o znaczeniu tego imienia lub o tym, jakie inne nazwy rodzinne lub kulturowe mogą być w nim zawarte.

Możesz również rozważyć, jak to imię może brzmieć w połączeniu z Twoim nazwiskiem i czy są jakieś przezwiska związane z nim, których Twoja córka może nie lubić. Dodatkowo musisz pomyśleć o tym, jak łatwo ludzie będą mogli wymówić i przeliterować jej imię – jeśli będzie zbyt skomplikowane lub trudne do zapamiętania, może się z nim zmagać przez całe życie. Ostatecznie jednak wybór imienia dla dziewczynki powinien być przyjemnym procesem; nie spiesz się i zdecyduj się na coś, co będzie odpowiednie zarówno dla Ciebie, jak i Twojego maleństwa.

Spis treści

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek z roku 2021.

 1. Zuzanna (liczba dziewczynek nazwanych tym imieniem w roku 2021.)
 2. Zofia 3178
 3. Hanna 3064
 4. Julia 3022
 5. Maja 2812
 6. Laura 2679
 7. Oliwia 2377
 8. Alicja 2362
 9. Lena 2309
 10. Pola 2190

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek z roku 2020.

 1. Zuzanna (liczba dziewczynek nazwanych tym imieniem w roku 2020.)
 2. Zofia 3178
 3. Hanna 3064
 4. Julia 3022
 5. Maja 2812
 6. Laura 2679
 7. Oliwia 2377
 8. Alicja 2362
 9. Lena 2309
 10. Pola 2190

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek z roku 2019

 1. Zuzanna 8456 (liczba dziewczynek nazwanych tym imieniem w roku 2019.)
 2. Julia 8189
 3. Zofia 7737
 4. Maja 7435
 5. Hanna 7382
 6. Lena 6815
 7. Alicja 5229
 8. Maria 5139
 9. Oliwia 4858
 10. Amelia 4732

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek z roku 2018

 1. Zuzanna 8866 (liczba dziewczynek nazwanych tym imieniem w roku 2018.)
 2. Julia 8468
 3. Maja 8033
 4. Zofia 7928
 5. Hanna 7723
 6. Lena 7650
 7. Alicja 5759
 8. Maria 5442
 9. Amelia 5310
 10. Oliwia 5058

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek z roku 2017

 1. Julia 9374 (liczba dziewczynek nazwanych tym imieniem w roku 2017.)
 2. Zuzanna 9182
 3. Zofia 8441
 4. Lena 8289
 5. Maja 8056
 6. Hanna 7923
 7. Amelia 6338
 8. Alicja 6035
 9. Maria 5408
 10. Aleksandra 5352

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek z roku 2016

 1. Zuzanna 8837 (liczba dziewczynek nazwanych tym imieniem w roku 2016.)
 2. Julia 8637
 3. Lena 8367
 4. Maja 8303
 5. Hanna 7948
 6. Zofia 7702
 7. Amelia 6598
 8. Alicja 5692
 9. Aleksandra 5428
 10. Natalia 4809

Jakie są najczęściej wybierane imiona dla dziewczynek w USA?

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek zwykle zmieniają się z roku na rok, ale są pewne stałe. W ostatnich latach Emma była najczęściej wybieranym imieniem dla dziewczynek w Stanach Zjednoczonych, a następnie Olivia i Ava. Inne popularne imiona to Sophia, Isabella, Mia, Charlotte, Amelia i Harper. Imiona te stały się coraz bardziej popularne w ciągu ostatnich kilkunastu lat ze względu na ich staranne połączenie tradycyjnych i nowoczesnych elementów.

Mogą one reprezentować różne kultury, a jednocześnie są na tyle unikalne, aby się wyróżniać. Imiona takie jak te często wywołują silne uczucia i mogą być nawet wykorzystywane do przekazywania pewnych wartości, które rodzice mogą chcieć zaszczepić swoim dzieciom. Ostatecznie, wybór imienia dla swojej córki jest ważną decyzją, która nie powinna być traktowana pochopnie.

Które imiona żeńskie są najczęściej nadawane w Polsce?

W Polsce jednymi z najpopularniejszych imion żeńskich są Zofia, Anna, Maria i Kinga. Są to cztery najpopularniejsze imiona żeńskie nadawane dzieciom od lat 50. Inne popularne imiona to Maja, Natalia, Joanna, Aleksandra i Weronika. Istnieje również wiele innych popularnych imion, takich jak Julia, Karolina, Agnieszka i Ewa.

Wszystkie te imiona mają polskie korzenie, a wiele z nich pochodzi ze źródeł biblijnych. Na przykład Zofia oznacza mądrość w języku greckim, a Anna pochodzi od Hannah, co oznacza łaskę w języku hebrajskim.

Pod względem popularności Zofia pozostaje na szczycie od dziesięcioleci, a Anna stała się ostatnio drugim najpopularniejszym imieniem w Polsce. Dzięki zróżnicowanej gamie imion pochodzących z Polski łatwo jest znaleźć wyjątkowe imię dla swojej córki.

Jakie są najrzadsze damskie imiona w Polsce i na świecie?

Jeśli chodzi o rzadkie imiona kobiece, Polska ma kilka naprawdę wyjątkowych propozycji. Imiona takie jak Zuzanna, Malwina czy Sława są dość rzadkie i można je znaleźć tylko w niektórych regionach kraju.

To samo dotyczy całego świata. Sstnieją pewne niezwykłe imiona, które istnieją tylko w pewnych obszarach lub kulturach. Przykładami są Amena z Pakistanu, Ilonka z Węgier, a nawet Yuki z Japonii. Podczas gdy te imiona mogą nie być powszechne wszędzie, często mogą zapewnić unikalny zwrot do imienia dziewczynki.

Oczywiście, jeśli szukasz czegoś naprawdę wyjątkowego, masz wiele opcji do wyboru. Istnieje niezliczona ilość rzadkich imion kobiecych.

Czy są w Polsce zakazane imiona żeńskie?

W Polsce nie ma oficjalnej listy zakazanych imion żeńskich. Jednak niektórzy rodzice mogą być zniechęceni do używania pewnych imion ze względu na konotacje kulturowe lub religijne.

Na przykład imię „Magdalena” jest kojarzone z Marią Magdaleną i dlatego może nie być wybierane przez rodziny katolickie dla swojej córki. Podobnie, imiona wywodzące się od pogańskich bogów lub bogiń, takie jak Freya lub Frigg, byłyby prawdopodobnie unikane przez tych, którzy są religijnie konserwatywni.

Dodatkowo niektóre nazwiska mogą być używane jako imię w Polsce, ale mają one staroświecki charakter i nie są często spotykane wśród młodszych pokoleń. Dlatego też, chociaż nie ma oficjalnej listy zakazanych imion żeńskich w Polsce, wielu rodziców decyduje się unikać pewnych imion ze względu na ich kulturowe lub religijne implikacje.

Staropolskie imiona dla dziewczynek

W Polsce istnieje sporo starych imion, które tradycyjnie nadawano dziewczynkom. Imiona te często mają głębokie znaczenie historyczne i religijne, ponieważ wiele z nich było przekazywanych przez pokolenia polskich rodzin.

Niektóre z najbardziej popularnych staropolskich imion dla dziewczynek to Agnieszka, Aniela, Bogdana, Dorota, Elżbieta, Halina, Irena, Jadwiga, Krystyna, Magdalena, Natalia i Wanda. Każde imię ma swoje unikalne znaczenie i konotacje, które są związane z historią i kulturą Polski.

Wiele z tych imion ma również duchowe powiązania, które odzwierciedlają tradycyjne wierzenia Polaków. W Polsce bardzo powszechne jest wybieranie przez rodziców jednego z tych tradycyjnych imion dla swoich córek, aby uhonorować ich dziedzictwo i utrzymać przy życiu tradycje z pokolenia na pokolenie.

Starodawne imiona dla dziewczynek

Starodawne imiona dla dziewcząt mogą być jednymi z najpiękniejszych, unikalnych i znaczących. Te nazwy często pochodzą z klasycznych kultur, takich jak starożytna Grecja, Rzym i Egipt.

Imiona takie jak Kleopatra, Afrodyta, Atena, Izabela i Nefertiti to tylko kilka przykładów potężnych postaci kobiecych, których imiona pozostają dziś ponadczasowe. Inne popularne starożytne imiona dla dziewczyn to greckie boginie Artemida i Hera lub rzymskie boginie Junona i Wenus.

Piękno tych starożytnych imion żeńskim polega na tym, że są one przesiąknięte historią i mają mityczną jakość, która nigdy się nie starzeje. Mogą nawet dać Twojej córce trochę przewagi, jeśli chodzi o odrębność ich nazwy.

Jakie są najczęściej i najrzadziej wybierane angielskie imiona żeńskie?

Najpopularniejsze angielskie imiona żeńskie to Emma, Olivia, Ava, Isabella, Sophia i Charlotte. Te imiona były popularne przez ostatnie kilkadziesiąt lat i nadal są jednymi z najlepszych wyborów dla nowych rodziców.

Z drugiej strony, niektóre z najmniej powszechnych angielskich imion żeńskich to Rhiannon, Serenity, Astrid, Freya, Genevieve i Atena. Te niezwykłe imiona nie są tak znane, jak Emma czy Olivia, ale często reprezentują specjalne znaczenia lub rodzinne dziedzictwo.

Niezależnie od tego, jakie imię rodzice wybiorą dla swojej córki, prawdopodobnie będą dumni z wyjątkowego imienia, które wybrali.

Gdzie można znaleźć wszystkie imiona żeńskie?

Znalezienie wszystkich imoin żeńskich może być trudnym zadaniem, ale istnieje kilka zasobów dostępnych do pomocy. Najlepszym miejscem do rozpoczęcia jest internet. Istnieją dziesiątki stron internetowych, które zapewniają bazy danych nazw żeńskich z całego świata. Możesz szukać według kraju lub regionu, języka, a nawet znaczenia lub pochodzenia.

Wiele z tych stron oferuje również szczegółowe wyjaśnienia każdej nazwy, a także sugestie dotyczące podobnych. Dodatkowo książki mogą być świetnym źródłem do znalezienia imion żeńskich. Książki często zawierają długie listy w porządku alfabetycznym i mogą mieć specjalne sekcje poświęcone popularnym lub tradycyjnym nazwom z pewnych kultur lub regionów. Biblioteki są doskonałym miejscem do znalezienia książek na ten temat, a nawet możesz natknąć się na rzadkie tytuły, których nie znajdziesz w Internecie.

Rozmowa z rodziną i przyjaciółmi to kolejny sposób na odkrycie różnych imion żeńskich. Zapytaj o wszelkie nietypowe lub interesujące wybory, które były przekazywane przez pokolenia, co pomoże znaleźć naprawdę unikalne opcje imion dla dziewczynek.

Jakie są popularne polskie imiona damskie na S i co oznaczają?

Polskie imiona żeńskie na S zazwyczaj mają za sobą piękne znaczenie. Jednym z najpopularniejszych imion jest Sylwia, co po polsku oznacza „światło” lub „jasny”. To imię jest zwykle nadawane dziewczynom, które są inteligentne, wesołe i żywe.

Innym popularnym imieniem jest Sabina, która również ma pozytywne znaczenie i reprezentuje siłę i odporność. Pochodzi od łacińskiego słowa oznaczającego „silny” lub „potężny”.

Inne popularne imiona to Sybilla, która oznacza „prorok”, Stanisława, która oznacza „chwałę” oraz Stefania, która ma znaczenie „ukoronowana”. Wszystkie te imiona oznaczają piękno na swój sposób i mogą być świetnym sposobem na uhonorowanie narodzin maleństwa. Mogą być również używane jako pierwsze imię lub jako część dłuższej nazwy, takiej jak: Sylwia Anna lub Sabina Joanna.

Ile można mieć imion w Polsce?

W Polsce dopuszczalne jest nadanie maksymalnie dwóch imion dla dziecka. Jest to powszechna praktyka w polskiej kulturze i często jest postrzegana jako oznaka szacunku dla rodziców, którzy wybrali te imiona.

Z reguły każde imię ma swoje znaczenie, które odzwierciedla wartości wyznawane przez rodzinę. Tradycją jest, że jedno imię pochodzi z linii rodowej ojca, a drugie z linii rodowej matki. Jednakże, w niektórych przypadkach, może być dopuszczalne przypisanie więcej niż dwóch imion, jeśli mają one większy poziom ważności lub znaczenia dla rodziny.

Ponadto, mogą również wystąpić sytuacje, w których oboje rodzice lub dziadkowie zgodzili się na dodatkowe imię, które ma szczególne powiązania z ich rodzinami lub kulturą. Ostatecznie to, czy dziecko może otrzymać więcej niż dwa imiona, zależy od preferencji i przekonań jego rodziców.

W jaki sposób wybrać najładniejsze imię dla dziewczynki?

Wybierając najładniejsze imię dla dziewczynki, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze należy zastanowić się, jakie imię pasuje do osobowości Twojego malucha.

Następnie poszukaj imienia, które odzwierciedla te cechy. Jeśli jest bardziej delikatna i słodka, poszukaj czegoś bardziej kobiecego i wdzięcznego.

Trzeba również wziąć pod uwagę znaczenie imion i związanych z nimi historii – imię może nieść potężną symbolikę, którą możesz chcieć zawrzeć w historii życia swojej córki. Dodatkowo popularne trendy mogą pomóc Ci zawęzić opcje.

Rozważ imiona, które są obecnie popularne, ale z pewnymi zmianami, takimi jak dodanie nieoczekiwanej litery lub lekka modyfikacja pisowni, aby uczynić je wyjątkowym. Na koniec skonsultuj się z członkami rodziny, aby sprawdzić, czy mają jakieś sugestie lub pomysły z własnych kultur lub wierzeń, które mogłyby uczynić jej imię wyjątkowym i znaczącym.

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “A”

Aahana
Aaliyah
Abigail
Ada
Adamina
Adel
Adela
Adelajda
Adelia
Adelina
Adriana
Adrianna
Agata
Agatha
Agathe
Agnieszka
Aida
Aila
Aimee
Aisha
Aisza
Aitana
Ajsza
Ala
Alana
Alba
Albina
Aldona
Aleksa
Aleksander
Aleksandra
Alena
Alessandra
Alessia
Alexa
Alexandra
Alexia
Aleyna
Alfreda
Alia
Alice
Alicia
Alicja
Alina
Alisa
Alisha
Alisiya
Alissia
Alita
Aliya
Alma
Alvira
Alya
Alyssa
Amaia
Amalia
Amanda
Amarachi
Amaya
Amber
Amela
Amelia
Amélia
Amelie
Amélie
Amina
Amira
Amna
Amy
Ana
Anabel
Anabela
Anabell
Anabella
Anabelle
Anastasia
Anastasiia
Anastazja
Anatola
Anatolia
Anda
Andrea
Andrzela
Andzelika
Andżela
Andżelika
Anelia
Aneta
Anetta
Angel
Angela
Angelica
Angelika
Angelina
Ania
Aniela
Anika
Anisa
Anita
Anna
Annabell
Annabella
Annabelle
Annika
Antonella
Antonia
Antonina
Anya
Apollonia
Apolonia
Aria
Ariadna
Ariana
Arianna
Ariela
Ariela
Arielle
Arina
Arlena
Arleta
Arletta
Arlo
Arnika
Arya
Asel
Ashley
Asia
Asiya
Asma
Asteja
Asteria
Astrid
Asya
Atena
Athena
Audrey
Augustyna
Aurelia
Aurika
Aurora
Ava
Aya
Ayesha
Ayla
Aylin
Ayşe

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “B”

Balbina
Bao
Bảo
Barbara
Basia
Beata
Bella
Berenika
Bernadeta
Bernadetta
Bernarda
Bianca
Bianka
Bibianna
Blanca
Blanche
Blanka
Bogda
Bogdana
Bogna
Bogumiła
Bogusława
Bożena
Bronisława
Brunchilda
Brygida

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “C”

Cameron
Camila
Camilla
Cansu
Carla
Carlotta
Carmen
Carolina
Caroline
Cataleya
Cattleya
Cecylia
Celestyna
Celia
Celina
Celine
Cesia
Chanel
Chanell
Chantal
Chara
Charlotte
Chiara
Chloe
Chloé
Christina
Cirilla
Claire
Clara
Clarissa
Claudia
Clea
Cornelia
Cristina
Cynthia
Cyntia
Czesława

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “D”

Dafne
Dagmara
Dagna
Daisy
Dajana
Dalia
Damroka
Dana
Daniela
Daniella
Danuta
Daria
Darina
Daryna
Dąbrówka
Debora
Delfina
Diana
Dilara
Dina
Dobrawa
Dobrochna
Dobromiła
Dobrosława
Dominika
Domroka
Donata
Dora
Dorota
Dżesika

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “E”

Edmunda
Edyta
Eftalia
Ela
Eleanor
Elena
Eleni
Eleonora
Eliana
Elif
Elin
Elina
Elisa
Elisabeth
Elise
Eliza
Elizabet
Elizabeth
Elizaveta
Ella
Ellen
Ellie
Elmira
Elora
Elsa
Eltefia
Elwira
Elza
Elzna
Elżbieta
Ema
Emanuela
Emi
Emila
Emili
Emilia
Emiliana
Emilie
Emiliia
Emily
Emine
Emma
Emmy
Erika
Erin
Erna
Eryka
Escada
Esme
Esmeralda
Estelle
Estera
Eugenia
Eulalia
Eunika
Eva
Evelina
Evelyn
Ewa
Ewelina

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “F”

Fabia
Fabiola
Fatima
Fatma
Faustyna
Felicia
Felicja
Feliksa
Filomena
Flawia
Flora
Florencja
Florentina
Florentyna
Florianna
Francesca
Franciszka
Franka
Freja
Frida

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “G”

Gabi
Gabriela
Gabriella
Gabryela
Gabryjela
Gaia
Gaja
Gajane
Gaya
Gemma
Genowefa
Georgia
Gertruda
Gia
Giselle
Giulia
Gizela
Gloria
Grace
Gracja
Gracjana
Grażyna
Greta

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “H”

Halina
Halszka
Hana
Hania
Hanka
Hanna
Hannah
Heidi
Helen
Helena
Henia
Henryka
Hermenegilda
Hiacynta
Hoai
Honorata
Hortensja

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “I”

Ida
Idalia
Iga
Ilaria
Ilia
Iliana
Ilona
Iman
Ina
India
Ines
Inés
Inessa
Inez
Inga
Ingrid
Inka
Irena
Irene
Irina
Iris
Irma
Irmina
Isabel
Isabell
Isabella
Isabelle
Isla
Ismena
Iva
Ivana
Ivanka
Ivanna
Ivy
Iwa
Iwanka
Iwona
Iza
Izabela
Izabella
Izyda

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “J”

Jadwiga
Jaga
Jagienka
Jagna
Jagoda
Jana
Janette
Janina
Janka
Jasmin
Jasmina
Jasmine
Jaśmina
Jennifer
Jesika
Jessica
Jessika
Jewa
Joanna
Jola
Jolanta
Josephine
Jowita
Joyce
Józefa
Józefina
Judith
Judyta
Julia
Juliana
Julianna
Julie
Juliet
Juliette
Julita
Justine
Justyna
Jutrzenka

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “K”

Kaia
Kaila
Kaja
Kajla
Kajra
Kala
Kalina
Kama
Kamelia
Kamila
Kamilia
Kamilla
Karen
Karina
Karla
Karmen
Karolina
Kasandra
Kasjana
Kataleja
Katarzyna
Kateryna
Kathrin
Katia
Katie
Katja
Katrina
Kaya
Kayah
Kayla
Kesja
Khloé
Kiara
Kim
Kimberly
Kinga
Kira
Klara
Klarysa
Klaudia
Klaudyna
Klementyna
Kleopatra
Konstancja
Kora
Koralina
Kordelia
Kornelia
Kristina
Krystyna
Ksenia
Ksymena

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “L”

Laila
Laima
Lajla
Lana
Lara
Larisa
Larissa
Larysa
Latika
Laura
Laurencja
Lavinia
Lawinia
Layla
Lea
Léa
Leah
Leandra
Leia
Leila
Lejla
Lena
Léna
Lenka
Lenna
Leokadia
Leona
Leoni
Leonia
Leonie
Leti
Leticia
Letisia
Letizia
Letycja
Letysja
Leyla
Lia
Lía
Liana
Lidia
Ligia
Lija
Lila
Lili
Lilia
Lilian
Liliana
Liliane
Lilianna
Lilit
Lilith
Liljana
Lilla
Lilli
Lillian
Lilliana
Lilly
Lily
Lina
Linda
Lisa
Liubov
Livia
Liwia
Liwiana
Liza
Lola
Lora
Lorena
Loretta
Lotta
Louisa
Louise
Lucia
Lucja
Lucy
Lucyna
Ludmiła
Ludovica
Ludwika
Luisa
Luiza
Lukrecja
Luna
Lusi
Lydia

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “Ł”

Łucja

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “M”

Madeleine
Madlen
Magda
Magdalena
Magnolia
Maia
Maira
Maja
Majka
Malena
Malgorzata
Malika
Malina
Malvina
Malwina
Małgorzata
Manuela
Marcela
Marcelina
Marceline
Marcjanna
Margaret
Margarita
Margaryta
Margerita
Margot
Maria
María
Mariam
Mariame
Mariana
Marianna
Marica
Marie
Mariem
Marieta
Marietta
Mariia
Marija
Marika
Marina
Mariola
Marisa
Marita
Marlena
Marsela
Marta
Martina
Martyna
Marwa
Mary
Maryam
Maryla
Maryna
Marysia
Marzanna
Marzena
Masha
Masza
Mathilda
Mathilde
Matilda
Matilde
Matylda
Maur
Maura
Maya
Mayah
Medina
Megan
Megi
Mela
Melani
Melania
Melanie
Melek
Melisa
Melissa
Melody
Mercedes
Meryem
Mia
Michaela
Michalina
Michelle
Miglena
Mija
Mika
Mila
Milana
Milena
Milla
Millena
Miła
Miłosława
Minh
Mira
Mi̇ra
Miranda
Mirela
Mirella
Miriam
Mirosława
Miya
Molly
Mona
Monika

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “N”

Nadia
Nadin
Nadine
Nadiya
Nadja
Nadzieja
Naila
Nana
Naomi
Nare
Narina
Nastazja
Nastia
Nasturcja
Natalia
Natalie
Nataliia
Natasha
Natasza
Nathalie
Nawojka
Nel
Nela
Neli
Nelia
Nell
Nella
Nelli
Nellie
Nelly
Neyla
Ngoc
Nicol
Nicola
Nicole
Nika
Nikol
Nikola
Nikoleta
Nikoletta
Nikolina
Nila
Nina
Noela
Noelia
Noemi
Nomi
Nora

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “O”

Octavia
Oda
Odeta
Odetta
Ofelia
Oksana
Oktawia
Ola
Oleksandra
Olena
Olga
Olimpia
Olivia
Oliviia
Oliwia
Olympia
Oriana
Otolia
Otylia

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “P”

Pakosława
Pamela
Paola
Patricia
Patrycja
Paula
Paulina
Pelagia
Penelope
Petra
Petronela
Petronia
Pęcisława
Phoebe
Phuong
Pia
Piotra
Pola
Poliana
Polianna
Polina
Priscilla
Prisha
Przecława
Przybysława

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “Q”

Qianyu

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “R”

Rachela
Radochna
Raisa
Ramona
Ranita
Raya
Rebeka
Regina
Renata
Renia
Rima
Rita
Roberta
Roksana
Roma
Romana
Romina
Ronja
Rosa
Rosalia
Rosalie
Rosanna
Rose
Roxana
Roza
Rozalia
Rozalina
Róża
Ruby
Rut
Ruta
Ryszarda

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “S”

Sabina
Sabrina
Safia
Safiya
Saida
Salma
Salomea
Samanta
Samantha
Samira
Samya
Sandecja
Sandra
Sara
Sarah
Sasha
Satya
Savannah
Sawa
Scarlet
Scarlett
Selena
Selin
Selina
Selma
Semiliana
Serafina
Serena
Sibilla
Sienna
Silena
Simona
Simone
Sława
Sofi
Sofia
Sofía
Sofie
Sofii
Sofiia
Sofija
Sofiko
Sofiya
Solomia
Solomiia
Solomija
Sonia
Sonja
Sophia
Sophie
Soraya
Stanisława
Stefania
Stella
Stephanie
Sumaya
Sumire
Susan
Susanna
Susanne
Suzan
Suzanna
Suzanne
Sybilla
Sylwia
Synthia
Syntia

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “T”

Taida
Taisja
Talia
Talita
Tamara
Tara
Tatiana
Taylor
Tekla
Telimena
Teodora
Teodozja
Teofila
Teresa
Tereza
Tessa
Tetiana
Thanh
Thea
Thien
Tiantian
Tiffany
Tina
Tola
Tolisława
Tomiła
Tomira
Tosia
Tue
Tulia

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “U”

Ula
Uliana
Uljana
Ulla
Uma
Urszula

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “V”

Valentina
Valeria
Valeriia
Vanesa
Vanessa
Varvara
Vera
Veronica
Veronika
Victoria
Viera
Viktoria
Viktorie
Viktoriia
Violetta
Vira
Virginia
Vittoria
Vivian
Viviana
Vivien
Vivienne
Vladyslava

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “W”

Walentyna
Waleria
Wanda
Wanesa
Wanessa
Warwara
Wera
Weronika
Wiera
Wiktoria
Wioleta
Wioletta
Wirginia
Wisława
Wiwiana
Władysława
Władzia

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “X”

Xenia

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “Y”

Yasmin
Yasmina
Yasmine
Yelyzaveta
Yeva

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “Z”

Zara
Zarina
Zelia
Zenobia
Zeynep
Zina
Zinaida
Zlata
Zlatoslava
Zoe
Zoé
Zoë
Zoey
Zofia
Zohra
Zoja
Zora
Zoria
Zosia
Zoya
Zuza
Zuzana
Zuzanna
Zuzia
Zyta

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “Ż”

Żaklin
Żaklina
Żaneta
Żywia