Najpopularniejsze imiona męskie i żeńskie na literę B

Imiona to niezwykle ważny element naszego życia, ponieważ to właśnie one są naszym pierwszym identyfikatorem. Każde imię ma swoje znaczenie i historię, a wybór imienia dla dziecka jest często trudnym zadaniem dla rodziców. W wielu kulturach istnieją tradycje i zwyczaje dotyczące wyboru imienia dla dziecka, a popularność imion może się różnić w zależności od kraju i czasu. W niniejszym artykule skupimy się na najpopularniejszych imionach na literę B. Przeanalizujemy, jakie imiona cieszą się największą popularnością w różnych krajach i co kryje się za ich wyborem.

Najpopularniejsze imiona damskie na literę „B” i ich znaczenie

Najpopularniejsze imiona damskie zaczynające się na literę „B” to m.in. Barbara, Beata, Bernadetta, Bożena, a także inne. Poniżej znajduje się krótka charakterystyka kilku z nich:

 1. Barbara – to imię greckie i oznacza „żyjąca w chatce”. Barbara jest jednym z najbardziej popularnych imion damskich w Polsce.
 2. Beata – pochodzenie tego imienia jest łacińskie i oznacza „szczęśliwa”. Beata jest często wybierane jako imię dla dziewczynek w Polsce.
 3. Bernadetta – to imię łacińskie i oznacza „odważna, męska”. Bernadetta jest popularne w krajach takich jak Polska, Francja i Włochy.
 4. Bożena – pochodzenie tego imienia jest słowiańskie i oznacza „Bożej łaski”. Bożena jest często wybierane jako imię dla dziewczynek w Polsce.
 5. Bronisława – pochodzenie tego imienia jest słowiańskie i oznacza „błogosławiona sława”. Bronisława jest rzadziej wybierane jako imię dla dziewczynek, ale nadal jest popularne w niektórych krajach słowiańskich.

Inne popularne damski imiona to:

 1. Beatrycze – pochodzenie germańskie, oznacza „twarda jak żelazo”
 2. Benedykta – pochodzenie łacińskie, oznacza „błogosławioną”
 3. Berta – pochodzenie germańskie, oznacza „jasna, bliska”
 4. Bogna – pochodzenie słowiańskie, oznacza „współczująca”
 5. Brygida – pochodzenie keltyckie, oznacza „mocna” lub „silna”

Znaczenie imienia wpływa na jego popularność, ale decyzja o wyborze imienia dla dziecka jest przede wszystkim kwestią osobistych preferencji i upodobań rodziców.

Najpopularniejsze imiona męskie na literę „B” i ich znaczenie

Imiona męskie zaczynające się na literę „B” to m.in. Bartłomiej, Benjamin, Bogdan, Borys, Bruno, a także inne. Poniżej znajduje się krótka charakterystyka kilku z nich.

 1. Bartłomiej – pochodzenie tego imienia jest łacińskie i oznacza „syn Tadeusza”. Jest to jedno z bardziej popularnych imion w Polsce.
 2. Benjamin – to imię hebrajskie i oznacza „syn mojego prawa”. Benjamin jest również popularnym imieniem w wielu innych krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych.
 3. Bogdan – pochodzenie tego imienia jest słowiańskie i oznacza „Bóg daje”. Bogdan jest często wybieranym imieniem dla chłopców w Polsce.
 4. Borys – pochodzenie tego imienia jest słowiańskie i oznacza „zbój”. Borys jest rzadziej wybieranym imieniem w Polsce, ale jest popularny w krajach takich jak Rosja i Ukraina.
 5. Bruno – to imię łacińskie i oznacza „brązowy, ciemny”. Bruno jest często wybierane jako imię dla chłopców w Niemczech i innych krajach europejskich.

Inne popularne męskie imiona to:

 1. Bolesław – Imię pochodzenia słowiańskiego i oznacza „miłosierny władca”.
 2. Bronisław – Imię pochodzenia słowiańskiego i oznacza „radość na wieść o sławie”.
 3. Bernard – Imię pochodzenia germańskiego i oznacza „mocny jak skała”.
 4. Borys – Imię pochodzenia słowiańskiego i oznacza „wojownik”.
 5. Błażej – Imię pochodzenia greckiego i oznacza „jasny, błyszczący”.

Znaczenie imienia wpływa na jego popularność, ale decyzja o wyborze imienia dla dziecka jest przede wszystkim kwestią osobistych preferencji i upodobań rodziców.

Najpopularniejsze imiona żeńskie na literę “B”

Balbina
Bao
Bảo
Barbara
Basia
Beata
Bella
Berenika
Bernadeta
Bernadetta
Bernarda
Bianca
Bianka
Bibianna
Blanca
Blanche
Blanka
Bogda
Bogdana
Bogna
Bogumiła
Bogusława
Bożena
Bronisława
Brunchilda
Brygida

Imiona dla chłopca na literę B

Barnim
Bazyl
Bogdaj
Bogdał
Bogdar
Bogdasz
Boguchwał
Bogumysław
Boguard
Bogusąd
Bogwiedz
Bolebor
Bronimir
Baltazar
Barnaba
Bartek
Bartlomiej
Bartosz
Bartłomiej
Bastian
Bazyli
Ben
Benedikt
Benedykt
Beniamin
Benjamin
Bernard
Bjorn
Bogdan
Bogumił
Bogusz
Bogusław
Bohdan
Bolesław
Boris
Borys
Bożydar
Braian
Brajan
Brandon
Brayan
Brian
Bronisław
Bruno
Brunon
Bryan
Błażej

Zobacz również inne imiona